Filinta 55.Bölüm

Tarih :4/18/2016

Dizide bu hafta, dünya ülke stratejileri arasında menfaatlerin ve hain oyunların tarihin akışını nasıl yönlendirdiği, Osmanlı'nın başındaki Sultan Abdülhamid Han'ın ise bu konulardaki duruşu ve oyunları bozmak adına hangi kararları alacağı, önemli detaylar arasında yansıyacak.

Yönetmenliğini Osman Kaya'nın üstlendiği, senaryosunu Ali Can Yaraş'ın kaleme aldığı Filinta 'Bin Yılın Şafağında' dizisinde bu hafta neler olacak:

Akbar Eyyam ve Efendi Miloş'un adamlarına baskın yapan Filinta Mustafa ve ekibi artık Akbar'ın ve Miloş'un işinin bittiğini düşünmektedir. Oysa Efendi Miloş, kurduğu planla Mustafa'nın sonunu hazırlamaktadır. Mustafa, Miloş'un kendisini Sultan'ın gözünde bir hain gibi göstermek için planlar yaptığından habersizdir. Miloş'un eline düşen Bıçak Ali'yi kurtarmak zorunda olan Mustafa, dostu için nelerden vazgeçecektir ? Mustafa ve Ali çok zor durumdadır...

Leyla ise Mustafa ve Miloş arasında kalacaktır. Aşkıyla görevi arasında kalan Leyla iyice köşeye sıkışmıştır. Ve üstelik bu kez olacakların ciddiyetinden habersizdir...

Sultan Abdülhamid Han, çıkması muhtemel Osmanlı - Rus savaşını engelleyebilmek için Almanlarla görüşmelere başlar. İngilizler ve Rusların, Osmanlı'nın Almanlar ile anlaştığını düşünmeleri için planlar yapar. Rusya olası Alman- Osmanlı ittifakına nasıl tepki verecektir...

Efendi Miloş oyun kurarken içine çekildiği tuzağı fark edip kimsenin beklemediği bir hamleyle son kozunu oynar. Miloş'un şimdiki piyonu ve hedefi kim olacaktır? Sultan'ı ve Mustafa'yı alt etmek için harekete geçen Miloş başarılı olabilecek midir?

Abdülhamid Han ve Okçular Tekkesi...
Filinta 'Bin Yılın Şafağında'nın 55. Bölümünde Sultan Abdülhamid Han'ın, Ruslarla savaşa zorlanan Osmanlı'nın geçirdiği bu karışık günlerinde, Fatih Sultan Mehmet Han'ın kurduğu 400 yıllık Okçular Tekkesi'ndeki sahneleri, bu haftanın dikkat çekecek bölümlerinden... Yüzyıllardır Kemankeş'lerin yetiştiği Okmeydanı Okçular Tekkesi'nde yapılan çekimler, dizinin bu bölümünün dikkat çekecek özel yerlerinden birisi olarak ekrana gelecek.

Başrollerinde, Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Asena Tuğal, Kamil Güler, Ercan Demirel, Ebubekir öztürk, Birsen Dürülü, Engin Yüksel, Uğur Yıldıran, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Uğur Taşdemir, Ufuk Kaplan, Hakan Kurtaş, Demet Tuncer, Alper Yakıcı, Berk Güneşberk, İnci Şen, Uğur Uludağ, Hazım Körmükçü, Kıvanç Kılınç, Sedat Mert, Kutay Köktürk, Aybars Taştekin, Ferdi Yıldız ve bu hafta seyircinin üvey Baba ve Süper Baba dizilerinde oynadığı karakterleriyle sevdiği Suat ülhan'ın konuk oyuncu olarak yer aldığı Filinta 'Bin Yılın Şafağında', merakla beklenen 55. bölümüyle, 15 Nisan Cuma akşamı saat 20.00'de TRT 1'de!