Payitaht "Abdülhamid" 48.Bölüm

Tarih :25.04.2018

Abdülhamid’e karşı başlayan ihtilal alevlenmiş, silahlanan Harbiyeliler Saraya yürümektedirler. Abdülhamid ya tahttan indirilecek, ya katledilecektir.
 
1. Ordu sokakları tutmuş, halk sokaklara dökülmüştür. Mahmud Paşa isyancılara engel olmaya çalışayım derken kendini ateşin ortasına atar.
 
Öte yandan Meyyit, Fehim Paşa  ve adamları Saraya destek için giderken Parvus tarafından tuzağa düşürülürler. Şimdi onlar da tıpkı Abdülhamid gibi bir başka ölüm kalım savaşı içindedirler.
 
Parvus bütün bunlarla yetinmeyip Abdülhamid’in telgraf hattını ele geçirmiş, Abdülhamid’in hafiyelerine büyük  bir suikastın emri vermiştir. Şimdi hem Abdülhamid’i hem Osmanlı’yı aynı anda bitirmeye her zamankinden daha yakındır.
 
Handan, Mehmet Selim’den bebeği kaybettiğini gizlerken, Efsun’un varlığına daha fazla dayanamaz ve kendini kaybedip ona saldırır.
 
Bidar haremdeki dengeleri sağlamaya çalışırken, yeni bir kriz patlak verir. Naime, Hatice ve Kemalettin arasındaki her şeyi öğrenmiştir. Bu arada Mislimelek’in de Abdülkadir yüzünden hayatı tehlikeye girer.
 
Haremdeki rüzgârlar fırtınaya dönerken, hem içerden hem dışarıdan uğradığı ihanetlerle sarsılan Abdülhamid, hayatını, tahtını, koruyabilecek mi?
 
Payitaht’ın sokak dengelerini korumaya çalışan Fehim Paşa’nın karşısına çıkacak olan zeki, mahcup, güzel, gururlu "kibritçi kız" olan Bulgar göçmeni İrena ile aklı başından gidecek… Bakalım Paşa’nın müzmin bekârlığı son bulacak mı? İrena karakteriyle diziye katılacak olan genç oyuncu Buket Kahraman’ın da bu hafta itibariyle yer alacağı Payitaht Abdülhamid, 27 Nisan Cuma TRT1’de!


diğer foto galeriler :