İyilik Kulübü


İyilik Kulübü Genel Özet

Türkiye'nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen “İYİLİK KULüBü” yeni sezonda TRT1 ekranlarında olacak.

Her bölümde özel durumu olan bir çocuğun hayali gerçekleştirilecek. Hayran olduğu futbolcu ile tanışıp onunla sahaya çıkan, beraber keyifli bir gün geçiren çocuğun yaşadığı coşkulu mutluluk... Ya da ailesiyle ilk defa İstanbul'u gören ve boğaz kıyısında keyifli bir akşam geçiren hasta bir çocuğun tattığı tarifsiz neşe, İYİLİK KULüBü'nde ekrana yansıyacak.

çocukların hayalleri gerçekleştirilirken, her aşamada uzmanların görüşü alınan programda amaç sadece tek bir hayali gerçekleştirmek değil. Programın en büyük amacı; çocuklara yaşamak zorunda kaldıkları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark yaratacak ve belki yıllar sonra bile hatırladıklarında mutlu olacakları bir gün geçirtmek. Bu sayede yaşadıkları travmaları daha kolay atlatmaları sağlanacak.

Her bölümde bir özel çocuğun hayalini gerçekleştiren İYİLİK KULüBü, geleneksel çizginin aksine bir sunucu yerine üç kişiden oluşan bir ekip tarafından sunuluyor. Hayatlarındaki zorlukları ve sıkıntıları bir günlüğüne kenara bırakan çocukların o gün yaşadıkları, ekrana neşeli, enerjik ve eğlenceli bir şekilde yansıyacak.