Adını Sen Koy 17.Hafta

Tarih :23.01.2017

 
81. BÖLÜM: Dağ evinde Yener Ömer’e silah doğrultur. Zehra’ya Ömer’i sevip sevmediğini sorar ve Ömer’i vurur. Tayfun son anda ikisini de kurtarır. Zehra doktor gelene kadar Ömer’in pansumnın yapa.r  ve Zehra’dan bir seçim yapmasını ister. Zehra, Yener Ömer’ezarar vermesin diye Ömer’i sevdiğini söyler. Yener o hırsla Ömer’i vurur. Yener Zehra’yı da vuracakken son anda kurtulur.  Ömer kafasından da darbe almıştır ve sabaha kadar uyanık kalması gerekmektedir. Bakalım Zehra Ömer’e çaktırmadan bunu başarabilecek mi? Ömer ise annesi ile gerçekleri Zehra’nın suçlamaları karşılık söyleyecek mi?
82. BÖLÜM: Doktor Ömer’in kafasına aldığı darbe yüzünden sabaha kadar uyanık kalmasını söylemiştir. Zehra Ömer’e rağmen bin dereden su getirerek Ömer’i ayakta tutmaya çalışır, bu ikili arasında zaman zaman komik ve romantik anlar yaşanmasına neden olur. Zehra, dağ evinin zor koşulları ile mücadele ederken,  Ömer Zehra’nın bilmediği yeni özellikleri ile tanışır.  Alev ikilinin dağ evinde bir nevi balayı yaşamalarını hazmedemez ve bir bahaneyle yanlarına gelir. Zehra en başından beri bu evliliğe inanmayan Alev’in annesinin gidişi ile annesinin gidişi ile bir ilgisi var mı diye kuşkuya düşer. Zehra, evlilik sözleşmesinin kopyasını annesine vermiştir ve bu durumdan sadece üçü haberdardır.  Gecenin yarısında dışarıdan gelen seslerle ikisi de donup kalır.
83. BÖLÜM: Ömer ve Zehra, annesinin gidişi ve sözleşme hakkında konuşurlarken dışarıdan gelen sesle irkilirler. Alev onları dinlemeye çalışırken yakalanır ve anahtarlarını unuttuğu için geri döndüğü yalanını söyler. Alev konuşulanların ne kadarını duymuştur diye meraklanırlar. Ömer ve Zehra Alev’İn Ömer’İn arasını fark etmesi ile bir kez daha zor durumda kalırlar. Alev bir sürü açıklama beklemektedir. İkilinin Alev’e cevabı evliliklerinin ve aşklarının gerçek olduğunu ona göstermektir. Alev’in arkasından gelen Tayfun yolda Alev’le karşılaştığını söyler. Tayfun, Alev’e Ömer’İn vurulduğunu söylemiş midir? Konağa dönmeye karar verirler. Ömer, Zehra konağa mı kendi evine mi gidecek kaygısındadır.
84. BÖLÜM: Ömer, Zehra’nın konağa neden döndüğünü merak etse de bu durumdan çok memnundur. Ömer ve Zehra, Ömer’in yaralandığını saklamaya çalışırlar. Alev ise gerçekte ne olduğunu Tayfun’dan öğrenmeyi planlamaktadır. Zehra, annesinin ortadan kaybolmasından dolayı sarsılmıştır. Ömer ona kendini iyi hissettirecek bir şeyler yapmak istemektedir. Demir’in iyi bir önerisi vardır. Ömer, Zehra’nın kesinlikle duymasını istemez. Zehra yanlışlıkla bunu duyar ve yanlış anlar. Ömer şaşkın ne diyeceğini bilemeden kalır.
85. BÖLÜM: Zehra duyduklarından dolayı Ömer’i annesinin arkasından şimdi de babası hakkında kötü bir şeyler planlamakla suçlar. Ömer aksini söylese de Zehra inanmaz. Ömer Sevim’in gerçek annesi olmadığını söyleyip Zehra’yı üzmek istemediği için kendini tam anlamıyla savunamaz. Zehra ise babası ve kız kardeşinin iyi olduğundan emin olmak için mahalleye gider. Ömer ise Zehra’nın evi terk ettiğini düşünür. Avukat Yener davası ile ilgili Zehra’yla da görüşmek istemektedir. Ömer, Zehra’yı almak için mahalleye gider. Zehra’nın Ömer konusunda kafası karışıktır. Çocukken annesi tarafından terk edilen Ömer ise Zehra’nın acısını paylaşmaya çalışmakta ve Zehra’ya karşı olabildiğinde anlayışlı davranmaktadır.  Ömer ve Zehra avukatla görüşmek için holdinge geldiklerinde Mehtap onları görür.