Batuhan Uçar
 

Batuhan Uçar

TUNCAY YEŞİL
15 yaşında. Münir’in oğlu, Itır’ın kardeşi… derdi günü futbolcu olmak. Bu yüzden okulla zerre kadar alakası yok. Babası futbol oynamasını yasaklamasına rağmen, gizli saklı futbol oynamaya devam ediyor. Sürekli okuldan kaçtığı için babasından azar işitiyor. Onu anne gibi büyütmüş olan ablasını çok sevmesine, ablası onu hayalleri konusunda desteklemesine rağmen, okula eğilmesi ve sporcu olmak istiyorsa akademide okuması gerektiği telkinlerine kulak asmıyor. Mahallenin haşarı, söz dinlemez çocuğu. Fakat annesini 2 yaşındayken kaybettiği için, tüm mahalleli, hatta Adile bile onu bağrına basmış. Münir’le olan küslüğüne rağmen Adile, Tuncay’la ilgilenmekten geri kalmıyor.Tuncay babasından şikayetlerini her zaman Adile’yle konuşuyor, Adile de her koşulda, sırf Münir’e inat Tuncay’ı destekliyor.
 
Fiziksel, Psikolojik ve Kültürel Özellikleri
-Ufak tefek, sevimli bir çocuk.
-Hızlı, çevik ve heyecanlı konuşuyor.
-Tek ayak üstünde kırk yalan söyleyebiliyor. Babasına göre “Amcası kılıklı”, amcasına göre “aslan parçası”
-Alaycı bir yapısı var. Herkesi çileden çıkaran, snir eden kendine has bir gülüşü var.
   
KİŞİLER ARASI İLİŞKİLERİ
-Ailesine pek düşkün değilmiş, daha çok kendi havasında gibi görünüyor ama ailesine çok bağlı. Sadece ergen psikolojisi ile asi bir tavır sergiliyor.
-Mahallede herkes gizli saklı işlerine Tuncay’ı koşturduğu için, herkesin tüm gizli kapaklı işlerini o biliyor ve rüşvet karşılığı bu bilgileri Perran’a satıyor.
-En büyük zevki yaş esprileri ve yaşlılık vurgusu yaparak Ayşen’i kızdırmak.
-Feridun’a özel spor hocalığı yaparak, çok para kazanıyor.