Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. bölüm fragmanı yayınlandı

11/21/2023

Yayınlanan iki bölün ardından izleyenlerin gönlünde taht kuran Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin 3. bölüm fragmanı yayınlandı. TRT 1’in yeni dizisi, hem tarihi dekoru hem de aksiyon dolu sahneleriyle göz dolduruyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. bölüm fragmanı yayınlandı


Başta Müslümanlar olmak üzere tüm semavi dinler için kutsal olan Kudüs’ü Hristiyanların elinden kurtaran ünlü Komutan Selahaddin Eyyubi’nin hikâyesinin anlatıldığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin 2. bölümü yayınlandı. Daha şimdiden izleyicinin büyük beğenisini kazanan dizi, dönemi çok iyi yansıtmasının yanı sıra aksiyon sahneleriyle de dikkat çekiyor. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin merakla beklenen 3. bölüm fragmanı da yayınlandı.
Yeni bölüm fragmanını izlemeden önce dizide neler yaşanmıştı, dilerseniz birlikte bir göz atalım.

Hac Yolu tehlikede!

Turanşah'ın aldığı yanlış karar, savaşın seyrini değiştirmiş, Şehinşah'ı da ölümün eşiğine getirmiştir. Askalan'daki olaylar Zengi Devleti'nde kargaşaya yol açarken, Hac Yolu'nun güvenliği de tehlikeye girmiştir. Yaşanan bu hadise, Selahaddin’in divanda yargılanmasına sebep olurken diğer taraftan büyük sırrı açılmaya doğru ilerletiyordur.
Askalanlılar, yaşadıkları kayıp nedeniyle Selahaddin'i suçlayacak ve Zengilere hesap soracaktır. Selahaddin, bir yandan divan üyelerinin, diğer yandan Askalanlıların baskısı altında zorlu bir mücadele verecektir. Haçlılarla mücadelesine devam ederken artık daha stratejik davranmak zorundadır.

Selahaddin zor durumda

Fakat Selahaddin’in Haçlılardan önce başı devlet divanıyla büyük derttedir. Zira Askalan’a divanın olumsuz kararına rağmen gitmişti. Şimdi divan kararını çiğnemekten yargılanacaktır. Acaba Selahaddin masumiyetini kanıtlayabilecek midir? Gizemli sır açığa çıkacak mıdır? Süreyya, tüm bu olayların ardından Selahaddin'e yeniden güvenebilecek midir?
Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, her pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de...

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisinin Kadrosu

Yönetmen: Sedat İnci Senaryo: Serdar Özönalan Oyuncular: Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 3. bölüm fragmanı