Son Çıkış

Son Çıkış

“Bir kereden bir şey olmaz” diyerek girdikleri karanlık yolda hayalleri yavaş yavaş yok olan gençlerin hikâyesi Son Çıkış...

Uyuşturucuya, umutsuzluğa karşı onlara kim umut ışığı olacak?

İstanbul'un kenar bir mahallesinde başlayan hikayede, bir anlık hatanın yükünü omuzlayan Kenan (Furkan Palalı), Cesur (Tolga Güleç), ve Zeynep (Sultan Ulutaş) arasındaki olaylar hırs, tutku, pişmanlık dolu bir serüven ile ilerliyor. İmam Yusuf (Orçun K. Kaygusuz) ve Öğretmen Nilüfer (Deniz Barut) ise “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek girdikleri karanlık yolda, hayalleri yavaş yavaş yok olan gençlere son çıkış için bir umut ışığı olurlar.

Yusuf ile Nilüfer'in geçmişten taşıdıkları aşk, dizinin ilerleyen bölümlerinde bu gençler için omuzlarında hissettikleri güçlü bir ele dönüşür. Onlar, sokakların görünmeyen sahipleridir. Kuytularda sakladıkları hayalleri ile gece yarıları ortaya çıkan…Düşük bel pantolonları, jöleli saçları, yaşamaktan yorgun yüzleriyle görürüz onları…Umursamayız. Tanımlarız onları, bizden olmadıklarını göstermek için… Ötekileştirir yüzümüzü çeviririz… Onlar da çevirir yüzlerini bizden… Uyuşturucuya, umutsuzluğa, umursamazlığa çevirirler. Oysa her biri yorgun yüreklerinde binlerce umutla yaşayan çocuklardır onlar.

Yayin Tarihi: