İyi Fikir

İyi Fikir

Sıradan Değil, İyi Fikir!
Hayatın bütün renklerini TRT 1 ekranlarından evlerinize taşıyan İyi Fikir dopdolu İçeriği ile İzleyicilerin vazgeçilmezi oldu.
 
TRT1’i kadın kuşağında başarı ile temsil eden İyi Fikir 5. Sezonunda yeni dekoru, görsel tasarımları ve alanında uzman isimleriyle hafta içi her gün ekranda olacak.  4 sezondur hayatın içinden gerçek konu ve konukları ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren İyi Fikir yeni sezonda sunucusu Ece Erken ile hem daha dinamik hem de daha geniş bir yelpaze ile izleyicilerini yeni güne hazırlıyor.
 
İyi Fikir’de her günün farklı konu ve konukları var. Pazartesi’den Cuma’ya pek çok konu ve uzman konuğa ev sahipliği yapan İyi Fikir, izleyicilerinin internet ve telefonla programa katılması ile aynı zamanda interaktif bir program olma özelliğini de taşıyor. SAĞLIK, PSİKOLOJİK SORUNLAR, DİNİ KONULAR, DENGELİ BESLENME – DİYET, YÖRESEL YEMEKLER, DÜNYA LEZZETLERİ, EMLAK,  MODA, SPOR, MAKYAJ, CİLT BAKIMI,  ÖZEL YETENEKLER, EL İŞİ, EKOLOJİK YAŞAM, FİTOTERAPİ ve daha pek çok konu,  İyi Fikir’de
 
TRT1 İzleyicileri Haftanın Beş Günü İyi Fikir ile buluşuyor…
5. Sezonda Pazartesi günleri sağlığın adresi İyi Fikir olacak. Sağlık sorunlarınız mı var? Doktora gitmeden önce sorularınıza cevap almak, sorunlarınızı anlatmak mı istiyorsunuz? Merak edilen konular uzman doktorların, kolay ve anlaşılır anlatımları ile İyi Fikir’de ele alınıyor, izleyicilerimizin sağlık sorunlarına ışık tutuluyor.
 
Kalp ve Damar Cerrahisi  Uzmanı Yrd.Doç. Dr. Halit Yerebakan, her hafta pazartesi  görsel maketler ve basit deneyler hazırlayarak o günün sağlık sorununu en anlaşılır biçimde izleyicilere aktaracak. Program konukları ise konu hakkında ayrıntılı bilgiler vererek  izleyicilerden gelen soruları yanıtlayacak. Dr. Halit Yerebakan’ın hem modern tıbbın gereklerini hem de doğal tedavi yöntemleri ile sağlık sorunlarına çözüm önerileri sunduğu İyi Fikir Pazartesi günlerinin vazgeçilmezi olacak.
 
Kısacası Pazartesi günleri Dr.Halit Yerebakan ile sağlığa dair merak edilen tüm sorular “İYİ FİKİR” de cevap bulacak…
 
İyi Fikir İzle Sorulara Yanıt Bul!
 
Aile içi iletişimsizlik, eşlerin birbirleri ile anlaşmazlığı, aile üyelerinin birbirlerine olan yaklaşımları, ergenlik sorunları, eğitim ve çalışma hayatı ve sosyal çevrede yaşanan sorunlar eğer çözüm bulunmazsa psikolojik rahatsızlık olarak geri dönebiliyor. Ve kişiyi içinden çıkılmaz bir yola sürükleyebiliyor. Bu ve daha pek çok sorunun tartışıldığı, çözüm arandığı ve çıkış yollarının gösterildiği tek program; İyi Fikir!
 
Alanında uzman isimler, psikolojik rahatsızlıklar yaşayan izleyicilerimize hastalıkları doğrultusunda yol gösteriyor, danışmanlık yapıyor. Sorunlarına çözüm arayan izleyicilerimiz, gerek stüdyoda gerek telefon bağlantısı ile  canlı yayınımıza katılıp sorunlarını bizlerle paylaşabiliyor. İyi Fikir’de psikoloji ve iletişim bölümü her Salı TRT1 ekranlarında izleyicilerin karşısında oluyor.
 
Sıradan Değil İyi Fikir!
 
Hayatın tüm renklerini ekrana taşıyan İyi Fikir Çarşamba ve Cuma günlerini dini ve manevi konulara ayırıyor. İyi Fikir, merak edilen konuları açık ve anlaşılır şekilde anlatıyor, canlı yayında izleyicilerden gelen sorulara uzman konukları aracılığıyla cevap veriyor.
 
