Can Yaman
 

Can Yaman

TARIK ÇAM
1988 Bursa doğumlu. Adile’nin oğlu. Tıp doktoru. Yakışıklı, karizmatik ve dost canlısı… Annesinin, Münir’e olan nefretine rağmen, Münir’e sevgi ve saygı besliyor. Münir de Tarık’ı sevmesine rağmen, Adile ile yüz göz olmamak için, ona karşı soğuk ve mesafeli duruyor. 10 yıl önce Bursa’dan, Arzuhal Meydanı’na geldikleri ilk gün çarşıda gördüğü Münir’in kızı Itır’a o günden beri aşık. Başlangıçta birbirlerinin iki düşmanın çocukları olduklarını bilmeyen Tarık ve Itır, bu gerçeği öğrendiklerinde, ayrılamayacak, kopamayacak derecede birbirlerine aşık olmuş ve bağlanmışlar. Arzuhal meydanında anne ve babalarının gözü önünde, aşklarını rahat yaşamayacaklarını anlayan iki genç, üniversite sınavlarında özellikle şehir dışı tercihlerde bulunmuş ve ikisi de Ankara’yı kazanmış. Ankara’da aşklarını rahat rahat yaşayan iki genç, mezun olma ve İstanbul’a dönme zamanları gelince, ailelerinin birbirleriyle evlenmelerine müsaade etmeyeceklerinden emin oldukları için, Ankara’da gizlice evlenmişler. Tarık’ın bu sırrını kızkardeşi Sevda ve teyzesi Ayşen dışında kimse bilmiyor. İstanbul’a dönünce babası oğluna muayenehane açarak sürpriz yapıyor. Fakat en büyük sürpriz, muayenehanenin yarısını, sevdiği kız ve gizli eşi Itır’ın avukatlık bürosu olarak kullanacak olması… Tarık bu duruma çok sevinse de, Itır’ın kıskançlığı sebebiyle zor anlar yaşayacağını henüz bilmiyor. Kardeşi Sevda’ya, annesine ve teyzesine çok düşkün. Mahalleli tarafından çok sevilen bir genç… Esnafın tamamıyla çok iyi anlaşıyor. Kardeşini oyunculuk hayalini destekleyen tek kişi, ama bu konuda annesini ikna etmeyi bir türlü başaramıyor. En büyük hayali, Itır’la evli olduğunu açıklayıp, karısıyla aynı evde yaşamak. Fakat iki inatçı keçi olan Adile ve Münir’den çekindikleri için bu gerçeği çok uzun süre gizlemek zorunda kalıyorlar. Ayrıca kendileriyle aynı durumda oldukları için, Itır’la beraber, Ayşen ve Şener’in kavuşmaları için ellerinden geleni yapıyorlar. Mesleğinde çok başarılı ve yetenekli…
 
Fiziksel, Psikolojik ve Kültürel Özellikleri
-Oldukça kültürlü, girişken ve güler yüzlü
-Fedakar ve yapıcı. Cesur ve atak.
-Tıpkı annesi gibi inatçı ve kararlı.
-Hemen her tür bilgiye karşı ilgili... Araştırmacı ve sorgulayan biri.
-Ailesine, özellikle de annesine çok düşkün.
-Çalışkan ve dürüst.
-Oldukça enerjik ve hareketli…
 
KİŞİLER ARASI İLİŞKİLERİ
-Adile’nin oğlu. Sevda’nın abisi…
-Itır’ın çocukluk arkadaşı ve gizlice evlendiği kocası…
-Annesiyle düşmanlığını bilmesine rağmen Münir’e karşı çok saygılı ve sevgi besliyor. Münir de onu sevmesine, dürüstlüğüne, insanlığına güvenmesine rağmen, Adile’den çekindiği için, Tarık’a uzak ve soğuk davranıyor.
-Esnaftan en çok sevdiği ve abi olarak gördüğü iki kişi Zeki ve Metin. Fakat ikili sürekli yarış ve sürtüşme halinde oldukları için sık sık ikisinin arasında kalıyor.
-Kemal ve Halit’le aynı lisede okumuşlar… En yakın arkadaşları. Halit’le beraber Kemal’in saflıklarıyla eğlenerek geçmiş lise yılları…
-Şener’i ve Ayşen’i çok seviyor. Kendileriyle aynı kaderi paylaştıklarını düşündüğü için, Itır’la beraber onların kavuşması için çabalıyor.