Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 6.Bölüm

Zehra, bütün kişiliğini, kimliğini ezip geçen böyle bir anlaşma yapacak olmanın utancı içindedir. Aklından geçen tek şey, bunu babası için yaptığıdır. Zehra hakkında yanılmadığını düşünen Ömer’de bu oyunu sadece kardeşinin mutluluğu için sürdürmektedir. İkisi de kendi açılarından mecburdur bu oyuna. Ama diğerinin neden oynadığı konusunda muğlaktır kafaları.
Zehra, teklifini kabul ediyorum dediğinde Ömer bir sözleşme uzatır. Önce sözleşmeyi imzalaması gerekiyordur. Sonra ne kadar istiyorsa o kadar alacak ve Ömer’le altı ay evli kalacaktır. Zehra’nın bir gözü saattedir çünkü zamanla yarışmaktadır. Ömer’in uzattığı sözleşmeyi okumadan, neyin altına, hangi koşullarda geçecek bir altı ay için imza attığını hiç düşünmeden aceleyle imzalar sayfaları. Ömer, sözleşmenin bir kopyasını Zehra’ya uzatır ve burada yazan maddelere uymazsa çok büyük bir bedel ödemek zorunda kalacağını söyler. Zehra bir an önce parasını alıp gitmek için Ömer’in her dediğini onaylamaktadır. Onun bu tavrı, Ömer’in gözünde daha da küçülmesine neden olur. Ömer, Zehra’ya ne kadar istediğini sorar. Zehra bir türlü söyleyemez istediği bedeli. Ömer çek defterini önüne koyar ve istediği miktarı yazmasını söyler. Zehra, yüz seksen bin lira yazar. Ömer çeki imzalayıp Zehra’ya verir. Zehra parasını alarak çıkacakken Ömer, saat ikide olması gereken yerin adresini verir. Bundan sonra Zehra, Ömer’in her dediğini yapmak zorundadır.
Zehra aceleyle bankaya gidip çeki bozdurur ve hastaneye gider. Onun yokluğunda hastanede kalan Sevim de Yener’in getireceği parayı beklemektedir. Salim ameliyata alınınca Sevim, Zehra’nın değil de Yener’in parayı ödediğini düşünür. Fakat Yener sandığı kadar zengin biri değildir aslında. Parayı denkleştirmek için bazı yerlerden haraç, bazılarından da eski alacaklarını toplamaya çalışmaktadır. Bir süredir hapiste olan kirli işlerini yapan adamı Beton da o gün hapisten dönmüştür ve Yener’e yardım etmektedir.
Sevim teşekkür etmek için Yener’i aradığında Yener’in henüz parayı getirmediğini anlayınca hiç bozuntuya vermez. Hastanede hâlâ beklediğini söyler. Bu arada Zehra, Ömer’in aramalarından dolayı verdiği adrese gitmek için hastaneden ayrılmıştır. Sevim vezneye gider ve parayı üstelik eski borcuyla birlikte Zehra’nın ödediğini öğrenir.
Zehra, Ömer’in kendisini bir mağazaya yönlendirdiğini görünce çok sinirlenir. Mağaza görevlisi gitmesine izin vermeyince sinirle Ömer’i arar. Nihat şirkette Ömer’in yanına gelmiş ve onu bir yalanla kardeşini aldattığı için yargılamaktadır. Nihat tarafından eleştirilmeye tahammül edemeyen Ömer, Ayşe’ye söylediği her şeyin gerçek olduğunu söyler. Nihat şaşırmış ama inanmamıştır. O sırada Zehra arayınca, Ömer Zehra’yla gerçekten sevgilisiymiş gibi konuşur. Nihat, kafası karışmış bir şekilde odadan çıkınca Ömer eski haline döner, Zehra’ya bundan sonra yeni sosyal koşullara uygun şekilde giyineceğini söyler. Zehra, Ömer’in tavrına rağmen hiçbir şey almadan mağazandan çıkıp hastaneye gider.
Holdingin uzun zamandır hazırlandığı önemli bir ihale için Ömer ve Alev Dubai’ye gidecektir o gün. Uçuş saati gelince Alev, Ömer’in yanına gider. Ömer geziyi iptal ettiğini, bütün yetkinin Alev’de olduğunu söyler. Alev’in hayal kırıklığını görünce, ihaleyi alarak dönerse terfi edeceğini ekler. Alev tek başına yola çıkar. Ömer de tekrar Zehra’yı arar ve mağazaya gelmesini söyler.
Zehra, Ömer’le konuşurken Salim ameliyattan çıkar. Fakat ne zaman uyanacağı belli değildir, doktor birkaç saatte, birkaç haftada sürebileceğini söylemiştir. Ömer o kadar baskı yapmıştır ki, Zehra mağazaya gitmek için tekrar çıkar hastaneden.
O çıktıktan sonra Yener gelir. Parayı getirmiştir. Sevim, paranın ödendiğini söylemez ve Yener’in verdiği altmış bin lirayı alır. Yener Zehra’yı sorduğunda acil bir iş görüşmesine çağırdıklarını, onun da apar topar gittiğini ama Yener’e minnettar olduğunu söyler. Yener, Zehra’nın minnetini kendisinden duymak için hastanede onu bekler.
Zehra, bu kez kendisini mağaza görevlisine bırakmıştır. Onun seçtiği giysilerle birlikte kabine giderler. Zehra kabinde üstünü değiştirip dışarı çıktığında karşısında Ömer’i bulur. Ömer, Zehra’nın bir elbiseyle değişen çehresi Ömer’i şaşırtsa da bozuntuya vermez. Zehra üstünü değiştirip eski elbiselerini giymek için tekrar kabine girdiğinde Ömer sertçe kabinin kapısını açar ve eski elbiseleri alarak çöpe atması için görevliye verir. Zehra’yı üzerindeki yeni kıyafetlerle mağazadan çıkarıp arabasına bindirir.
Aklı babasında olan Zehra nereye gittiklerini sorduğunda Ömer eve der, ailesine nikah tarihini belirlediklerini, üç gün sonra evleneceklerini söyleyeceklerdir. Zehra, Ömer’e bunu neden yaptığını, bu kadar nefret ederken neden kendisiyle evlendiğini sorsa da cevap alamaz.
Ayşe, Müzeyyen, Nihat ve Asya konaktadır. Ömer ve Zehra, hepsinin karşısına geçip evlilik tarihlerini açıkladıklarında herkes çok mutlu olur, en çok da Ayşe ve Asya. Müzeyyen, Zehra’nın ailesiyle ne zaman tanışacaklarını sorduğunda Ömer, Zehra’nın kimsesi olmadığını söyler. Bu söz çok ağırına gider Zehra’nın. Babasını düşündükçe gözyaşlarını tutamaz. Herkes onun ailesini kaybettiği için ağladığını düşünürken Zehra duruma daha fazla dayanamaz ve konaktan ayrılır.
Peşinden giden Ömer, konağın kapısında Zehra’ya ya sözleşmedeki maddelere uyarak konağa dönmesini ya da ertesi sabah saat dokuza kadar aldığı parayı geri getirmesini söyler. Zehra büyük bir ikilem içinde kalır.

diğer bölümler :