Adını Sen Koy 10.Hafta

Tarih :06.12.2016

Zehra eve gelmiş, annesine bir alacaklısının gelip kendisini soracağını söylemiştir. Sevim, Alev’i Zehra’nın alacaklısı zannedip, onun borcunu ödememek için Zehra’yı tanımadığını söyler. Alev yine eli boş kalmıştır. Ama Sevim, Zehra’nın borçlu olduğunu öğrenince işini sorgular. İşyerinin adresini vermezse her şeyi babasına anlatacaktır. Zehra annesinin çalıştığı yeri görmek istediğini Ömer’e söyler. Ömer, ailesini uzak tutmak için çalıştığı aileyle yurtdışına çıkacağını söylemesini ister. Böylece Zehra’nın bir daha mahalleye gitmesi gerekmeyecektir. Zehra, böyle bir şeyi ailesine kabul ettiremeyeceğini söyleyerek itiraz eder. Ama Ömer kararlıdır, bundan sonra Zehra mahalleye gitmeyecektir. Ertesi gün, Zehra, Asya’yı parka götürür. Parktayken Sevim arar, hemen eve dönmezse babasına her şeyi anlatacağını söyler. Zehra yine çaresiz kalmıştır. Annesini sessiz kalmaya ikna etmesi gerekmektedir, ama nasıl?
Sevim arayınca Zehra Asya’yı alıp mahalleye gider. Asya’yla gittikleri yerin aralarında sır kalacağı konusunda anlaşmışlardır. Ama tam kapının önündeyken Ömer arar, Zehra parkta olduklarını söyleyip eve girer. Sevim’e Asya’yı baktığı çocuk olarak tanıtır. Kaldığı evin kesin kuralları vardır, çalışanlarının yakınlarının eve gelmesi yasaktır. Sevim ikna olmuştur Zehra’nın işine ama asıl niyeti Zehra’yı Yener’le görüştürmektir. Olanları babasının öğrenmemesi için Yener’le yemeğe çıkmasını ister. Zehra annesinin susması için teklifini kabul eder. Eve döndüklerinde Ömer’i kendisini beklerken bulur. Parka gitmiş ama onları görememiştir. Zehra başka parka gittiklerini söyler. Ama Ömer inanmaz, parçaları birleştirince Zehra’nın Asya’yı mahalleye götürdüğünü anlar. Zehra, Ömer’in gerçeği anlamasının şokuyla kalır.
Zehra Yener’le buluşmak için eve gittiğinde Ömer de mahalleye gelmiştir. Zehra evden çıktığında sokağın bir ucunda Ömer, diğerinde Yener vardır. Zehra Yener’i görmesine rağmen Ömer’in arabasına biner. Yolda araba arızalınca İkisi de telefonun çekmediği bir yerde mahsur kalırlar. Zehra, Yener’in kendisini Ömer’le görmesinin gerginliğini yaşarken Ömer de, Zehra’nın kendisinden habersiz mahalleye gitmesinin öfkesi içindedir. Karşılıklı gerilimlerine rağmen, birbirlerine duydukları çekimin etkisine girerler. Alev mahalleye gelir. Bir kez daha Sevim’le konuşacaktır, acaba bu kez gerçeği öğrenecek midir? Ömer ve Zehra eve döndüklerinde aralarında ikisini de şaşırtan bir uyum vardır. Ama Zehra’ya gelen telefon her şeyi alt üst edecektir.
Leyla, Alev’in tekrar mahalleye gelip Sevim’le konuştuğunu söyleyince ikisi de şok olur. Ömer, artık Alev’i evden uzaklaştırmaya karar verir. Yener, Zehra’nın başka birinin arabasına binip gitmesiyle çileden çıkar. Bu kez şakası yoktur, bunun hesabını Sevim’den soracaktır. Eğer Zehra gelmezse elindeki senetlerle icraya verecektir Sevim’i… Zehra, telefonda annesiyle konuşurken onu dinleyen Nazan, Alev’e Zehra’nın paraya ihtiyacı olduğunu söyler. Alev de bunu Ömer’e söyleyince, Ömer durumu Zehra’ya sorar. Zehra babasının acil paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince Ömer, gerekli parayı verir. Zehra, bu parayı ancak borç olarak alabileceğini söyler. Anlaşması bitince çalışıp ödeyecektir Ömer’e. Zehra parayı vermek için çıkarken Ömer de onu takip eder.
Zehra parayı Yener’e götürür. Ömer, Zehra’nın Yener’e para verdiğini görünce bir kez daha yalan söylediğini düşünür. Ama bu kez hatayı kendisinde bulur. Zehra’yı suçlamasının anlamı yoktur. Göreceğini görmüştür, oradan ayrılır. Yener ise, Zehra’nın bu kadar parayı bulmasıyla, onun zengin bir sevgilisi olduğundan emin olmuştur. Parayı alır ama zengin sevgilisinin adını öğrenmeden senedi vermeyecektir. Zehra hiçbir şey söylemeden zorla senedi alıp Yener’in yanından ayrılır Ama Yener,  bu kez bu işin peşini bırakmayacaktır. Zehra’yı takip eder. Leyla’yla görüşen Zehra eve gitmek için onun yanından ayrıldığında Yener de peşindedir. Yener, sonuna kadar Zehra’yı takip edip yaşadığı yeri öğrenmeden peşini bırakmayacaktır…