Zengin Kız Fakir Oğlan

Zengin Kız Fakir Oğlan

Dünyada yaşanan en büyük aşklar babalar ve kızları arasındadır. Hiçbir baba kızının büyüyüp, başka bir adamı ondan daha çok seveceğini, ya da başka bir erkeğin, kızını ondan daha çok sevebileceğine inanmaz, inanmak istemez.

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde son derece varlıklı Kemal bey, küçük kızı Biricik’in oldukça sıradan ve üstüne üstlük aşırı talihsizliği yüzünden, becereksiz, hatta aptal gibi görünen bir adamı koluna takıp “evleneceğim adam” diye eve getirdiğinde kıyamet kopar. Bu adamdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Bu yolda en büyük yardımcısı, büyük kızı Rüyam’ın Nişanlısı Sarp’tır.
Sarp her ne kadar zengin, kültürlü ve büyük kızına layık bir damat adayı gibi görünse de her türlü dalavereyi çevirecek bir tiptir. Yeni damat adayı karşısında kendini ön plana çıkarmak için elinden geleni yapar ve bu tavrı nedeniyle kayınpederi Kemal beyin takdirini kazanır. Zengin Kız Fakir Oğlan Kemal Bey’in, kızına karşı kötü olmadan, onu küstürmeden, yeni damat adayından kurtulmanın yollarını aramasını anlatır. Zengin Kız Fakir Oğlan; padişahın kızının peşindeki modern bir Keloğlan hikayesidir.

Yayin Tarihi: