Ana Ocağı

Ana Ocağı

Kaybedenin Olmadığı Tek Yarışma: Ana Ocağı

Yaptığı farklı projelerle Türk televizyonculuk tarihinde ilklere imza atan TRT, hafta içi her gün öğle kuşağında yayınlanan Ana Ocağı programının yeni sezonuyla sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ana Ocağı hepimizin özlem duyduğu köy hayatını ekranlara taşırken, bir yandan da genç çiftlerimize unutulan örf ve adetlerimizi hatırlatarak kültürümüzü yaşatmamızı sağlıyor. Evlerinden çok uzakta ayakta kalmaya çalışan yarışmacılarımız köy yaşamını deneyimlerken, gündelik hayatlarını kolaylaştıracak pratik bilgiler öğrenmekten de geri kalmıyorlar.

Ana Ocağı’na gelen çiftlerimizin her birine yarışmanın başında 15 altın bilezik emanet edeceğiz. Annelerimizin gözetiminde gerçekleşecek her zorlu görevin sonunda kaybeden çiftlerimizden birer bilezik geri alacağız. Yani kendilerine emanet edilen bilezikleri korumak çiftlerimizin elinde olacak. Hangi çiftimiz daha başarılı olursa kolunda daha çok bilezikle Ana Ocağı’ndan ayrılacak. Ayrıca her günün sonunda annelerimizin ortak kararıyla seçilecek bir çiftimiz beşi bir yerde ile ödüllendirilecek. Beşi bir yerde kazanan çiftimiz imtiyaz sahibi olacak ve ertesi gün sürpriz bir ödül kazanacak. Beş gün sürecek mücadelenin sonunda toplamda 15 altın bilezik ve bir beşi bir yerde sahiplerini bulacak. Hafta boyunca olabildiğince çok bilezik kazanmak ve finalde büyük ödülün sahibi olmak için yarışan çiftlerimiz birbirleriyle rekabet ederken, bir yandan da annelerimizden sabrı ve özveriyi öğrenme şansını yakalayacaklar.

Yayin Tarihi: