Emre Narcı
 

Emre Narcı

NURETTİN PAŞA
Nurettin Bey, elli yaşlarında, kararlı, istikrarlı ve sözünden dönmeyen bir askerdir. Uzun boylu, sakallıdır. Karşısında ki insana karizmasıyla etkileyebilmektedir.

 
Vatanperver ancak aklı her şeyden üstün tutan bir mizacı vardır. Bu yönüyle siyasi dengeleri gütmekte zorlanmamaktadır. İyi bir siyasetçi ve belagat ustasıdır.
 
Tek hayali savaşı kazanarak ülkesine hizmet etmek ve hatırlanmaktır. Bu durum kibrini beslemekte ve zaman zaman acımasız bir kumandan olmasına sebep olmaktadır. Yetiştirilme tarzından dolayı disiplinli ve inatçıdır. Bazen verdiği kararlarda kibrinden dolayı hataya düşmekte fakat hatasını anladığında bunu cesurca kabul edebilmektedir.
 
Halil Kut Paşa’ya, sadakati ve zekâsından dolayı saygı duymaktadır. Ancak zaman zaman aralarında yaşanan ego savaşlarında rütbesini ön plana çıkarmaktan çekinmeyecektir. Onu tanımlayan en doğru tabir ‘acımasız bir vatansever’ olmalıdır…
 
İlerleyen bölümlerde komutasını Halil Kut paşaya devredecektir. Bu zamana kadar da Halil Kut ile çoğu zaman ters düşecek bazen de restleşecektir.