Kendi Düşen Ağlamaz

Kendi Düşen Ağlamaz

Kurunun yanında yaşın da kazandığı yarışma…
Okaliptus Medya  tarafından hazırlanan Kendi Düşen Ağlamaz, eğlenceli bir bilgi yarışmasıdır.Sunuculuğunu Ertem Şener'in üstlendiği yarışmada, katılımcılar 3 kişilik gruplar halinde yarışıyorlar. Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacılar, programın başında sahip oldukları Bir milyon TL.yi, 7 soru boyunca korumaya çalışıyorlar.  

Dostlar yarışıyor; bazıları suya karışıyor!
Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacı grubu, 4 şıklı sorulara ortaklaşa  cevap veriyorlar. Her soru için kendilerine tanınan bir dakikalık süre içinde cevaba karar verip, kucaklarında paralarla, cevabı temsil eden kapakların üzerine dağılıyorlar. Cevaptan eminlerse, tek bir şıkkın üzerine 3 yarışmacı geçebildiği gibi, cevaptan emin değillerse, istedikleri kadar parayı kucaklayıp,  3 şıkka dağılabiliyorlar. Süre dolup, yanlış şıkların kapakları tek tek açılmaya başladığında, yanlış şıkkın/şıkların üzerinde bekleyen yarışmacı/lar, kucaklarındaki paralarla birlikte suya düşüyorlar. Doğru cevabın üzerinde bekleyen bir yarışmacı dahi kalsa, kucağında taşıdığı para miktarı ile  takımı yarışmaya devam ediyor. Yani suya düşenler, ıslak ıslak yarışmaya devam ediyor! 

TV’de ilk kez bir sunucu sulara gömülüyor!

Final etabında sorular iki şıklı. Yarışmacılar, kalan paralarıyla, doğru olduğunu düşündükleri şıkkı temsil eden kapağın üzerine yerleşiyor, kalan şıkkı temsil eden kapak ise sunucuya kalıyor. Yanlış şıkkın kapağı açıldığında, ya yarışmacıların üçü birden suyu boylayıp yarışmaya veda ediyor ya da sunucu sulara gömülürken, yarışmacılar kazandıkları paranın sevincini yaşıyor. 

Yüzdeyüz yerli

Engin Güzel ve Tamer İpek tarafından tasarlanan; yüzdeyüz yerli yapımı Kendi Düşen Ağlamaz, yarışmacılarını suya, seyircilerini eğlenceye doyurmak üzere TRT1 ekranlarında olacak. Başvuru İçin: http://www.kendidusenaglamaz.com/

 

Yayin Tarihi: