Adını Sen Koy 18.Hafta

Tarih :23.01.2017

86. BÖLÜM: Avukat Zehra’nın mahkemede Yener aleyhine ifade vermesini ister. Zehra Yener’İn tutuklanması için her şeye yapmaya hazırdır ancak Ömer Zehra’nın ve ailesinin bu davaya isminin karışmasını istemez.  Alev, Ömer ve Zehra’yı yaralama olayından dolayı köşeye sıkıştırmak için Tayfun’u konağa davet eder. Zehra odada Ömer’in eski fotoğraflarının olduğu bir kutu bulur. Zehra Ömer’in güzel bir kızla fotoğrafını görür ve kıskançlıkla kim olduğunu sorar. Ömer’İn ise o fotoğrafla ilgili pek de güzel anıları yoktur.
87. BÖLÜM: Ömer ve Zehra sabah Asya’nın odaya saklanmak için girmesiyle uyanır. Asya’nın peşinden gelen Cevriye ikilinin ayrı yataklarda uyuduğunu anlar. Ömer ve Zehra, evdekilere bu durumu nasıl açıklayacaklardır? Üstelik bütün ev halkı şimdi aralarındaki sorunun ne olduğunu merak etmektedir. Ömer ve Zehra işbirliği içinde çalışmaya karar verirler. Madem küs olduklarına inanıyorlar onlara istediklerini vereye karar verirler. İkisinin de küsmek için bahaneleri farklı olacaktır tabi. İkisi de aslında birbirleri hakkında düşündükleri şeyleri kılıf bularak dillendirmektedir. Diğer yanda Mehtap Ömer ve Zehra’nın evli olduğunu öğrenir.
88. BÖLÜM: Ömer ve Zehra evdekilere karşı küs numarası yapmaya devam eder. Konaktakiler ise Ömer ve Zehra’ya birbirlerinin gönlünü almaları için fikirler vermekte, onlardan habersiz birbirleri için minik süprizler hazırlamaktadır. Ömer ve Zehra konaktakilerin onları barıştırmak için perişan olmalarına daha ne kadar göz yumacaklardır. Diğer yanda Mehtap, Zehra’nın evlendiğinden ailesinin haberi var mı diye araştırmaya başlar. Ömer ve Zehra, Yener tehlikesinden kurtulduklarını zannederken Mehtap’ın onlar için yepyeni planları vardır.
89. BÖLÜM: Ömer ve Zehra ev halkına barıştıklarını söyleseler de bu defa da onları buna inandırmak için uğraşacaklardır. Konaktakilerin gözleri üzerindedir.. Ömer ve Zehra barıştıklarını düşünmeleri için daha çok baş başa vakit geçirirlerken bundan hoşlandıklarını da fark ederler ama ikisi de bunu birbirlerine belli etmezler.. Şimdi önlerinde yatak sorunu vardır. Bugüne kadar hep ayrı yataklarda yatmışlardır. Ömer ve Zehra yatak sorununu nasıl çözeceklerini düşünürken henüz konaktakilerin onlar için hazırladıkları sürprizden habersizdirler.
90. BÖLÜM: Ömer ve Zehra, aralarında yastık bile olsa ilk defa aynı yatakta uyunmanın utangaçlığı içindeyken nihayet konaktakiler artık barıştıklarına ikna olmuşlardır. Ömer ve Zehra barışma sürecinde birbirlerine daha da yakınlaşmışlardır. İkisi de gün boyunca bu duygunun etkisi altında hareket ederler. Leyla ve Demir, ayrı ayrı Ömer ve Zehra’yı ziyaret ederler ve onlar inkar etse de ikisi de arkadaşlarındaki bu duygu değişikliğini fark ederler.  Alev ise Tayfun üzerinden hapisteki Yener’e ulaşmayı başarır. Tek amacı Yener’den Ömer ve Zehra’yı ayıracak bilgiler edinmektir. Ama asıl tehlike konağa son anda gelen tanıdık misafirdir.