Payitaht "Abdülhamid" 29.Bölüm

Tarih :13.12.2017

TRT 1 ekranlarında Cuma akşamları seyircisini ekrana kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid’in, bu hafta yayınlanacak 29. bölümünde, büyük bir katliama atılan imzalar ve Osmanlı’yı savaşın eşiğine getiren sebepler ekranlara gelecek.
 
Sultan Abdülhamid, kimliğinden şüphe ettiği Gerfand’ın ailesini getirtmiştir. Yolun sonuna gelen Parvus için son kozlarını oynama zamanıdır.
 
Varna’da camide ibadet eden Müslümanlar korkunç bir şekilde katledilir ve  katliamı Bulgar Çeteleri yapmış gibi gösterilir. Bu katliamın emrini veren kişi tabii ki Parvus’tur. Dünyaya, Abdülhamid’in intikam için Bulgarları öldürdüğü servis edilecektir. Bu amaçla Parvus, Bulgar köylerine baskınlar yaptırır. Rus Heyeti olayı tetkik için harekete geçer ve Osmanlı Savaşın eşiğine gelir.
 
Ahsen kolera virüsünü kendine enjekte ettirmiş ve bu illete çare bulunması beklenirken, Kemalettin de vicdanına yenik düşüp ölüm döşeğindeki Naime’nin yanına gelmiştir. Bu sırada Hatice’nin ortadan kaybolması Seniha ve Fehime’yi endişeye boğar.
 
Bidar Sultan, Firuze’yi Tevfik Paşa ile evlendirerek ondan kurtulmayı umut ederken, Abdülkadir’le karşı karşıya gelir.
 
Firuze ve Abdülkadir, Bidar Sultan’a rağmen kavuşabilecek midir?
 
Hatice günler sonra elinde silahla Saraya dönmüştür. Ateşlenen silahın sesine koşan muhafızların kanlar içinde bulduğu kimdir?   
 
Sultan Abdülhamid artık kimliğinden emin olduğu Parvus’u yakalamak üzere Murat’a emir verirken, Rus Heyeti Varna’daki Osmanlı Tabyalarını bombalamaya hazırlanmaktadır.
 
Sultan Abdülhamid üzerine atılan iftiradan kurtulup savaşı engelleyebilecek mi? 


diğer foto galeriler :