Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 9.Bölüm

Silah sesinin üstüne Zehra’nın çığlığı biner. Çığlıkla birlikte Ömer ve Yener ona döner. Zehra kolundan vurulmuştur. Yener Zehra’nın vurulduğunu görünce panikler. O boş bulunca Ömer bir yumruk atar ve Yener sert bir şekilde düşerek başını çarpar, bayılır. Ömer hemen Zehra’nın yanına gelir. Ona çok kızgın olmasına rağmen yarasına bakar, kurşun sadece sıyırmıştır kolunu. Ömer Zehra’nın kolunu sarar, kaldırıp kulübeden çıkarırken Zehra’nın aklı Yener’dedir. Ömer sinirle ölmediğini, sadece bayıldığını söyleyerek Zehra’yı arabasına bindirir.
Yolda Zehra kaçırıldığını söylese de Ömer’i inandıramaz. Ömer, gözleriyle gördüğü şeyin gerçekliğinden emindir. Zehra, kendisinden aldığı parayla sözlüsüne kaçmıştır, hatta bütün bunları birlikte tezgahlamışlardır. Ömer Zehra’yı konağa götürecektir. Zehra babasının hasta olduğunu, önce onu görmesi gerektiğini söyler ama Ömer buna da inanmaz. Çünkü Zehra’nın yalancı olduğunu ve ilk fırsatta Yener’in yanına gideceğini düşünmektedir. Tartışırlarken Ömer, Zehra’nın yarasının kanadığını fark eder. Yolda gördüğü bir polikliniğin önünde durur.
Nihat eve geldiğinde Ayşe’nin heyecanla Ömer ve Zehra’yı beklediğini görür. Ayşe ikisinin odasını yeniden düzenlemiştir ve onlara sürpriz yapmak için beklemektedir. Nihat, Ömer’i zor durumda bırakmak için, Zehra’nın kayıp olduğunu ve Ömer’in onu aradığını söyler. Ayşe, abisinin kendisine yalan söylediğini duyunca büyük bir hayal kırıklığına uğrar ve Ömer’i arar.
Poliklinikte Zehra’ya pansuman yapılırken Ömer, Ayşe’yle konuşmaktadır. Ayşe, yaşadığı hayal kırıklığının etkisiyle abi bana nasıl yalan söylersin der, Ömer şaşkın/panik kalınca, Zehra der, Zehra hakkında derken fenalaşarak bayılır. Ömer, kardeşinin gerçeği öğrendiği zannıyla büyük bir paniğe kapılır. Zehra’yı alarak yola çıkar, gerçeği nereden öğrendiğini düşünürken aklına gelen tek isim Nihat’tır.
Sevim, Salim’i hastaneden çıkarmış, birlikte eve gelmişlerdir. Zehra’dan hâlâ haber yoktur ama Yener’den de ses seda yoktur. Sevim, bu durumu ikisinin birlikte olmasına yorar. Emin olmak için Yasemin’i Yener’in emlakçı ofisine gönderir. Yasemin ofisin önünde Koray’la karşılaşır. Mahallenin işsiz takımından olan Koray, Yasemin’e Yener’in iki gündür görünmediğini söyler. Bu haber Sevim’in içini ferahlatır, ister rızasıyla ister zorla olsun, eğer Zehra geceyi Yener’le geçirmişse onunla evlenmeye mahkumdur artık.
Kendine gelen Yener Beton’u çağırmıştır yanına. Zehra’nın yaralandığını fark ettiği anda bayılan Yener, onun ne durumda olduğunu bilmediği için gergindir. Eğer Zehra’ya bir şey olmuşsa suçlusu kendisi olacaktır çünkü. Mehtap’ı arayıp durumu öğrenmesini ister.
Ömer ve Zehra eve gelir. Ömer hemen Ayşe’nin yanına giderek Zehra bahçede Asya’yla kalır. Asya birkaç gün önce bulduğu yavru bir kediyi herkesten gizli bakmaktadır. Sırrını Zehra’yla paylaşır. Birlikte kediyle oynarlarken Hediye gelir, Zehra’ya Ayşe’nin durumunu söyleyince Zehra onun yanına gider.
Ömer, Nihat’a hesap sorarken Ayşe kendisine gelir. Ömer’i görünce, Zehra’nın kaybolduğunu neden söylemedin diye sorar. O sırada içeri Zehra girer. Ömer hızla, ilk aklına gelen şeyi söyler; Zehra’nın bir kapkaççının saldırısına uğrayıp telefonunu çaldırdığını, o yüzden iletişimlerinin kesildiğini söyler. Ayşe rahatlamıştır. Ama Ömer, hayatı boyunca kimseye hiçbir konuda yalan söylemeyecek kadar mağrur ve güçlü Ömer, yaptıklarıyla, söyledikleriyle büyük bir kırılma yaşamaktadır. Yalnız kaldıklarında Ayşe kendisinden özür dilediğini ve senin yalan söyleyeceğini düşündüğüm için kendimden utanıyorum dediğinde belli etmese de Ömer ondan daha mahcuptur aslında. Çünkü kardeşini kandırmaktadır. Ama buna mecburdur. Çünkü kardeşi sadece altı ay yaşayacaktır. Ömer bütün duygularını, kendisiyle hesaplaşmasını bu altı ayın sonuna ertelemektedir.
Ömer, artık Zehra’yı gözünün önünden ayırmamaya kararlıdır. Bu nedenle gece konakta kalır. Ama onun da aklı babasındadır. Gece herkes uyurken konaktan kaçmaya kalkar. Aynı dakikalarda kedisine bakmak için bahçeye çıkan Asya, onun hırsız olduğunu düşünerek konağı ayağa kaldırır. Zehra kaçmıştır ama konaktaki telaşta Ömer onun gittiğini anlamıştır.
Zehra eve gidip babasıyla hasret giderir. Ona da ailesine de altı aylık yatılı bir iş bulduğunu ve ertesi gün gideceğini söyler. Sabah erkenden herkesle vedalaşarak evden çıkar. Leyla’ya uğrar ve gerçeği sadece ona söyler. Acil bir şey olursa kendisine ulaşması için adresini verir çünkü artık telefonu da yoktur. Zehra bavuluyla caddeye çıkıp taksiye binerken Mehtap görür. Hemen abisini arar ve Zehra’nın bavulunu alarak çekip gittiğini söyler.
Zehra, herkes uyurken konağa girip kimseye bir şey belli etmemeye niyetlidir. Ama kapıdan girince Ömer’le karşılaşır. Ömer tam Zehra’ya hesap soracakken Demir arar ve ihaleyi kaybettiklerini söyler. Ömer nasıl olur, Alev orada değil mi, nasıl kaybederiz derken kapı açılır ve Alev girer. 

diğer bölümler :