Zengin Kız Fakir Oğlan

Zengin Kız Fakir Oğlan

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin başrollerinde, Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksel, Ufuk Özkan, Ecem Özkaya, Mahir İpek, Şeyla Halis, Kemal Kuruçay ve Gözde Okur yer alıyor. Daha bir çok tanınmış simanın yer aldığı komedi dizisinin projesi Birol Güven tarafından hazırlandı. Diziyi Caner Güler, Yaşar Arak ve Birol Güven kaleme alıyor. 

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin yönetmenliğini, Altın Portakallı yönetmen Hasan Tolga Pulat yapıyor. 

Zengin Kız Fakir Oğlan Hikayesi 

Zengin Kız Fakir Oğlan , modern bir Keloğlan masalı. Sıradan bir banka çalışanı olan, Nurhan’ın (Ufuk Özkan) zengin bir aileye damat adayı olması ve kızlarını canından çok seven baba Kemal’in (Hüseyin Avni Danyal) ise onu kızına layık görmemesi üzerine olaylar gelişiyor. 

Son derece varlıklı Kemal bey, küçük kızı Biricik’in, becereksiz, hatta aptal gibi görünen bir adamı koluna takıp “evleneceğim adam” diye eve getirdiğinde kıyameti koparır. Bu adamdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Bu yolda en büyük yardımcısı, büyük kızı Rüyam’ın Nişanlısı Sarp’tır.  

Sarp her ne kadar zengin, kültürlü ve büyük kızına layık bir damat adayı gibi görünse de her türlü dalaverayı çevirecek bir tiptir. Yeni damat adayı karşısında kendini ön plana çıkarmak için elinden gelini yapar ve bu tavrı nedeniyle kayın pederi Kemal beyin takdirini kazanır. Zengin Kız Fakir Oğlan Kemal Bey’in, kızına karşı kötü olmadan, onu küstürmeden, yeni damat adayından kurtulmanın yollarını aramasını anlatır. Zengin Kız Fakir Oğlan ; padişahın kızının peşindeki modern bir Keloğlan hikayesidir. 

Zengin Kız Fakir Oğlan Genel Tanıtım 

Dünya’da yaşanan en büyük aşklar babalar ve kızları arasındadır. Hiçbir baba kızının büyüyüp, başka bir adamı ondan daha çok seveceğini, ya da başka bir erkeğin, kızını ondan daha çok sevebileceğine inanmaz, inanmak istemez. 

Babalar erkeklerin ne kadar kötü ve acımasız olabileceğini de bildikleri için kızları üzerindeki korumacılıkları bir kat daha artar. Bazen bu koruma çemberini kızlarını boğarcasına daraltırlar. İşte bizim hikayemizde böyle bir baba kız ilişkisinden yola çıkmaktadır. 

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde son derece varlıklı Kemal bey, küçük kızı Biricik’in oldukça sıradan ve üstüne üstlük aşırı talihsizliği yüzünden, becereksiz, hatta aptal gibi görünen bir adamı koluna takıp “evleneceğim adam” diye eve getirdiğinde kıyamet kopar.  

Kaf Dağı’nın ardındaki Zümrüdü Ankayı getiren prens bile Kemal bey için yeterli olmazken böyle sıradan birinin kızının yanında olması onu deli etmeye yetmektedir. Bir yandan çok sevdiği kızına antipatik olmamak, diğer yandan da bu adamdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Bu yolda en büyük yardımcısı, büyük kızı Rüyam’ın Nişanlısı Sarp’tır.  

Sarp her ne kadar zengin, kültürlü ve büyük kızına layık bir damat adayı gibi görünse de aslında kızı için tehlikeli olan damat adayıdır. Sarp Rüyam’ı aldatmaktan tutun da, zor durumdaki şirketleri için Kemal beyin parasına göz dikmeye kadar, her türlü dalaverayı çevirecek bir tiptir. Yeni damat adayı karşısında kendini parlatmak ve ön plana çıkarmak için elinden gelini yapar ve bu tavrı nedeniyle kayın pederi Kemal beyin takdirini kazanır.  

İyi damat adayını değer yargıları yüzünden reddeden Kemal bey burnunun ucundaki asıl damat tehlikesini görmez. İşte dizimiz Kemal beyin, kızına karşı kötü olmadan, onu küstürmeden, yeni damat adayından kurtulmanın yollarını aramasını anlatır. Ama yeni damat adayı Nurhan, Kemal beyin bütün çabalarına, bütün kurulan tuzaklara ve engellemelere , her türlü talihsizliğe rağmen, dürüstlüğü ve iyiliği sayesinde dört ayak üstüne düşer. Biricik’in sevgisini ve ailenin güvenini kazanır. 

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin fakir oğlanı Nurhan,      tıpkı Biricik’in sevgisini ve güvenini kazandığı gibi başta Kemal Bey olmak üzere, zengin ailenin de tüm güvenini ve sevgisini kazanır. Fakir Oğlan Nurhan, Zengin Kız Biricik ile evlenir ve maddi durumu yetersiz olduğu için, para biriktirip kendi evlerine çıkana kadar zengin ailenin evinde yaşamaya başlarlar. Başlarda bu durum Fakir Oğlan Nurhan’ın oldukça canını sıksa da, zengin aile ile fakir ailenin kültürel farklılıkları, ev içinde yaşama alışkanlılıklarının farklı oluyor olması bazı anlaşmazlıklara ve zorluklara sebep olsa da, Nurhan ve Biricik aşkı tüm zorlukların üstesinden gelir. 

Nasıl Nurhan, zengin ailenin hayatına adapte olmakta zorluk yaşadıysa, Biricik de başlarda, Nurhan’ın ailesinin geleneklerine, hayatına ve kültürüne alışmakta, adapte olmakta zorluk yaşar. Çünkü iki ailenin de yaşam tarzları birbirinden çok farklıdır. 

Zengin Kız Fakir Oğlan Ailelerin İknası 

Ailelerin de birbirine alışması zaman alır. İki aile de birbirine uyum sağlamak için maksimum derece çaba gösterir. Aileler birbirini sevince ve birbirine alışınca, aradaki sosyo-ekonomik fark tamamen ortadan kaybolur.  Biricik ve Nurhan, aşklarını minik bir bebekle taçlandırmak, aşklarının meyvesini almak isterler. 

Biricik ve Nurhan’ın nur topu gibi bir oğlu olur. Çiftimiz oğullarının adına babalarının ismini koyar. Mahmut Kemal bebek, Mahmut dedesinin de, Kemal dedesinin de gözdesi olmuştur artık… Zengin ailenin de Fakir ailenin de artık tüm odak noktası Mahmut Kemal bebektir. 

Bu duruma en çok bozulan, hala evlenememiş olan Rüyam ve Sarp’tır. Biricik’in ablası Rüyam, hala safça Sarp ile evlenmeyi beklemektedir. Ama kötü niyetli ve bir o kadar da çapkın olan Sarp’ın niyeti Rüyam ile evlenip Kemal beyin mirasına ortak olmaktır. Ne yazık ki Rüyam ve ailesinin bundan haberi yoktur. 

Sarp’ın da en büyük destekçisi, zengin ailenin villasının baş emektarı Şükrü’dür. Şükrü bahşiş, kendi deyimiyile “bakşiş” karşılığında, villada olan biteni, Nurhan’ın başına gelenleri, Nurhan ve Biricik arasındaki özel meseleleri gizli gizli dinliyor ve Sarp’a anlatıyordur. Sarp ise Şükrü’den aldığı bilgileri, kendi kötü planlarına alet ediyordur. Çoğu zaman Nurhan’ı alt etmeye çalışsa da, Nurhan’ı zor duruma soksa da, Nurhan iyi niyeti sayesinde Sarp’ın tüm tuzaklarından kurtulur. 

Sarp, ailenin tek damadı olup, mirasın tek varisi olma derdindedir. Bu uğurda Şükrü’ye oldukça bahşiş kaptırmıştır. 

İyi niyetli ama bir o kadar da şanssız ve sakar olan Fakir Oğlan Nurhan, çoğu zaman istemese de Kemal Bey, Sarp ve Şükrü’nün başını belaya sokar. Kemal Bey, Şükrü, Sarp ve Nurhan’ın maceraları Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde birbirinden eğlenceli ve komik anlara sahne olur. 

Kemal Bey, Nurhan yüzünden başı sürekli belaya girdiği için sinirlenir ama, günün sonunda iyi bir olaya vesile oldukları için de sürekli Nurhan’a teşekkür etmek zorunda kalır. Çünkü Nurhan, onların başlarını farkında olmadan belaya sokarken her seferinde iyi bir olaya vesile olmuştur. 

Bundan sonraki süreçte Nurhan hem kendi başına hem de ailesinin başına daha ne gibi belalar açacak, Sarp ve Rüyam evlenebilecek mi, Sarp’ın gerçek yüzü ortaya çıkacak mı, Biricik ve Nurhan aşkını neler bekliyor, ailelerin hayatları gelişen olaylardan nasıl etkilenecek hepsi büyük bir merak konusudur. 

Değerleriyle Zengin Kız Fakir Oğlan   

Zengin Kız Fakir Oğlan, 
-      İyiliğin, dürüstlüğün önemini anlatmaya,
-      Hayatta en değerli şeyin aile olduğunu göstermeye,
-      İyiliğin her zaman kazanacağını vurgulamaya devam ediyor. 
-      Tüm bunları yaparken, usta oyuncu kadrosu ve birbirinden komik yeni hikayeleri ile her pazar TRT’de izleyicisini güldürmeye devam edecek.

Yayin Tarihi: