Aşık Mahzuni Şerif’in 22. Yıla Özel Belgeseli TRT 1 ‘de

5/16/2024

Usta sanatçı Aşık Mahzuni Şerif’in vefatının 22. yılına özel olarak hazırlanan belgesel TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Aşık Mahzuni Şerif’in 22. Yıla Özel Belgeseli TRT 1 ‘de


Türk Halk Müziği’nin unutulmaz ismi Aşık Mahzuni Şerif, vefatının 22. yılına özel olarak hazırlanan belgeselle TRT 1 ekranlarında anılacak. “Mahzuni belgeseli" 17 Mayıs Cuma günü saat 00.15’te TRT 1’de ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı tarafından özenle hazırlanan “Mahzuni” belgeseli, usta sanatçının vefatının 22. Yıldönümünde TRT 1 ekranlarında olacak. Zengin arşiv görüntüleri, dostlarından ve ailesinden röportajların yer alacağı program 17 Mayıs Cuma günü 00.15’te izleyici ile buluşacak.

"Deli miyim ben", "Çeşmi siyahım", "Mevlam gül diyerek", "Oy bizim eller", "Mamudo" ve "Dom dom kurşunu" gibi çok sayıda unutulmaz eseriyle gönüllerde yer edinen ve tanınan Aşık Mahzuni Şerif, “Mahzuni” belgeseli ile vefatının 22. Yılında anılacak. “Mahzuni” belgeselinde TRT kanallarında şimdiye kadar seslendirmiş olduğu eserlerinden derlemeler ve yeni dönem genç halk müziği sanatçılarından alınan performanslarla ozanın türküleri yer alacak.

Eserlerini Maraş’tan Dünyaya Duyurdu

Dünyanın en büyük ozanları arasında gösterilen, binlerce eser üreten, yüzlerce plak ve kaseti bulunan Aşık Mahzuni Şerif ile yapılan son radyo belgesellerinden kesitler de yine izleyicilerle paylaşılacak. Maraş’ın Berçenek köyünden tüm ülkeye ve dünyaya sesini duyuran halk ozanının hayatı farklı yönleriyle ortaya konacak.

Doğduğu memleketinden, Hacıbektaş’taki kabrine kadar yapılan aktüel çekimlerle izleyiciler unutulmaz halk ozanı Mahzuni Şerif’i üreten halka ve topraklara uzanacaklar.

17 Mayıs Cuma günü saat 00.15’te TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak “Mahzuni” belgeselinin tekrar yayını ise cumartesi günü gerçekleşecek.