Kalk Gidelim 84.Bölüm

Tarih :31.10.2019

Hatice Ana ve Sevda’nın annesi Aynur, Şerif’in ölen eşinin fotosunu bulur ve herkes bu fotoğrafın kime ait olduğunu merak eder.

Seyfettin, kayınpederini ağırlamakta zaten zorlanırken Şerif de kamu hizmeti cezası alınca Samet iyice yüklenir Seyfettin’e. Seyfettin çay doldururken bile Samet eline baktığı için eli titrer, beceremez. Seyfettin iyice özgüvenini yitirir. Bildiği, yıllarca tecrübe ettiği, uzman olduğu işte bile kayınpederinin baskısı sonucu emin olmayarak hareket etmeye başlar. Ama Samet, uzaktan gelen bir telefonla yıkılır, kimselere söylemez derdini.. En nihayetinde Seyfettin’den yardım ister. Seyfettin şaşırır, kayınpederinin böyle bir hata yaparak yanına gelmesi de ufaktan Seyfettin’i tekrar oyuna sokar. Seyfettin özgüvenini sağlamaya başlamıştır. Bu durumdan kayınpederi rahatsız olsa da el mecbur bir şey diyemez.

Ercan, damdaki pabucu indirmek için harekete geçer. Kendi yöntemlerinin işe yaramayacağını anlayınca onu kurtaran yine Meryem olacaktır. Fakat Ercan’ın pabucu bu sefer başka bir yerden sıkışır. Üniversitede okurken özel okul ödeneği aldığı için çektiği kredi yüzünden hesabı bloke olur. Onu kurtarmak için Nurcan ve Meryem yarışa tutulurlar. İşin içine Mustafa Ali de girecektir. Bu durumdan en karlı Ercan çıkacaktır. Ama Meryem’in daha önemli bir sorunu vardır. Aklı Behice ve Şerif’tedir. Kamu cezası alan Şerif ve Behice’nin tüm günü birlikte geçirecek olması Meryem’in canını çok sıkacaktır. İşi gücü bırakıp Meryem Ağa sokaklara düşer.

Seyfettin Samet’in problemini Aynur’a çaktırmadan halleder. Samet kimsenin görmediği bir yerde Seyfettin’i takdir eder. Seyfettin tam özgüvenini kazanıp kayınpederinin hırpalamalarından kurtulmaya başladım diye düşünürken; Samet, Şerif’in evli olduğunu ve Seyfettin’in bunu bildiğini öğrenir. Kitap arasındaki fotoğraf bu sefer süpriz bir isimin eline geçecektir..
 
‘‘Kalk Gidelim’’ 2 Kasım Cumartesi saat 20.00’de TRT1’de!


diğer foto galeriler :