Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 5.Bölüm

Ömer’in sözleri Zehra’yı daha da şaşırtmıştır. Onun bu halini gören Ömer sorusunu tekrar edip, benimle evlenir misin dediğinde Zehra bir anlığına bunun gerçek bir evlilik teklifi olduğunu düşünerek “biz mi?” diye sorar. Zehra’nın saflığına şaşıran Ömer, aslında evlilik değil, altı aylık bir anlaşma teklif ettiğini söyler. Zehra büyük bir öfkeyle, ne için olursa olsun yalanlarına ortak olmayacağını söyleyerek kovar Ömer’i. Zehra içeri girecekken kapı önündeki zarfı görür, zarfı alarak bahçeye gider. Hastaneden gelen zarfta Salim’in ameliyat ve yatak faturası vardır; 120.000 TL. Zehra faturayı görünce çaresiz kalır.
Ömer aldığı cevabın bir taktik olduğunu, Zehra’nın aklı sıra kendisiyle pazarlık yapmaya çalıştığını düşünür. Bu nedenle mahalleden ayrılırken avukatını arayarak istediği evlilik sözleşmesinin detaylarını verir, sözleşmeyi ertesi sabah masasında görmek istemektedir.
Alev ise geç saate kadar restoranda Ömer’i beklemiştir. Nihayet gelmeyeceğini anlayınca büyük bir hırsla eve döner. Bahçede Ömer’le karşılaşırlar. Ömer yemeği unuttuğu için özür dileyince Alev, birlikte gidecekleri Dubai seyahatinde telafi edebileceğini söyler.
Bütün gece merak içinde abisini bekleyen Ayşe, Ömer’in geldiğini duyunca yine hastalık oyununa başlar. Ömer, yatmadan önce Ayşe’yi ziyaret eder. Kardeşinin altı aylık ömrü olduğunu bilen Ömer için, Ayşe’nin bu durumu gerçekten korkutucudur. Gerçek durumundan haberi olmayan Ayşe ise, kendince abisini ikna etmeye çalışmaktadır. Zehra’yla barışıp barışmadıklarını sorduğunda, Ömer ertesi gün çok önemli bir haber vereceğini söyler kardeşine. Ayşe bunun Zehra’yla ilgili olduğu düşüncesiyle heyecanlanır.
Yener, bir kez daha gelmiştir Zehra’yı istemeye. Bu kez Zehra, annesinin istediği gibi evde kalmıştır. Kahveler içildikten sonra Yener, Salim’den Zehra’yı ister. Salim, Sevim’le paylaştığı sırrın ortaya çıkma ihtimali ile kızının mutluluğu arasında sıkışıp kalmıştır. Sevim’in baskısına rağmen kızının tarafını seçer ve ancak Zehra isterse bu evliliğin olacağını söyler. Zehra’nın kararı zaten bellidir. Yener sinirlenir, aldığı cevabın hırsını Sevim’den çıkarır giderken. Kızını ve kocasını ikna etmesini ve Zehra’yı kendisine vermelerini söyler. Sevim kız evinin naz evi olduğunu, ikisini de ikna edeceğini söyleyerek gönderir Yener’i. Ama onun da içi içini yemektedir. Baba/kızın yaptıklarını yanına bırakmaya hiç niyeti yoktur. Telefonu alarak içeri geçer, Salim’den Yener’i arayıp Zehra’yı verdiğini söylemesini ister. Ama Salim itiraz eder.
Sevim istediğini yaptıramayınca Zehra’yı hırpalar. Bu sırada Zehra’nın cebinden düşen hastane faturasını görür. Gelen borçla iyice çileden çıkan Sevim, ikisini de yaka paça dışarı atar. Tedavisi bitmeden hastaneden çıktığı için yarası günden güne kötüleşen Salim, bunu herkesten gizlemektedir. O haliyle, gecenin bir yarısı kızıyla birlikte sokakta kalakalmıştır. Zehra kapının önünde annesine yalvarıp yakarır ama kapıyı kilitleyip anahtarı koynuna saklayan Sevim inadından vaz geçmez. Yasemin de içeri kapalı kalmıştır, onun elinden de bir şey gelmez. Yağmur başlayınca pencereden bir battaniye verir ablasına. Zehra, babasını bahçedeki çardağa götürür, battaniyeyi üzerine sarar.
Bir vakit sonra Salim fenalaşır. Zehra telaşla annesinden yardım ister ama Sevim oralı olmaz. Yasemin ambulans çağırır, Zehra’nın çantasını ve telefonunu verir pencereden. Ambulans gelince Sevim daha da sinirlenir. Zehra, babasını alarak hastaneye gider.
Salim geceyi yoğun bakımda geçirir. Sabah, Zehra doktorla görüşür. Doktor, Salim’in hayati riski olduğunu ve hemen yeni bir ameliyata alınması gerektiğini söyler. Ama bunun için önce altmış bin lira yatırmaları gerekmektedir vezneye. Zira Salim’in ne sosyal güvencesi ne de yeşil kartı vardır. Zehra bu parayı bulamayacaklarını söyleyince Doktor, Salim’in hemen ameliyata alınmazsa kurtulamayacağını söyler. En fazla bir saat içinde müdahale edilmelidir.
Salim’in tekrar hastaneye kaldırıldığını duyan Yener, sabah erkenden eve gelir. Sevim yapmacık bir şekilde kocasının tekrar fenalaştığını söyler, Yener hastaneye gideceğini söyleyince onu yalnız bırakmamak için Sevim de gider hastaneye.
Zehra babasının başucunda ne yapacağını düşünürken Sevim ve Yener gelir. Durumu öğrenince Sevim bunu fırsata çevirmek için parayı Yener’den ister. Böylece Zehra, babasının hayatını kurtaran Yener’e minnet duyarak onunla evlenecektir. Yener heyecanla parayı almak için çıkarken Sevim, Zehra’ya da Yener konusunda baskı yapar.
Zehra’nın babasını ölümden kurtarmak için sadece iki seçeneği vardır, ya Yener’le evlenecek ya da Ömer’in teklifini kabul edecektir. Mahallede mafyatik işler yaparak zengin olmuş, kaba ve saldırgan Yener’le olmak Zehra için imkansızdır. Ömer’in teklifi ise zaten gerçek bir evlilik değil, bir iş anlaşmasıdır. Ömer’den ne kadar nefret ederse etsin, çaresizliği gururunun önüne geçer. Babası için Ömer’in anlaşmasını kabul etmeye karar verir.
Sabah erkenden şirkete gelen Ömer, önünde sözleşmeyle Zehra’yı beklemektedir. Ona göre para avcısı olan yoksul, tembel bir kızdır Zehra. Ve böyle bir teklifi reddetmesi imkansızdır.
Gerçekler ne kadar farklı olursa olsun, her şey tam da Ömer’in düşündüğü gibi olur. Zehra gelir ve teklifini kabul edeceğini söyler.

diğer bölümler :