Payitaht "Abdülhamid" 86.Bölüm

Tarih :15.05.2019

TRT1 ekranlarında yayınlanan Cuma akşamları izleyenlerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid 86. bölümüyle ekranlara geliyor.
Yeni bölümü merakla ve heyecanla beklenen dizinin bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümünde Abdülhamid, Vembery’nin hainliğini ortaya çıkarmaya karar veriyor.
Payitaht Abdülhamid’in 86. bölümünde neler olacak?
Abdülhamid Payitahtı bombalamaya gelen İngiliz gemilerini geri göndermeyi başarır ama Sabahattin, Rothschild ve diğer muhalifler yenilgiyi kabullenmez. Abdülhamid’i tahtından indirebilmek ve hanedanı bitirebilmek için yeni bir tertibin hazırlığına başlarlar.  Vembery, kendini ele verecek kişileri susturur, ihanetini gizleyecek tedbirler alır.  Ancak Abdülhamid şimdiye kadar yanlarında olan, dost görünen düşmanların hainliğini ortaya çıkarmaya kararlıdır.
Halil Halid ise Süleyman Mabedinin yerini gösteren haritayı bulmak için uğraşır. Bunun için önce Jorris, Garo, Robina ve Vicinio’nun oyunlarını bozmak zorundadır.
 
Şivenaz babasını Rotschild’in kendisini gözden çıkarmasıyla tekrar tutuklanır ve mahkeme tarafından idama mahkum edilir. Bidar, Naime’nin sağlığının kötüye gitmesiyle iyice sarsılırken, haremde hiç beklenmedik bir gelişme yaşanacaktır.  Bidar ve Seniha Ramazan ayı geleneklerini yerine getirirken, Abdülhamid’in idare ettiği, bir diğer ramazan geleneği olan huzur derslerinde neler konuşulacak? Halil Halid Abdülhamid’e verdiği sözü tutabilecek mi? Garo Robina’ya duyduğu aşkın zaafıyla ikili oynamanın bedelini ödeyecek mi? Abdülhamid, Fuat, Şivenaz ve Rotshscild gibi Vembery’nin ihanetini kanıtlayacak mı? Aldıkları mağlubiyetlerle giderek bilenen düşmanın Abdülhamid’e karşı yeni hamlesi ne olacak?
 
Tüm bu soruların cevabı Payitaht Abdülhamid’de!
 
Payitaht Abdülhamid, 86. Bölümüyle 17 Mayıs Cuma günü TRT 1’de!