Türk Sineması

Türk Sineması "Gönül Dağı Kurban 2"

Gönül Dağı “Kurban” 2 özel bölümünde, bozkırda bir Anadolu masalını, sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların, tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan ve muhteşem icatlara imza atan 3 amca oğlunun hikayesini anlatılıyor.

Gedelli’de zaman; Dilek’in henüz kasabaya gelmediği, Ramazan’ı arıların sokmasıyla Taner’in Arı Kanadı Uçuş Sistemi’yle uçağını yapmaya karar vermesinden sonrasıdır. Veysel ve Cemile’nin evliliklerinin birinci yılı, Ramazan’ın Asuman’a aşık olmasının sene-i devriyesidir.

Amca oğulları için tek motivasyon, yeni sistemle uçaklarını bir an önce bitirmektir. Ancak ne kadar uğraşsalar da iş yine dönüp dolaşıp motorun yetersiz kalmasında düğümlenmektedir. Amca oğullarına motor, motoru almak için de para lazımdır. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla Taner’in aklına kurbanlık işine girme fikri gelir. Sermayeleri ise Cemile ile Veysel’in düğününde takılan altınlardır.

Dişçi Musa’dan gizli altınları alırlar ve kurbanlık işine girerler. Kendilerince kurbanları satacak, gelen paralarla hem motoru alacaklar, hem de altınları geri yerine koyacaklardır. Lakin işler planlandığı gibi gitmez. Amcaoğulları bayram sabahı olduğunda kurbanlıkların çalındığını fark edince işler karışır. Kimselere durumu çaktırmadan acilen kurbanlıkları bulmaları gerekmektedir.

Türlü türlü olayların içine girip çıkarlar ve sonunda bir ipucu bulurlar. Ancak bu ipucunun sonu karakolda biter. Hem kasaba tarafında hem de karakol tarafında geriye tek bir soru kalır. Amcaoğulları işleri yoluna koyup amaçlarına ulaşabilecek midir?


Tür: Aile, Komedi
Yönetmen: Yahya Samancı

Yayin Tarihi: 18 Haziran 2024, Salı - 14.20