Tozkoparan


Tozkoparan 48.Bölüm Özet

Kaya, Tozkoparanların elinden aldığı taşı Kuzgunların makinesiyle birleştirmiş ama makineyi çalıştıramamıştır. Volkan, makineyi tamir ettiğini ancak sorunun makinede değil taşta olduğunu söylese de Kaya’yı buna inandıramaz.
Kuzgunlar sahte taşla zaman kaybederken, Tozkoparanlar ise gerçek taşı bulabilmek için yayın verdiği ipuçlarını çözmeye çalışırlar. Salih’in evinden kaçan Fikri, Kuzgunlara baskın yapıp onların makinelerini bozmak ister. Fikri yakayı ele verip Kaya tarafından hapsedilince okula gidemez ve derslere giremez. Profesörü en son baygın bir şekilde depodan çıkarken gören Karayel ise Fikri’ye ne olduğuna dair Mavi Ay’dan hesap sorar. Mavi Ay yine gerçekleri söylemezse, Karayel bu kez polise gidecektir. Mavi Ay bir yandan Karayel ile uğraşırken diğer yandan gerçek taşın yerini bulmak için ipuçlarını çözmeye çalışır. Yayın üzerinde parlayan rakamlardan yola çıkarak bir tahmin yürüten Mavi Ay, Piri Reis’in gerçek taşı bir adaya sakladığını düşünür. Salih Usta’yla birlikte tekneyle denize açılan Mavi Ay, bu kez gerçek taşı bulmaya kararlıdır.
Profesör Fikri, Kuzgunların elinden kurtulabilecek mi? Karayel Fikri’ye ne olduğunu Mavi Ay’dan öğrenebilecek mi? Tozkoparanlar gerçek taşı bulabilecek mi?
Tüm soruların cevapları ve daha fazlası 1 Mart Pazar saat günü 17.00’de TRT 1’de…