Sevda Kuşun Kanadında 7.Bölüm

Tarih :29.09.2016

Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, yeni sezona heyecan dolu bir bölümle 30 Eylül Cuma günü TRT 1’de merhaba diyor. 
Genel Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mesut Uçakan'ın, Yönetmenliğini Ayhan Özen'in, başrollerini Murat Ünalmış, Sevtap Özaltun, Yavuz Bingöl, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, Özge Sezince, Timur Ölkebaş, Ceyda Olguner ve Bahadır Yenişehirlioğlu paylaştığı dizinin senaryosunu ise Oktay Berber, Mustafa Burak Doğu, Selma Hacıosmanoğlu ve Alp Emre kaleme alıyor… 
DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR
3 Haziran’da yayınlanan sezon finalinde Arif, Tümay, Zafer ve Tarık’ı bir düğümün içerisinde bırakmıştık. Yeni bölümde ise çıkan çatışma sonrasında yaşananlara şahit olacağız.
Arif çatışmada yaralanan Zafer’e kan vererek hayatta kalmasını sağlıyor. Çatışmanın ardından Arif, yaşananların örtbas edildiğinin farkına vararak bu gizemin peşinden gitmeye karar veriyor. Bu sırada Arif’in yolu bir kez daha Cemil Ateş ile kesişiyor. Finalde ise Arif’i büyük bir sürpriz bekliyor. 
Babası Zafer’in yaralanmasıyla zor anlar yaşayan Tümay’a en büyük destek Arif’ten geliyor. Babası Zafer’in hayatı için endişe etmekte olan Tümay, bir yandan da Nesteren ile karşı karşıya gelen annesi Esma’ya destek oluyor.
ZAFER’İN YENİ ADAMI FETHİ…
İzleyiciler bu bölümde yeni karakterlerden biri olan Fethi ile tanışacak. Zafer, sokakları tutuşturmak, insanlar arasındaki ayrışmayı daha da derinleştirmek için sinsi bir plan yapıyor. Bunun için genç bir vaiz olan Fethi’yi kullanmayı amaçlıyor. Oysa Fethi’nin amacı Zafer’inkinden çok daha farklıdır… 
YENİ KARAKTERLER
Diziye yeni sezonda dahil olacak karakterlerden biri de Filiz. Dönemin önemli yazarlarından Şule Yüksel Şenler’den etkilenen Filiz, üniversiteye başörtüsüyle gitmeye karar veriyor. Hakaretlerle karşılaşan Filiz’in yolu Ömer ile kesişiyor.
Hatun Eze, yeni sezonda izleyeceğimiz yeni karakterlerden bir diğeri. Ömer ve Hediye’nin ninesi olan Hatun Eze, memleketi Erzurum’dan mahalleye geri dönüyor. Yeni sezonda seyirciler bu eğlenceli karakteri keyifle izleyecekler.
Yeni sezonda Esma ve Zafer’in varlığını gizledikleri şizofreni hastası oğulları Kubilay ortaya çıkıyor. Özel bir psikiyatri kliniğinde tutulan Kubilay’ın gizemli hikayesi izleyiciler tarafından merakla takip edilecek.