Dinle Kazan

Dinle Kazan

İyi insanların kazandığı TV programı: Dinle Kazan

Sadece duyarlı ve yardımsever vatandaşların yarışmacı olmaya hak kazandığı yepyeni bir yarışma programı Dinle Kazan. Nasıl mı? Dört bir tarafı gizli robot kameralarla çevrili alanlarda profesyonel oyuncumuz kadraja giren vatandaşlardan yardım istiyor ya da duyarlılık gereken durumlar yaratıyor. Biraz sonra yarışmacımız olacak olan iyi yürekli vatandaşımız oyuncumuza yardım ederken, bir programın içinde olduğunun farkında değildir. Bu sırada oyuncumuz hayat hikayesinden bir kesiti duyarlı vatandaşla paylaşmaktadır.

Yarışma kısmı ise işte tam da bu noktada başlıyor. Oyuncumuz hikayesini tamamlayınca bir anda başarılı sunucu Derda Yasir Yenal kameralarla ortaya çıkıyor ve yarışmacıya az önce oyuncunun hikayesinden yola çıkarak 5 soru yöneltiyor.

Yarışmacı, verdiği her doğru cevap için 50 TL, toplamda ise 250 TL’nin sahibi oluyor. Şansını ikiye katlamak isteyen duyarlı yarışmacı “katla kazan” etabında sunucunun soracağı son genel kültür sorusuyla yarışma boyunca kazandığı ödülü 500 TL ye çıkararak ikiye katlama şansı yakalıyor. Yarışmacı “katla kazan” sorusuna doğru cevap veremediği takdirde, kazandığı ödülün yarısını kaybedebiliyor.

TRT1'in yüzde yüz yerli yarışma programı “Dinle Kazan” Pazar günleri TRT1 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Yayin Tarihi: