Adını Sen Koy 16.Hafta

Tarih :10.01.2017

71. BÖLÜM: Sevim, Ökkeş’ten Zehra’nın evli olduğunu öğrenir. Gizlice yapılan bu evlilikten ötürü hesap sormak için Zehra’ya ulaşmaya çalışır. Zehra’ya ulaşamayınca evlilik mevzuunu anlatmak için Salim’in atölyesine gider. Zehra ise Sevim’in Yener’e konağın adresini vermesinden endişe etmektedir. Sevim’i bir şekilde ikna etmesi gerekmektedir. Sevim işin aslını öğrenmeden önce Zehra’nın evliliğinden kimseye bahsetmemeye karar verip eve gider. Kendileri sefalet içinde yaşarken Zehra yağlı bir kapıya kapak atmıştır. İşin aslını öğrnene dek Zehra’nın ağzını aramayı düşünür. Zehra eve geldiğinde Sevim kendisine çok sıcak davranır. Alev ise konağa Zehra’yı sormaya bir kadının geldiğini öğrenmiştir. Bu gizemli kadının kim olduğunu bulmak zorundadır. Sevim, Zehra’nın Ömer’in eşi olmasından faydalanmaya karar vermiştir. Ömer’in karşısına çıkıp yüzleşecektir.
72. BÖLÜM: Sevim şirkete gidip Ömer’in karşısına çıkar, Ömer’le hesaplaşır. Bu evlilik oyununun ucuza kapatılmayacağını söyler. Sevim’in şirkete gelmesi Ömer’in hiç hoşuna gitmez. Zehra kendi çıkarları için annesini şirkete gönderdi diye düşünüp Zehra’yı suçlar. Bu durum Zehra ve Ömer arasında krize neden olur. Zehra mahalleye gidip Sevim’le konuşmak istese de Ömer Zehra’ya güvenmediğini söyler. Bundan sonra Zehra konaktan bir adım dışarı atmayacaktır. Sevim Ömer’e karşı daha keskin hamleler de bulunmaya kararlıdır. Bir yandan da yakında kavuşacağı zengin hayatın hayallerini kurmakta, kendini lüks hayata hazırlamaktadır. Zehra ise konakta kapana kısılmış gibidir. Sevim’i engellemek için mektup bırakıp gizlice ayrılır konaktan. Zehra Sevim’e Ömer ile aralarındaki evliliğin gerçek olmadığından bahsedecek midir?
73. BÖLÜM: Zehra Sevim’e Ömer’le anlaşmalı evlilik yaptığını anlatır. Sevim’in bu mesele üzerine gitmemesini ister. Sevim öfkelenir, tesadüfen bulduğu zenginliği öyle kolayca kaybedecek midir? Sevim kararlıdır, Ömer’le konuşup Zehra’nın haklarını savunacaktır. Zehra çaresizce mahalleden ayrılırken Yener Zehra’yı görüp konuşmak için peşinden gider. Yener Zehra’ya yetişemeyince Sevim’in kapısına dayanır. Zehra’nın çalıştığı yerin adresini vermezse kötü şeyler yapmakla tehdit ederBu sırada eve gelen Salim, Yener ve Sevim’in arasındaki kavgaya şahit olur. Yener’i evden gönderip Sevim’den hesap sorar. Artık arkasından iş çevrildiğini duymak istememektedir. Ömer ise Zehra’nın mektup bırakıp mahalleye gitmesinden ötürü kızgındır. Bu durum ikili arasında krize neden olur. Sevim sözleşmeli evliliğe inanmayıp tekrar Zehra’yı rahatsız edince, Zehra Sevim’i inandırmak için Ömer’le aralarında imzaladıkları sözleşmeyi Sevim’e getirir. Sevim Zehra ne yaparsa yapsın, sözleşmeyi Zehra’ya vermez. Şirkete Ömer’in yanına gidip sözleşmeyi gösterip rest çeker. Sevim şirketten ayrılırken Alev’le yüz yüze gelir.
74. BÖLÜM: Alev ve Sevim şirkette karşı karşıya gelmiştir. Alev Sevim’i hatırlar. Sevim’in elindeki sözleşme zarfını görünce gözleri parlar. Alev daha önce ulaşmaya çalıştığı zarfın Sevim’de olduğunu görünce zarfı bir şekilde elde etmeye karar verir. Zehra’nın sözleşmeyi Sevim’e bilerek verdiğini düşünen Ömer ise Zehra ile sorun yaşar. Bundan sonra Sevim meselesiyle kendisi ilgileneceğini söyler, Zehra’nın bu işten uzak durmasını ister. Alev Sevim’deki zarfı elde etmek için karanlık bir adamla anlaşır. Ne yapıp edip sözleşmeyi Sevim’den almasını ister. Sevim Ömer’in anlaşma için kendisini aramasını bekler. Ancak Ömer Sevim’i aramaz. Bunun üzerine öfkelenen Sevim her şeyi herkese açıklamak üzere konağa yönelir. Ömer ve Zehra arasındaki sır deşifre mi olacaktır?
75. BÖLÜM: Sevim konağa girecekken Ömer Sevim’i fark edip engeller. Sevim’in kararlı olduğunu görünce anlaşmak için ne istediğini sorar. Sevim yüklü miktar bir para ister. Ancak o zaman sözleşmeyi Ömer’e verecektir. Ömer mecburen Sevim’in şartlarını kabul eder, parayı ayarlayıp Sevim’e vereceğini söyler. Alev ise Sevim’e ulaşmak için Zehra ve Ömer’i izlemeye başlamıştır. Zehra ve Ömer durumun farkına varıp Alev’in eline koz vermemek için aşık rolü oynarlar. Sevim sözleşma karşılığı istediği parayı almak için Ömer’le sözleştikleri ıssız bir mekana gider. Aev’in karanlık adamı da peşindedir. Sevim, Ömer’i beklerken Alev’in karanlık adam bıçağını çekip sözleşmeyi Sevim’den ister. Sevim sözleşmeyi vermemekte diretince adam bıçağıyla saldırır. Sevim kendisini bu durumdan nasıl kurtarabilecektir?
76. BÖLÜM: Sevim’in adamı bıçakladığını gören Ömer hemen duruma müdahale eder. Sevim şuurunu kaybetmiş gibi Ömer’den parasını ister. Ömer Sevim’i sakinleştrmeye çalışsa da nafiledir? Sevim katil olduğunu düşünüp polisten saklanmaya başlar. Ömer Sevim’in bıçakladığı adamın yaşadığını fark eder ve durumu Tayfun’a haber verir. Sevim’in para için neler yapabileceğini gören Ömer’in Zehra’ya bakışı değişmeye başlamıştır. Ömer Zehra’nın masum olduğunu düşünmeye başlar. Mahallede ise Yener’in artık sabredecek hali kalmamıştır. Ne yapıp edip Sevim’den konağın adresini öğrenmeyi kafaya koyar. Ancak bir türlü Sevim’e ulaşamaz. Hava karardıktan sonra Sevim mahalleyi terk etmek isterken büyük bir sürprizle karşılaşır.
77. BÖLÜM: Yener Sevim’den konağın adresini alır. Sevim polise yakalanmamak için kimsenin kendisine ulaşamayacağı bir yere gider. Konak’ta ise Asya’nın okulunun ilk gün telaşı vardır. Konaktakiler Asya’nın okuluna gittiğinde Yener Ömer’e hesap sormak için konağa baskın yapar. Salim ve Yasemin Sevim’in mektubunu bulurlar. Annesinin gittiğini öğrenen Zehra da yıkılır. Ömer Zehra’nın masum olduğunu düşünmeye başlamıştır. Sevim’in gidişine üzülen Zehra’yı teselli etmeye çalışır. Ayşe ise kızının en mutlu gününde hastalığı ile tekrar yüzleşecektir. Ayşe’nin bayılması Nihat’ı endişelendirir. Bayılan Ayşe’yi hastaneye götürüp hastalığının ne olduğunu sorar. Nihat Ayşe’nin hastalığını öğrenecek midir? Konağa baskın düzenleyen Yener beklemediği bir durumla karşılaşacaktır.
78. BÖLÜM: Nezarethanede Yener’in karşısına çıkan Ömer kesin bir dille Yener’i uyarır. Bir daha kendisine veya ailesine yaklaşacak olursa başının dertten kurtulmayacağını ima eder. Yener’in yanınan çıkan Ömer, Tayfun’a Yener’i sevrbest bırakmalarını söyler. Ayşe’nin doktoru Ömer’e söz verdiği için Nihat’a Ayşe’nin hastalığından bahsetmez. Sevim’in gidişiyle mahzunlaşan Zehra ise Ömer’le yaklaşacaktır. Zehra karşısında artık daha anlayışlı davranan, farklı bir Ömer bulacaktır. Ömer üzgün haldeki Zehra’ya bugünlük ailesinin yanında kalmasını söyler. Zehra Ömer’in bu anlayışlı tavrından etkilenir. Ömer’e dair düşünceleri değişmeye başlayan Zehra hiç beklemediği bir sürprizle şaşkına döner.
79. BÖLÜM: Yener Zehra’ya Sevim’i Ömer’in gönderdiğini söyler. Zehra başta bunun Yener’in oyunu olduğunu düşünse de, fikrinin değişmesine sebep olan durumlar olur. Ömer’in annesini gönderdiğine emin olup Ömer’den hesap sormak için şirkete gider. Zehra Ömer’le yüzleşir, aralarındaki anlaşmanın bittiğini söyler. Zehra mahalleye dönmekte kararlıdır. Alev ise Sevim’in peşindedir. Sevim’e ulaşmanın türlü yollarını arar. Sevim’in evini terk ettiğini öğrenince bu işin peşini bırakmamaya karar verir. Ömer Ayşe’nin doktorundan Ayşe’nin sağlığının iyiye gitmediğini öğrenir. En küçük bir üzüntü durumunu daha da fenalaştıracaktır. Zehra konakta eşyalarını toplarken Ömer onu durdurmaya çalışır. Ömer, gitmekte kararlı olan Zehra’nın fikrini değiştirebilecek midir?
80. BÖLÜM: Ömer Zehra’yı götürürken Yener de peşlerine düşer. Ömer yolda Ayşe’yi arayıp kendilerini merak etmemelerini söyler. Zehra’ile dağ evinde kalacaklardır. Zehra gitmemekte diretse de Ömer dağ evine götürür Zehra’yı. Burada sakinleşip konuşacaklarını söyler. Dağ evinde Ömer ve Zehra bir yandan çatışırken bir yandan da birbirlerine yaklaşmaya başlamışlardır. Zehra ve Ömer insanlardan uzakta geceyi dağ evinde geçirirler. Zehra ve Ömer’in dağ evinde baş başa kaldığını öğrenen Yener’in gözü döner. Silahını çekip dağ evini basar. Öfkeden deliye dönmüş Yener, Ömer’i öldürmeye kararlıdır. Zehra ve Ömer bu durumdan nasıl kurtulacaklardır?