Yabancı Sinema

Yabancı Sinema "Babamın Penguenleri"

Babamın Penguenleri, New York'taki dairesinde penguenler ile birlikte yaşayan Tom Popper'ın komik hikayesi. Ünlü oyuncu Jim Carrey'nin yine bir komik bir karakteri canlandırdığı filmde başarılı bir iş adamının altı penguen alarak apartman dairesini buzdan bir kaleye dönüştürme serüveni anlatılıyor.

Eşinden boşandıktan sonra hayatına rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper'in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bir hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir.

Tom Popper aynı zamanda eski bir lokantayı satın alıp yenilemek istemektedir. Lokantanın eski sahibi ise mekanı değerli olduğunu düşündüğü birine vermek istemektedir. Bu sırada penguenlerle yaşamaya başlayan Popper, çocuklarına daha yakın oldukça eski eşiyle de tekrar barışma noktasına gelmiştir. Bu düzeni bozmamak için uğraşırken işini kaybetmenin eşiğine gelir.

Penguenler ile birlikte yaşamaya başlayan Tom Popper, yeni sorumluluklarının iş hayatına olumsuz yansımasını engelleyemeyeceğini düşünür. Kendisini kötü hisseden Tom Popper, penguenlerle daha fazla yapamayacağını anlar ve onları hayvanat bahçesine verir. Lokantayla ilgilenmek için yeniden odaklanır. Eski karısı ve çocukları Popper'ın bu kararından memnun değillerdir elbet.


Orijinal Adı: Mr. Popper's Penguins
Tür: Aile, Komedi
Yönetmen: Mark Waters

Yayin Tarihi: 24 Haziran 2024, Pazartesi - 20.00