Payitaht


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Payitaht "Abdülhamid" 98.Bölüm

Zalman, Zülüflü’nün elinde Abdülhamid’in tahtı bıraktığına dair bir mektup olduğunu öğrenir ve harekete geçer. Abdülhamid’i tuzağa çekmek, tahtını hatta hayatını sona erdirmek için her zamankinden daha büyük, daha karışık ve daha bilinmez bir oyun kurar.  Bir suikastçı tutar.  
 
Halil Halid Abdülhamid’in gönderdiği gramofonu telsiz haline getirmeyi başarır. İmro uluslararası siyasette tanınmak istemektedir. Bir devletle masaya oturup pazarlık yapabilmek için bir rahibe kaçırır.
 
Mehmet Gülcemal’i kilisede görmüş ve sevdiği kızın gerçekte kim olduğunu anlamaya çalışır. Blavatsky, Bidar’dan cemiyette düzenlenecek sergide, tarihte laneti ile bilinen meşhur Mavi Elmas’ı da sergilemek istediklerini söyler. Bu esrarengiz elması en son Abdülhamid satın almıştır. Blavatsky’nin amacı elması çalmaktır.
 
Abdülkadir Sabahattin’le sohbet ettikçe eski özgürlükçü fikirleri canlanmaya başlar.  Gülcemal Blavatsky’e Mehmet’in kendisi hakkındaki gerçeği öğrendiğini söyler.  
Blavatsky o halde onu ölümle tanıştıralım der!!! Mehmet ölecek mi?
 
Mavi elmas el mi değiştirecek?
 
Halil Halid İmro’nun planını bozacak mı?
 
Yaklaşan harp için silahlanma çabası içinde olan Abdülhamid, Zalman’ın planıyla ziyarete gittiği fabrikada kurşunların hedefi mi olacak?
 
Payitaht Abdülhamid, 29 Kasım Cuma akşamı TRT 1’de!

diğer bölümler :