Aslan Ailem 3.Bölüm

Tarih :11/3/2017

ES Film'in yapımcılığında çekilen, TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşan sıcacık romantik komik aile dizisi “Aslan Ailem”, yayınlandığı ilk andan itibaren fenomenlerini oluşturarak beğeni kazanmaya devam ediyor.

Dizinin bu hafta yayınlanacak üçüncü bölümünde; Burcu, Aslan Ailesinin yaşadığı fakat tapusu başkasında olan ve babasının 'Git yerleş' dediği çiftliğe, bavulunu alarak 'Burası Benim çiftliğim! Ben geldim!' diyerek taşınır. Fakat bu yerleşme, elbette ki istediği gibi olmayacaktır. Bu ani gelişmeyle birlikte hem kendisinin hem de Aslan Ailesinin yaşayacağı bir sürü macera onları beklemektedir.

Hatice ve Murat aynı dakikalarda çiftliğin kendilerine ait olmadığını öğrenirler. Vedat, çiftlikle ilgili onlara yıllarca yalan söylemiştir. Vedat olanları izah etmeye çalışır ama Hatice affetmez. O yokmuş gibi davranmaya başlar. Murat ise Tayfun Olgun'un çiftliği neden babasına verdiğini sorgular.

Bu arada Hatice ve Burcu arasındaki çekişme sorunların çözülmesini imkânsız kılar. Hatice, Burcu'yu eve sokmaz. Burcu da Aslan ailesiyle birlikte kalmayı kabul etmez. Vedat ve Murat, Burcu'ya kalacak yer düşünürken, Burcu'nun bulduğu çözüm herkesi şaşırtır.

Burcu'nun şüpheli tavırlarından, babasıyla bağlantı kurduğunu düşünen Murat, gizlice Burcu'nun peşine takılır. Takip sonucunda Tayfun Olgun'a ulaşacağından emindir.

Diğer tarafta Umut, Burcu'yla babası hakkında röportaj yapmak için fırsat kollarken, kanaldaki rakibi Pelin'in aradığı büyük haber ayağına gelir. Sürpriz bir isim Tayfun Olgun'un yolsuzluk dosyasıyla ilgili röportaj vermek ister.

Burcu'nun aradığı sözleşme Murat'ın eline geçer. Şimdi Murat için vereceği karar, hayatının sınavıdır. Murat, ailesine rağmen sözleşmeyi Burcu'ya verecek mi?