Sağlıklı beslenmede ise İyi Fikir izleyicilerine muhteşem öneriler sunuyor. Perşembe günü İyi Fikir’de sağlıklı beslenme ve fazla kilolardan kurtulma günü.   İyi Fikir, izleyicilerine sıradan değil İyi Fikir’ler sunmaya gayret gösteriyor…
 
Diyete ve Beslenmeye dair her şey İyi Fikir’de….
İyi Fikir’de hem sağlıklı kilo vermenin yollarını anlatıyor hem de tok tutan, kilo aldırmayan lezzetli yemek tariflerini izleyicilerle paylaşıyor. Spor eğitmenleri uygulamalı olarak gösterdiği egzersizleri ile sağlıklı ve etkili kilo vermenin bütün incelikleri, Perşembe günleri bütün ayrıntıları ile İyi Fikir’de anlatılıyor.
Uzmanlarımız, diyete ek olarak kilo vermede alternatif yöntemlerin de uygulanabileceği fikrini İyi Fikir’de seyircisiyle paylaşıyor.
Farklı Lezzetlerin Buluştuğu Tek Adres “İyi Fikir”
 
Hanımların en beğendiği konuların başında mutlaka, farklı ve ilginç yemek tarifleri geliyor. İyi Fikir, alanında uzman yemek ustalarını haftanın beş günü programa davet edip, izleyicilerinin farklı ve lezzetli yemek tarifleri ile buluşmasını sağlıyor. İyi Fikir bu sayede farklı lezzetlerin buluştuğu tek adres olma yolunda adım adım ilerliyor. Programın vazgeçilmeyen ustaları, yöresel yemeklerden dünya mutfağına kolay ve pratik yemek tariflerine kadar pek çok yemeğin nasıl yapılması gerektiğini anlatıyor, mutfağa dair püf noktaları veriyor. Börek ustalarından farklı ve lezzetli börek tarifleri,  pasta üstatlarından pasta yapımı ve pasta süslemenin incelikleri,  hamur işlerinde uygulanması gereken yöntemler,  yöresel mutfakların nam salmış ustaları kısacası yemeğin en ince ayrıntısına kadar anlatıldığı İyi Fikir haftanın beş günü ana konu ve konuklarının yanı sıra yemek tarifleri ile de TRT1 ekranlarında  izleyicilerin karşısında oluyor.
 
 
Kadınların İlgi Duyduğu Bütün Konular İyi Fikir’de!
 
Moda, el işi, makyaj, güzellik, cilt bakımı, ekolojik yaşam ve daha pek çok konu İyi Fikir’de izleyicilerin beğenisine sunuluyor.  Kadın izleyicilerin ilgi duyduğu hemen hemen bütün konu ve konuklar İyi Fikir stüdyosuna geliyor.
 
Moda bölümünde kadınlara farklı kıyafet alternatifleri sunan İyi Fikir,  günlük ve abiye kıyafetler, moda renkler, moda kombinler, gelinlik modelleri ve ilgi çeken defilelerle modayı yakından takip ediyor, izleyicilerine farklı kıyafet önerileri sunuyor.
 
Akşam dışarı çıkacaksınız ama nasıl bir kıyafet giyeceğinizi bilmiyorsunuz, çok yakın bir arkadaşınız evleniyor ama düğünde ne giyeceğinize karar veremiyorsunuz. Bazen kıyafetleriniz yerine göre hafif kalıyor, bazen de ağır kaçıyor. Peki ne yapacaksınız? İyi Fikir izleyin moda konusunda aklınızda soru işaretleri kalmasın. Gündemi takip eden farklı modacılarımız ile kıyafet kombinlerinin yanı sıra ayakkabı ve çanta tercihlerine kadar izleyicilere farklı öneriler sunuyor, modada öne çıkan trendleri en ince ayrıntısına kadar anlatıyor.
 
 
İyi Fikir’de Yok Yok!
 
Sağlık, dengeli beslenme, sağlıklı kilo verme, psikolojik sorunlar, spor, moda, yemek, el işi, hobi, uzman konuklar, heyecanlı yarışmalar, yetenek gösterileri. TRT1’in gündüz kuşağının vazgeçilmez programı İyi Fikir özellikle kadın izleyicilerinin beğendikleri, ilgiyle izleyedikleri, farklı konularda bilgi sahibi oladukları özel bir program. İyi Fikir’de yok yok! Çünkü; her geçen gün içeriğine farklı konuları dahil ediyor. Farklı konularla izleyicisinin karşısında oluyor. Bitkisel ve doğal ürünlerden güzellik ve bakım önerilerine, çocuk oyunlarından kitap hediyelerine kadar daha pek çok farklı konuyu da programa dahil etmek için çalışıyor.
 
Ece Erken ile İyi Fikir;  el becerilerini göstermek, yeteneklerini milyonlarla paylaşmak isteyen herkese kapılarını açıyor. Kimi zaman izleyiciler, hamur açmayı öğrenmek için İyi Fikir aşçılarından dersler alıyor kimi zaman da yaptıkları ürünleri sergileyip diğer izleyicilere örnek oluyor. Örgü modelleri, havlu kenarları, patikler, mutfak önlükleri, masa örtüleri ve daha pek çok el emeği göz nuru ürün İyi Fikir sayesinde milyonların beğenisine sunuluyor.
 
Ünlüler de İyi Fikir’lerini paylaşmak, becerilerini göstermek, haklarında merak edilen soruları yanıtlamak üzere stüdyomuzda konuk oluyor,  zaman zaman evlerinin kapılarını İyi Fikir izleyicisine açıyorlar…
 
İzleyicilerin telefon veya sosyal medya yolu ile rahatlıkla ulaşabildikleri, uzman konuklara danışabildikleri,  fikirlerini, hünerlerini rahatlıkla paylaştıkları tek adres:  İyi Fikir!
 
İyi Fikir, hafta içi her gün canlı olarak TRT 1’de…

Yayin Tarihi: