Aslan Ailem'den Muhteşem Gala!

10/23/2017

TRT1'in yeni dizisi Aslan Ailem'in galası TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda yapıldı.

Aslan Ailem'den Muhteşem Gala!


ES Film yapımcılığında çekilen yönetmenliğini Ömer Uğur’un üstlendiği sıcacık bir Aile dizisi “Aslan Ailem” 22 Ekim Pazar akşamı TRT1 ekranlarında ilk kez seyirciyle buluştu.
Dizinin ilk izleme galası, TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda TRT yetkilileri, ES Film yapımcıları Yusuf Esenkal, Serdar Öğretici, dizinin başrol oyuncuları, tüm ekip ile Basın ve Medyanın seçkin davetlileri, sosyal medya blogger, yazar ve fenomenlerin katılımı ile gerçekleşti.

TRT Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, TRT Yayın Yönetmeni Şaban Şikar, TRT Televizyon Dairesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kocaman, dizinin müziklerinin yaratıcısı müzisyen Serkan Çağrı ve dizinin oyuncu ekibinin yakınlarının da katıldığı; TRT Tepebaşı Stüdyolarında gerçekleştirilen ilk bölüm izleme akşamında, dizinin birinci bölümü finali, salonda büyük alkış alarak beğeni kazandı...
“Payitaht Abdülhamid” ve “İsimsizler” gibi önemli dizi projelerinin yaratıcısı ES Film, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici, ‘Aslan Ailem’ ile ekranlara aile ilişkilerinin değerini anlattıkları, aynı zamanda romantizmi ve komediyi içinde barındıran yepyeni bir proje olarak Pazar akşamlarının vazgeçilmez dizilerinden olmaya aday gösterildi.
Başrollerini Burcu Özberk, Akın Akınözü, Ferdi Sancar, Bora Akkaş, Firat Altunmeşe, Zerrin Sümer, Benian Dönmez, Hakan Salınmış, Eda Şölenci, Levent Özdilek, İpek Elban, Mehmet Şeker’in paylaştığı dizinin senaryosunu Ayça Mutlugil yazarken, Genel Koordinatörlüğünü Sibel Tuna, Uygulayıcı Yapımcılığını Zeynep Tuna üstleniyor. Dizinin tınıları ve hikayeye uyarlanan temasıyla büyük beğeni kazanacak ve her bölümün fenomenlerini daha da arttıracak müziklerin yaratıcısı klarnet virtüözü Serkan Çağrı.
Çekimleri Poyrazköy ve civarında gerçekleşen “Aslan Ailem”, karakterleri birbirinden farklı 4 erkek kardeş ile anne, baba ve babaannelerin etrafında dönen, bu eksende birbiriyle sürpriz bağlantılar yaşayacakları romantik, heyecanlı hikâyeleri de içinde barındıran tatlı, sıcak ve komik bir aile dizisi olarak her Pazar 20.00'da TRT1 ‘de!

Aslan Ailem Birinci Bölüm Özeti:

Vedat (Hakan Salınmış), karısı Hatice( Benian Dönmez), annesi Hayriye (Zerrin Sümer) ve üç tane erkek evladıyla otuz yıldır aynı çiftlikte yaşamaktadır. Ortanca oğulları Umut (Fırat Altunmeşe) , bir kaç yıl önce daha merkezi bir yere taşınmıştır ama sık sık ailesini ziyarete gelir. Kardeşlerin en küçüğü Mutlu (Bora Akkaş) dışında hepsi ekmeklerini eline almıştır. Oğullarıyla gurur duyan Vedat, bu çiftlikte sakin ve huzurlu bir yaşam sürmektedir.
Burcu (Burcu Özberk), iş adamı Tayfun Olgun’un (Levent özdilek) fazlaca şımartılmış tek kızıdır. Kredi kartını sihirli değnek sanan Burcu’nun bir insanın hayal edebileceğinden daha lüks bir yaşamı vardır. Derken Tayfun, bir yolsuzluk suçlaması yüzünden yurt dışına kaçar. Böylelikle Burcu’nun yolu Aslan ailesiyle kesişir çünkü soruşturmayı yöneten komiser, evin iki numaralı oğlu Murat Aslan’dır (Akın Akınözü).
Bir akşam Aslan ailesi tüm neşesiyle bahçede otururken Burcu çıkagelir. Çiftliğin boşaltılmasını ister. Vedat ve Hayriye dışında kimse bu kızın ne dediğini anlamamıştır. Zira Vedat’ın, Tayfun ile yıllar önceye dayanan bir sırrı vardır ve bundan ailesinin haberi yoktur.