Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 7.Bölüm

Zehra tam geri dönecekken babasına duyduğu merak ağır basar ve kapıdan çıkar. Ömer, Zehra’nın bu davranışlarını sorumsuzluk olarak gördüğü için ona olan öfkesi de giderek artmaktadır.
Ömer eve döndüğünde Ayşe ve Asya’nın düğün konusundaki heyecanını görür. Kardeşini üzmemeye dikkat ederek düğün istemediklerini, aile arasında sade bir nikahın yeterli olacağını söyler. Ayşe hemen hazırlıklara başlar. Gelinlik için kendi modaevinden ertesi güne bir randevu alır. Ömer, Zehra’nın parayı getiremeyeceğinden ve anlaşmayı sürdüreceğinden emindir. Ama bu sorumsuzluklarının önüne geçmek için Zehra’ya karşı daha sert davranması gerektiğini düşünmektedir.
Zehra, panik ve endişeyle hastaneye giderken üstündeki yeni kıyafetin farkında bile değildir. Salim hâlâ uyanmamıştır. Yener ve Sevim onu son derece pahalı giysiler içinde görünce çok şaşırırlar. Yener, Zehra’nın güzelliğinden önce etkilenir sonra da sinirlenir. Onu yatıştırmak yine Sevim’e düşer. Sevim, Zehra’nın iş görüşmesi için bir arkadaşından ödünç elbise aldığını söylese de Yener’i sakinleştiremez. Yener, birkaç gün önce Zehra’nın kapının önünden son model bir arabaya binip gitmesiyle böyle giyinmesini birbirine bağlayınca, eğer bir an önce Zehra’yla evlenmezse onu kaybedeceğini düşünmektedir. Bu nedenle hemen yüzük takmak konusunda ısrar eder. Zira Salim’in ameliyatının verdiği para sayesinde olduğunu zannetmektedir. Sevim, Salim uyanmadan bir şey yapamayacaklarını söyleyerek beklemesini ister, Yener’i ikna ederek hastaneden gönderince Zehra’nın yanına gider.
Hastane odasında, babasının başucunda dil döken Zehra, bir kez daha annesinin hışmına uğrar. Hem ödenen ameliyat parası hem de üzerindeki elbiseden dolayı bir sürü hakarete maruz kalan Zehra kendisini savunamaz bile. Çünkü Ömer, bu evliliğin Zehra’nın ailesi tarafından bilinmesini istememektedir.
Sevim gittikten sonra babasıyla yalnız kalan Zehra kendi kendisiyle hesaplaşır. Yaptıklarının tek sebebi vardır, babası. Gece sözleşmeyi okur. Sözleşmenin maddeleri Zehra’ya nefes aldıramayacak kadar ağırdır. Hiçbir konuda söz hakkı yoktur, altı ay boyunca sadece Ömer’e tabi olacaktır. Zehra neyin altına imza attığını fark ettiğinde her şey için çok geç kalmıştır.
Ertesi sabah erkenden hastaneden çıkar ve eve gider. Yasemin, ablasının yeni elbisesini görünce merakla sorular sorar. Üstüne Sevim’in hakaretleri eklenir. Zehra bir kez daha söylenen her şeye karşı boynunu eğer. Üstünü değiştirdikten sonra evden çıkar.
Ömer ofisinde Zehra’yı beklemektedir. Saat dokuza beş vardır. Ömer, bu sefer kararlıdır, eğer dokuza kadar gelmezse sözleşmeyi feshedecektir. Saat dokuz olduğunda Zehra kapıdan girer, sözleşmeyi okuduğunu ve her şeye uyacağını söyler.
Ömer nikah işlemleri için vesikalık fotoğraf ister Zehra’dan. Ama Zehra’nın verdiği fotoğrafı beğenmez. Yeni bir fotoğraf çektirmek için ofisten çıkarlar. Şirket çıkışında Mehtap Zehra’yı görür. Arkasından seslenir ama karşılık alamaz. Önden çıkan Ömer’i fark etmediği için Zehra’nın Nihat’la görüştüğünü düşünür. Bir süredir Nihat’la flörtleşen Mehtap onunla ciddi bir ilişkiye girerek sınıf atlamak niyetindedir. Bu nedenle, kıskançlıkla Yener’i arar, abisine Zehra’nın şirkette olduğunu söyler.
Ömer ve Zehra büyük bir fotoğraf stüdyosuna gider. Çekilecek fotoğraf vesikalık olsa da Zehra’ya profesyonel makyaj yapılır. Zehra olduğundan daha da güzelleşmiştir. Fotoğrafları aldığında kendi görüntüsüne şaşırır, yabancılaşır. Ömer fotoğrafları elinden çekip alır. Bundan sonra bir de gelinlik provası vardır. Modaevinde Ayşe ve Nihat’la buluşacaklardır.
Yener büyük bir şamatayla şirketin kapısına dayanır. İçeri girip Zehra’yı aramak isterken güvenlikle arasında bir arbede yaşanır. Yener’in gözü hiçbir şey görmemektedir, Güvenlikle mücadele ederken içeri doğru Zehra diye bağırmaktadır. Uzaktan Mehtap’ı görünce ona da seslenir. O sırada dışarı çıkan Nihat olanlara tanık olunca Mehtap’ın yanına gelir. Mehtap, Nihat’ın kendisini suçlayacağını düşünerek sinmiştir ama Nihat’ın dikkati Yener’in Zehra’yı aramasındadır. Kim olduğunu sorar Mehtap’a, akrabası mı diye ekler. Bir gün önce Ömer’in, Zehra için kimsesiz demesi aklında soru işaretleri bırakmıştır çünkü. Nihat, Mehtap’ı sıkıştırıp ondan bir cevap almaya çalışırken Ayşe arar, modaevinde beklemektedir. Nihat sorularına cevap alamadan çıkmak zorunda kalır.
Modaevinde hep birlikte gelinlik ve damatlık bakılır. Zehra bir gelinlik dener, hepsi beğenince onu almaya karar verirler. Çıktıklarında Zehra eve gitmek istediğini söyler. Ayşe’nin bakışlarıyla Ömer, Zehra’yı eve bırakmak zorunda hisseder kendisini. Onlar birlikte giderken Ayşe, abisinin kadınlara nasıl davranılacağını hiç bilmediğini, bu konuda ona yardımcı olmaları gerektiğini söyler Nihat’a.
Yener şirketten atılınca soluğu Sevim’in yanında almıştır. Zehra’nın nerede olduğunu sorar. Sevim de hastanede babasının yanında olduğunu söyler ama Yener inanmaz. Kontrol etmek için hastaneye gideceğini söyleyince Sevim de onunla gider. Yener, Sevim’in kendisini oyaladığını düşünmekte, evlilik meselesinin bir an önce sonuca bağlanmasını istemektedir.
Ömer Zehra’yı evine götürürken Sevim ve Yener de hastaneye gelmişlerdir. Zehra’nın orada olmadığını gören Yener çıldırır. Sevim ve Zehra’nın kendisini oyuna getirdiği düşüncesiyle, Beton’u hastanede bırakarak mahalleye döner.
Ömer, Zehra’nın ertesi gün konağa gelmesini ve ailesiyle bütün bağını kesmesini ister. Onu son kez mahalleye bırakır. Geri dönerken yan koltukta Zehra’nın anahtarlarını fark eder. Kararsız kalmıştır, anahtarları götürmek yerine Zehra’yı arar.
Zehra, Ömer’in arabasından inip eve yürürken arkasından öfkeli bir çığlık kopar, Yener onu Ömer’in arabasından inerken görmüştür.

diğer bölümler :