Ehl-i Beyt Aşkına

Ehl-i Beyt Aşkına

Milli ve manevi değerlerimizi birbirinden farklı yapımlarla yeni sezonda da ekrana yansıtacak olan TRT1, Hz. Hüseyin’in hayatının anlatılacağı “EHL-İ BEYT AŞKINA” programıyla tarihi gerçekleri günümüze taşımaya devam ediyor.
 
Dramatik sunum ve müzik eserlerinin harmanlandığı “EHL-İ BEYT AŞKINA” Programı’nda; deyişler, türküler ve tasavvuf eserleri eşliğinde “bizi biz yapan, bizi Bir bütün kılan” iman iklimimizin, inanç dünyamızın en güzel hikâyeleri, kendi manevi ruhuna uygun olarak ve geçmişin en özgün, en yalın, en saf ve en güzel haliyle yansıtılacak.
Türkiye televizyonlarında “ilk”lerin kanalı TRT 1, “EHL-İ BEYT AŞKINA” programıyla, Horasan’dan Anadolu’ya, Balkanlardan Orta Asya’ya büyük medeniyetimizin, Yaratılanı Yaradan’dan ötürü seven insani olgunluğunun ve “bir olalım, iri olalım, diri olalım” anlayışının tarihsel köklerine ve referans değerlerine bir kez daha ışık tutulacak…
 
TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen projenin çekimleri Ehl-i Beyt’e olan sevginin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Konya’da, Selçuklu Kongre Merkezinden canlı olarak gerçekleştirilecek.
 
Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 20-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 15.Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivalinin de ilk etkinliği olan “EHL-İ BEYT AŞKINA” programı, 20 Eylül 2018 Perşembe akşamı saat 20:15’de TRT 1 ekranlarında olacak!

Yayin Tarihi: