Alija


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası Tabii’de!

Alija 5.Bölüm

Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı 'Bilge Lider' Alija İzetbegović'in hayat hikâyesini anlatan 'Alija' 27 Şubat Salı akşamı saat 20:00'de TRT1 ekranlarında olacak.

Yönetmenliğini Ahmet Imamović'in ve ömer Gökhan Erkut'un üstlendiği, senaryosunu Ahmet Tezcan'ın yazdığı mini dizi “Alija”, beşinci bölümü ile 27 Şubat Salı akşamı saat 20:00'de TRT 1'de izleyicilerle buluşacak.

'Alija' Dizisinin Dördüncü Bölümünde İzleyiciyi Neler Bekliyor?
Boşnaklar, artık ağır bir kuşatma karşısındadırlar ve bu kuşatmada Sırplar tarihin en acımasız katliamını gerçekleştirmek için bütün dünyanın gözü önünde bir yarışa girerler.

Hırvat ya da Sırp yönetimi altında esaret, Alija'nın kabul edebileceği bir durum değildir. Boşnak Ordusu'nun kurulmasına karar verir Alija...

Evler silah üreten küçük atölyelere dönüşmüştür. Bulabildikleri her aracı silaha çevirirler. Ayakta durabilen her erkek ve kadını Hırvat ve Sırplara karşı savaşmaya çağırırlar.

Alija dur durak bilmeyen çabasıyla, bütün Dünya'da mekik dokur Türkiye ve İran'dan gelen yardımlarla ülkesini ayakta tutmaya çalışır.

“Alija” 5. Bölümüyle 27 Şubat Salı akşamı 20.00'de TRT1'de