6 Mantı

6 Mantı

Kadir ve Leyla ismindeki çiftin şirin bir mantı dükkanı vardır, geniş çevresi sayesinde 6 Mantı ismindeki bu dükkanları herkes tarafından bilinir olmuştur.

Çiftin aileleri birbirlerine zıt oldukları için evlenmemeleri için çok saba sarf etmiş ancak ikisi de birbirinden vazgeçmediğinden ve 3 çocuğunun da olduğunu öğrendiklerinde durumu kabullenmişlerdir.

Kadir'in Murat adında, Leyla'nın Ayla adında 2 tane kardeşi vardır. Ayla iç mimari hayali için İstanbul'a Ablasının yanına gelirken, Murat ise ailesinden kaçmak istemesiyle banka sınavları bahanesiyle İstanbul'a Abisinin yanına gelir.

Kadir, Murat'ın evde kalacağını Leyla'ya açıklamakta çekinir iken, Leyla'da Kadir'e Ayla'nın kalacağını söylemekte çekinir. İkisi de durumu öğrendiklerinde mecburen Ayla ve Murat'ı Misafir ederler. Bu iki kardeşte birbiriyle zıt durumdadırlar ve evde hiç anlaşamazlar.

Aradan zaman geçmesiyle Kadir ve Leyla trafik kazasında hayatlarını kaybeder, vefat haberini almış olan çocukları ve kardeşleri ağır bir üzüntü ile başbaşa kalmışlardır.

Yayin Tarihi: