Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 8.Bölüm

Yener, Zehra’nın yanına gelip kimin arabasından indiğini, günlerdir ne haltlar karıştırdığını sorar. Zehra onu umursamadan yürürken telefonu çalar, Ömer anahtarlarını unuttuğunu söyler. Zehra ertesi gün alacağını söylerken Yener kiminle konuşuyorsun diye müdahale eder, Zehra’nın telefonunu kapatır. Yener’in sesini duyan Ömer işkillenir ve bir daha arar Zehra’yı. Açmayınca sinirlenir, neler olduğunu anlamak için geri dönmeye karar vermiştir.
Yener, kendisini ciddiye almayan Zehra’ya sinirlenir, kolundan tutup zorla arabasına bindirmeye çalışırken Zehra başını kapıya çarpar ve bayılır. Yener önce panikler ama sonra durumu kendi lehine kullanmaya karar vererek Zehra’yı arabasına bindirir.
Zehra telefona cevap vermeyince Ömer mahalleye döner. Zehra’nın evinin sokağına girerken Yener’in arabası da çıkıyordur. Dar sokakta iki araba karşı karşıya gelince yavaşlayarak, birbirlerine çarpmamaya dikkat ederek teğet geçerler. Ömer dikkat etmez ama Yener, arabanın biraz önce Zehra’nın indiği araba olduğunu anlamıştır.
Ömer, Zehra’nın kapısının önüne gelir, kapıyı çalacakken son anda vaz geçer. Tekrar arar Zehra’yı. Yener, sürekli çalan telefonu sinirle alarak camdan dışarı atar. Şehrin dışına çıkmıştır Yener. Arada bir takıldığı ıssız dağ evine götürmektedir Zehra’yı.
Ömer eve döndüğünde Ayşe karşılar onu. Odasını değiştirmek gerektiğini, Zehra için de yer açmak gerektiğini söyler. Ömer o ana kadar bunu hiç düşünmemiştir. Evlendiklerinde doğal olarak odasını Zehra’yla paylaşacaktır. Ayşe, onlar için düzenlemeyi yapacaktır. Ayşe çıktıktan sonra yalnız kalan Ömer, son bir umutla Ayşe’nin Amerika’daki doktorunu arar. Tahlil sonuçlarını ona da göndererek bir umut olup olmadığını sorar. Doktor durumu değerlendirip cevap vereceğini söyler.
Zehra kendisine geldiğinde bir kulübede elleri, ayakları bağlı, Yener’le baş başadır. Bağırıp çağırır, Yener’e bu yaptığının cezasız kalmayacağını söyler. Onu susturamayan Yener ağzını bantlar. Yener, açıkça bu kulübeden ancak evlenerek çıkacaklarını söyler.
Ertesi gün, anlaştıkları gibi Zehra’nın konağa gelmesini beklemektedir Ömer. Zehra gelmeyince telefon eder ama telefonu kapalıdır. Aynı saatlerde hastaneye giden Sevim, Zehra’nın gece hiç gelmediğini öğrenince bambaşka bir fikre kapılır, Zehra kötü yola mı düşmüştür. Başka nasıl o kadar parayı ödeyebilir ya da pahalı elbiseler giyip, lüks arabalar binebilir ki… Kendine gelen Salim’in başının etini yemeye başlar bu düşüncelerle.
Zehra ise bütün geceyi bağlı ve uyanık geçirmiş, Yener’den nasıl kurtulacağını düşünmüştür. Sabah tuvalete gitme bahanesiyle kendini çözdürür ve kaçmaya başlar. Onun tuvaletini yaptığını düşünen Yener, kaçtığını fark edince peşine düşer. Zehra, nihayet yola ulaştığında karşıdan gelen bir arabadan yardım ister. Araba yanında durur ve içinden Beton iner. Zehra bir kez daha yakalanmıştır. Üstelik bu sefer Yener daha sinirlidir.
Ömer şirketteyken Amerika’daki doktor arar ve Ayşe’nin hastalığının son seviyede olduğunu, yapacak hiçbir şey olmadığını söyler. Maalesef Ayşe’nin en iyi ihtimalle altı ay ömrü kalmıştır. Son umudu da tükenen Ömer, bir kez daha Zehra’ya mecburdur. Onu bulmalı ve Ayşe’nin mutluluğu için evlenmelidir. Ömer Zehra’ya ulaşamayınca Nihat’tan Zehra’yı bulmasını ister. Nihat da bunun için Mehtap’la buluşur. Bir süredir, Zehra’nın Nihat’ı elinden alacağı şüphesiyle kıvranan Mehtap, Zehra’nın sözlü olduğunu söyler. Bir gün önce şirkete gelip ortalığı karıştıran Yener’dir sözlüsü.
Bu bilgi, Ömer ve Zehra’nın ilişkisinin sahte olduğundan şüphelen Nihat’ın şüphelerini doğrulamıştır. Nihat şirkete dönüp Ömer’e güvenlik görüntülerini gösterir ve Zehra’nın orada görünen adamla evleneceğini, büyük ihtimalle de onunla kaçtığını söyler. Ömer Nihat’ın yanında renk vermese de Yener’i tanımıştır. Zehra’yla ilk kez Yener’in yanında, kaza sırasında karşılaşmıştır çünkü. İkisinin birlikte dolandırıcılık yaptığını ve kendisinden aldıkları parayla kaçtığını düşünen Ömer, emniyetten bir arkadaşını arar ve Yener’in nerede olduğunu öğrenir.
Yener, Beton’la birlikte Zehra’yı kulübeye getirmiştir. Betona arabayı alıp mahalleye dönmesini söyler. Beton gittikten sonra Zehra’ya babasını kurtarmasına rağmen neden kendisiyle evlenmediğini sorar. Zehra şaşkınlık içinde Sevim’in Yener’den ameliyat için altmış bin lira aldığını öğrenir.
Yener’in telefon sinyalinden yeri öğrenilmiştir. Adresi alan Ömer tek başına yola çıkar. Niyeti ikiliyi yakalayıp hesap sormaktır. Kulübeyi bulur. Önce ne olduğunu anlamak için gizlice penceresinden bakar. Yener’in elinde bir yüzük kutusuyla Zehra’nın tam karşısında durduğunu görür. Bir kez daha haklı çıkmıştır Zehra konusunda. Büyük bir öfke ve nefretle içeri girer.
Yener, tam Zehra’nın parmağına yüzüğü takarken Ömer’in girişiyle ikisi de şok olur. Yener, bu adamın Zehra’nın peşinde olduğu düşüncesiyle silahını çıkarır. Ömer üzerine doğrultulmuş silaha rağmen Yener’in üstüne atılır. Ve silah patlar.

diğer bölümler :