Yeni Dizi ‘Bir Sevdadır’ izleyiciyle buluştu!

2/1/2024

Daha yayına girmeden konuşulmaya başlanan TRT 1’in yeni dizisi Bir Sevdadır, geçtiğimiz çarşamba akşamı izleyiciyle buluştu. Dizinin etkileyici hikayesinin yanı sıra oyuncu kadrosu da göz kamaştırıyor.

Yeni Dizi ‘Bir Sevdadır’ izleyiciyle buluştu!


TRT 1, merakla beklenen yeni dizisi Bir Sevdadır, nihayet izleyiciyle buluştu. 31 Ocak Çarşamba akşamı ekrana gelen dizi gerek hikayesi gerekse oyuncu kadrosuyla büyük beğeni kazandı.

Bir Sevdadır Dizisinin Konusu

Bir Sevdadır, Yeşil’in (Sude Zülal Güler), çocuklarının geleceğini kurtarmak için yıllardır planladığı hayatının, ünlü futbolcu Yasin Bıçakçı'nın (Feyyaz Şerifoğlu) hayatıyla kesişerek beklenmedik bir yola girmesini konu alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Günay Günaydın otururken, kadroda ayrıca Ekin Mert Daymaz, Sinan Tuzcu, Sinem Uslu ve Doğukan Polat gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Yeşil ile Yasin’in hikayesi

Yasin, milyonların sevgilisi ünlü bir Karadenizli futbolcu, Yeşil ise hayata epey yenik başlayan bir genç kadın... Yeşil, okutulmamış, erken yaşta evlendirilmek için büyütülmüştür. Henüz 18’ine bile basmamışken Cenap Ağa’nın oğlu Ünal ile evlendirilirken biri onu düğününden kaçırır. Bu kişi, Yasin’in ikizi ünlü futbolcu Ersin’dir. Aynı gece yaşanan kovalamacada Ersin ölür. Ünal sakat kalır ve kardeşi Ferhat ölür. Yeşil hapse girer, 7 yıl yatar. Orada ikiz çocukları olur: İshak ve Boncuk.

Bitmeyen kan davası

Aradan geçen yıllar kan davasını bitirmemiştir. Tahliye günü geldiğinde Ünal’ın kardeşi Tufan, kardeşlerinin intikamını almak üzere Yeşil’i cezaevi kapısında beklemektedir. Yeşil, hapiste yattığı süre boyunca boş durmaz. Kendini her şeyiyle hayata hazırlar. Onu dışarıda büyük ve zorlu bir sınav beklemektedir. Yaşananlardan dolayı artık bir ailesi olmayan Yeşil’in kendi ve çocukları için en büyük hayali, bir ailedir. Yeşil her şeyi göze alarak, çocuklarıyla birlikte ünlü futbolcu Yasin’in ailesi Bıçakçılar’a gidecek ve onların himayesine sığınacaktır. Peki bu zengin ve ünlü Bıçakçı ailesi onu kabul edecek, kucak açacak mıdır? Ünal, Yeşil’in peşini bırakacak mıdır? Yeşil’in hapishanede yaptığı planlar, gerçek hayatta karşılığını bulacak mıdır? Yeşil, istediği ve hayalini kurduğu ailesine kavuşacak mıdır? Hayat, biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. Yeşil’in planları hayal ettiği gibi olacak mıdır?
Bir Sevdadır, yeni bölümleriyle her çarşamba saat 20.00’de TRT 1’de…

Bir Sevdadır Yeni Bölüm Fragmanı

Bir Sevdadır Dizisi Künye

Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Günay Günaydın
Hikâye: Ayşe Ferda Eryılmaz & Nehir Erdem
Oyuncular: Feyyaz Şerifoğlu (Yasin), Sude Zülal Güler (Yeşil), Ekin Mert Daymaz (Tufan), Sinan Tuzcu (İshak Ali), Sinem Uslu (Gülender), Doğukan Polat (Ünal), Ekin Aksoy (Menevşe), Merve Şeyma Zengin (Ayça), Ahmet Yenilmez (Rıza Dayı), Hakan Karsak (Engin), Seray Gözler (Boncuk Nine), Yağmur Başkurt (Rukiye), Bala Atabek (Cemile), Muhammed Cangören (Cenap Ağa), Nilüfer Kılıçarslan (Hasret), Atlas Önel (Ersin), Noyan Uzer (Ufuk), Sidar Tublek (Aliço), Şebnem Dokurel (Lamia), Burak Can Aras (Dilaver), Yeşim Dalgıçer (Çiğdem), Ali Berk Reşitoğlu (Orhan), Fırat Kaya (Sedat), Tülin Ayhan (Sultan), Hazal Tektaş (Boncuk Çocuk), Selim Gürel (İshak Çocuk)