Kara Ağaç Destanı’nın ikinci bölümü yayınlandı

3/4/2024

TRT 1’in yeni dizisi Kara Ağaç Destanı, Anadolu’nun kadim topraklarında iyiliğin yanında kötülüğün, varlığın dünyası ile yokluğun gerçeğini yan yana anlatıyor. 1950’den başlayıp 1970’li yıllarda devam eden dizinin 3. bölüm fragmanı yayınlandı.

Kara Ağaç Destanı’nın ikinci bölümü yayınlandı


Başrollerinde Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker, Hakan Boyav, Merih Öztürk’ün yer aldığı, yapımcılığını Hasan Karul’un üstlendiği, yönetmen koltuğunda da Ufuk Hakan Eren’in oturduğu Kara Ağaç Destanı dizisinin ikinci bölümü yayınlandı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Dizinin merakla beklenen 3. bölüm fragmanı da yayınlandı.

Yeni bölüm fragmanını izlemeden önce, ikinci bölümde neler yaşandığına kısaca göz atalım.

Sultan’ın yarattığı şaşkınlık


Sultan’ın köye baraj inşaatı için geldiğinin ortaya çıkmasıyla, başta Ömer olmak üzere herkes büyük bir şaşkınlık yaşadı. Asiye, kızına kavuşmak için köy meydanına koşsa da bu sandığı kadar kolay değildi. Sultan, baba evine yerleşip orada yaşamaya karar verdi. Celal Ağa ise huzurunu kaçırmak için adamlarını Sultan’ın evine gönderdi. Asiye, kendini kızına siper etti ve Sultan’a saldırmalarını engelledi. Asiye, kim olduğunu açıklayamasa da Sultan’ın yanında olduğunu ona gösterdi. Celal Ağa’nın öfkesinden korkan Naile, Sultan’a uzaklara gitmesini tembih etti.

Ömer’in üstündeki baskı


Ömer bir yandan Sultan’ı hayatında nereye koyacağını bilmezken diğer yandan da babasının evlilik dayatmasına karşı gelmeye çalıştı. Ömer, babasına karşı geldikçe, Celal Ağa’nın karanlık yüzüyle tanıştı. Celal Ağa, Ömer’i sevdikleriyle sınayarak köşeye sıkıştırmak istedi. Köylülerin ve sevdiklerinin zarar görmesine engel olmak isteyen Ömer, sonunda babasına Gülnaz’la evleneceğini söyledi. En yakın arkadaşı Merdo’nun sevdiği kadının Gülnaz olduğunu öğrenen Ömer, büyük bir yıkım yaşadı. Ömer, olanların önüne geçmek istese de Celal Ağa’nın durmaya niyeti yoktu. Gözünü karartan Merdo, Gülnaz’la kaçmak isterken Gülnaz’ın abisine yakalandı. Çıkan tartışmada Merdo, Gülnaz’ın abisini vurdu. Devranoğulları’nın peşine düştüğü Merdo, geri dönülmez bir yola girdi ve eşkıyaların yanına katıldı.

Kara Ağaç Destanı, yeni bölümleriyle cuma akşamları TRT 1’de…

Kara Ağaç Destanı Kadrosu


Yapımcı: Hasan Karul

Yönetmen: Ufuk Hakan Eren

Senaryo: Mustafa Becit - Selman Kılıçaslan

Oyuncular: Olgun Şimşek (Celal Ağa), Emre Kıvılcım (Ömer), Meltem Akçöl (Sultan), Özlem Conker (Asiye), Hakan Boyav (Latif Bey), Merih Öztürk (Gülnaz),Gülçin Hatıhan (Naile), İsmail Hakkı (Çoban Ali), Sevtap Özaltun (Zeynep), Oğulcan Arman Uslu (Merdo), Mehmet Güler (İlyas Kahya), Sekvan Serinkaya (Hamido), Deniz Altan (Sevim), Kenan Ciniviz (Feyzo), Eray Ertüren (Kadri), Tuncay Beyazıt (Hamza), Nurhayat Boz (Gülcan), Mehmet Şeker (Bedo), Mert Karabulut (Veysi), Sultan Sarohan (Dilo), Taylan Meydan (Bekiro), Halil Demir (Şeyhmus), Burçin Yıldırım (Hüsna), Berfin Kıymaz (Reyhan), Adem Türkyılmaz (Adem), Alessa Dilara Demircan (Rabia) ve Ayten Uncuoğlu (Paşa Kadın)

Kara Ağaç Destanı 3. bölüm fragmanı