Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı 5.Bölüm

Tarih :13.10.2021

Baba Oruç ve Isabel güçlerini birleştirerek, Müslümanlara göz açtırmayan örgüt Unitanın zulmünü bitirmek için harekete geçerler. Zalimlere karşı duran ve mazlumlara umut olmak için yaşayan Baba Oruç’u ve örgütün kardeşini esir tuttuğu Isabeli bu yolda neler bekliyor? Unitaya nasıl karşı koyacaklar?
Isabelin adalet duygusu ağır basıp, İskenderiyeden Selanike gidecek olan ticaret gemisini Caferin elinden alıp Baba Oruç’a vermişti. Bu durum Caferin tüm planlarını altüst etmiş, arzuladığı zenginliği bir bakıma adeta suya düşürmüştü. Caferin Baba Oruç’a olan kini bu olayla daha da artmış, intikam için Baba Oruç’un gemisini sabote etme kararı almıştı. Bu suikast girişimini son anda fark eden Baba Oruç ve İlyas, Caferin adamlarıyla kıyasıya bir mücadeleye girmişlerdi. Bu mücadeleden sağ çıkan taraflar kim olacak? Baba Oruç için her şeyin sonu mu yoksa her şey daha yeni mi başlıyor?
Diğer tarafta ise Midilliden İskenderiyeye yelken açan Hızır, Niko, İshak ve Hamzanın içinde olduğu gemi Radko ve askerlerinin olduğu savaş gemisi tarafından saldırıya uğramıştı. Fakat Hızır Reisin zeka dolu ve bir o kadar da cesaret isteyen planı işe yaramış ve Radkonun gemisini püskürtmeyi başarmışlardı. Ancak Pietrodan kesin emir almış olan korkusuz savaşçı Radko da peşlerini bırakmamaya kararlıdır. Radkonun yeni stratejisi nasıl şekillenecektir? Hızır, Niko ve İshak, ona karşı kendilerini ve kitabı koruyabilecekler mi?
Tüm bu hadiseler deryalarda yaşanırken, Baba Oruç’un öldüğünü düşündüğü Antuan, Pietronun gayretleri sonucunda eski sağlığına kavuşmuştu. Antuan’ın tehlikeli bir savaşçı ve becerikli bir korsan olduğunu bilen Pietro, onu kendi tarafında savaşması için ikna edebilecek midir?
Öte yandan Despinanın karnındaki çocuk onu günbegün ölüme götürmektedir. Lakin o bu duruma Baba Oruç’u sevdiği için katlanıyordur. Babası Yorgo ve Oruç’un ailesine fitne saçmak isteyen Asiyenin öğütleri kafasını karıştırıyordur. Peki, Depsina onları dinleyip karnındaki çocuktan vazgeçecek midir? Despinayı Oruç’tan ayırmak isteyen Yorgo neler yapacaktır?