Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 1.Bölüm

Zehra ve Ömer’in ayrı dünyaların insanlarıdır. Ömer zengin bir işadamıdır. Yoksul bir ailenin kızı olan Zehra ise bir şirkette asistandır. İki gencin yolları küçük bir kazayla kesişir bir gün. Ve bu karşılaşma ikisinin hayatını kopmaz bir şekilde birbirine bağlayacak tesadüflerin başlangıcı olur.

Ömer, bir süre önce Amerika’da kanser tedavisi olan ve iyileşerek dönen kardeşi Ayşe için bir sürpriz hazırlamaktadır. Onun adına bir vakıf kurmuştur. Ertesi gün açılışı yapılacak vakfın hazırlıklarıyla ilgilenmek için erkenden oraya gitmiştir.  
Zehra’nın çalıştığı şirkette ise önemli bir toplantı vardır o gün. Ama annesi yüzünden işe geç kalmıştır. Mahalleden de arkadaşı olan Leyla arayarak patronun kendisini sorduğunu, hemen şirkete gelmesini söyler. Zehra, taksi beklerken Yener ve Mehtap’la karşılaşır. Yener’in ısrarıyla onların arabasına biner. Yener, Zehra’yı işe yetiştirmek için son hızla giderken vakıf binasının önünde Ömer’in arabasıyla çarpışırlar. Yener hatanın Ömer de olduğunu söyleyerek rapor tutmak ister. Ama Ömer’in de acelesi vardır, zira Zehra’nın şirketinde beklenen önemli müşteri Ömer’dir. Ömer meselenin uzamaması için Yener’e para verir. 
Ömer toplantıya gider. Görüşme sırasında üvey annesi Müzeyyen arar ve Ayşe’nin fenalaştığını söyler, hastaneye gitmektedirler. Ömer, toplantıyı yarım bırakarak çıkar.
Zehra’nın patronu ise böyle önemli bir günde geciken asistanını cezalandırmak için binaya giriş kartını iptal ettirir. Zehra işyerine ulaştığında turnikelerden geçemez. Şirkette çalışan arkadaşı Leyla’yı aradığında işten atıldığını öğrenir. Tekrar binaya girmek isterken kapıda Ömer’le çarpışırlar. Ömer’i tanıyan Zehra sinirlenir ama Ömer’in oyalanacak vakti yoktur, o çıkarken Zehra’nın telefonu çalar; babası inşaatta bir kaza geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştır. 
Zehra ve Ömer aynı dakikalarda hastaneye girerler, ikisi de telaşla yakınlarının yanında gider. Salim ameliyattan yeni çıkmış, odasına alınmıştır. Zehra, babasının hastane kayıtlarını yaparken Sevim, özel hastanenin masrafını işverenin ödemediğini öğrenir. Kocasını ameliyatlı haliyle apar topar kaçırır hastaneden. 
Ayşe ise kocası Nihat’ı sayıklamaktadır. Müzeyyen, Ömer’den Nihat’ı bulmasını ister.  Ömer Nihat’ı aramaya çıkar ama Nihat hiçbir yerde yoktur. Çünkü şirkette çalışan Mehtap’la yemeğe çıkmıştır. Ömer her yere baktıktan sonra geri döner. Bu arada Ayşe’de kendisine gelmiştir. Ömer’e ve annesine bu olayı Nihat’tan ve Asya’dan gizlemelerini söyler çünkü çok sevdiği kocasının ve kızının üzülmesini istemiyordur. Ömer doktorla konuşur, ertesi gün tahlil sonuçları için tekrar gelmek üzere ayrılırlar hastaneden.
Zehra babasını hastanede bulamayınca panikle Yasemin’i aramış, Salim’i eve götürdüklerini öğrenmiştir. Akşam Yener ve Mehtap hasta ziyaretine gelirler. Yener, Sevim’e Zehra’yla evlenmek istediğini ima eder.  Sevim nihayet istediği gibi zengin bir koca adayı bulduğu için sevinçlidir. Ne yapıp edip Zehra’yı Yener’le evlendirecektir. Mehtap ise Zehra’nın işsiz kaldığını öğrenince Nihat’ı arar. Niyeti Zehra’ya da Kervan holdingde iş ayarlamaktır.
Mehtap’ın telefonu konakta herkes yemekteyken gelir. Nihat telefonu “Ömer 2” olarak kaydetmiştir. Ömer aramayı ve kendi ismini görünce şüphelenerek telefonu açar, bir kadının aradığını anlayınca Nihat’ı odasına çağırarak hesap sorar. Nihat sinirlenerek evi terk eder.
Geceyi otelde geçiren Nihat sabah Mehtap’la buluşur. Mehtap, Zehra’dan bahseder, Nihat o gün şirkete gitmeyeceğini ama başka bir yerde görüşebileceğini söyleyerek randevu verir.
Ayşe, sabah kocasını yanında göremeyince çok telaşlanır. Ömer kardeşine gerçeği söylemez, Nihat’ın erkenden şirkete gittiğini söyler. Ömer şirkete gider, Nihat’ın işe gelmediğini öğrenince Demir’den onu bulmasını ister. Bu arada Ayşe’nin doktoru aramış, ikisini de hastaneye çağırmıştır.
Ömer hastaneye giderken bir kez daha karşılaşır Zehra’yla. Nihat’la randevusuna giden Zehra dikkatsizce yola çıkınca Ömer’in arabası yine bir kaza tehlikesi atlatmıştır. Ömer, karşısında Zehra’yı görünce bunun bir tuzak olduğunu, Zehra’nın Yener’le ortak çalışan bir dolandırıcı olduğunu ve kendisini arabaların önüne atarak para koparmaya çalıştığını düşünür. Sinirle Zehra’ya hakaretler eder, onun durumuyla ilgilenmeden arabasına binip giderken Zehra da Ömer’in çok kaba hatta zorba biri olduğuna inanmıştır.
Ayşe’nin kan değerlerine bakılırken Ömer de doktorun yanına gider. Doktor, Ayşe’nin hastalığının daha tehlikeli bir biçimde geri döndüğünü, hızla yayılarak bütün vücudunu sardığını söyler. Bu koşullar altında Ayşe’nin altı aylık ömrü kalmıştır. Doktor Ayşe’nin tek ilacının mutluluk olduğunu söyler, onu üzmek ömrünü daha da kısaltabilir çünkü.
Ömer doktorun yanından çıktığında perişandır. Bu kadar güçlü, zengin olmasına rağmen kardeşi için yapabileceği hiçbir şey yoktur. Durumu herkesten saklamaya karar verir. Ayşe’nin yanına gittiğinde hiçbir şey olmamış gibi davranır, gayet iyi olduğunu söyler kardeşine ve hastaneden ayrılırlar.
Bu arada Demir, Nihat’ın bir restoranda olduğunu öğrenmiş ve Ömer’e haber vermiştir. Ömer, Nihat’tan nefret etse de Ayşe’nin mutluluğu için Nihat’la görüşmeye karar verir.
Restorana geldiklerinde Ömer, Ayşe’ye beklemesini söyleyerek çıkar. Ayşe arabada beklerken Ömer restoranda Nihat ve Zehra’yı birlikte görür. Zehra’nın öz annesinden kalan kolyesi koparak yere düşmüştür. Nihat kolyeyi alarak Zehra’ya takmak için harekete geçtiği sırada Ömer gelir yanlarına. Ömer, bir gece önce Nihat’ı arayan kadının Zehra olduğunu düşünür. Nihat’a ve Zehra’ya çıkışır. O sırada gelen Ayşe, Zehra’yı Ömer’in kız arkadaşı olduğunu zanneder. 

diğer bölümler :