Adını Sen Koy


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası TRT İzle’de!

Adını Sen Koy 4.Bölüm

Ömer ve Zehra aynı anda yere yığılan Ayşe’yi görür, ikisi de korkuyla onun yanına koşar. Ömer hemen arabasını istetir. Evin kahyası Ökkeş arabayı getirir. Ömer, Ayşe’yi kucaklayıp arabaya bindirirken Ökkeş’e evdekilere haber vermesini söyler. Ömer Ayşe’yi arka koltuğa bindirip öne geçerken Zehra da arkaya, Ayşe’nin yanına binmiştir. Ömer, arabayı çalıştırdığında fark eder Zehra’yı, onun gelmesine bozulmuştur ama duracak vakti de yoktur. Onlar hastaneye giderken Ökkeş’in karısı Hediye de evdekilere haber verir. Alev telaşla Ömer’i arar. Hastane önünde Ayşe’yi kucağına almış olan Ömer, Zehra’dan telefonuna bakmasını ister. 
Alev Zehra’nın sesini duyunca, bir gün önce kurtulduğunu düşündüğü belanın hâlâ etrafında olduğunu anlar. Ömer’e destek olmak için hemen hastaneye gider.
Ama Alev’den önce Demir gelir hastaneye. Ayşe odasına alınmış, bu kes haberi duyan Nihat da gelmiştir. Ömer, Zehra’ya artık beklemesine gerek olmadığını söylerken Demir gelir. Zehra’nın gittiğini görünce peşinden gider ve Ömer’in sert mizacından dolayı anlatamadığı her şeyi anlatır Zehra’ya. Ayşe’nin kanser olduğunu, Ömer’in bütün bunları onun üzülmemesi için yaptığını söyler fakat Ayşe’nin yakında ölecek olduğunu saklar. Duydukları Zehra’nın hem vicdanını sızlatır hem de Ömer’i anlamasını sağlar.
Ayşe’nin fenalaşıp bayılması ise küçük bir oyundur sadece. Abisi odasından apar topar çıkınca Ayşe de peşinden gitmiş, Ömer ve Zehra’nın kavga ettiğini görünce onları barıştırmak için kendini yere atmıştır. Ayşe, hastanede doktor ve Nihat’la yalnız kalınca numarasını anlatır ve doktordan yardım ister. İronik olarak gerçek durumunu bilmeden, doktordan Ömer’e kendisini üzmemesi için baskı yapmasını rica eder.  Durumun ciddiyetinin farkında olan Doktor, Ayşe’yi üzmemek için oyununa dahil olur ve Ömer’le konuşur.
Ertesi gün Leyla, Zehra için bir iş görüşmesi ayarlamıştır. Zehra iç dekorasyon yapan şirkete gittiğinde, burada bir kez daha Ömer’le karşılaşır. Aralarında geçen tatsızlıktan dolayı, patron Zehra’yı işe almaz. Daha önce de Ömer yüzünden işinden kovulan Zehra, bir kez daha elleri bomboş evine döner. 
Yener mahallede her fırsatta Sevim’le bir araya gelerek Zehra’yla evlenmek istediğini söylemektedir. Sevim’in zaafını anlayan Yener, her seferinde Sevim’e para vererek ya da alış veriş yaparak onun desteğini almaktadır.
Bu tesadüfler Ömer ve Zehra’nın birbirine duyduğu nefreti artırır her seferinde. İkisi de birbirinin yüzünü dahi görmek istemektedir. Ama Ayşe, gün boyu oyununu sürdürerek Ömer’in Zehra’yla barışması için baskı yapar. Ömer, Ayşe’yi görmek için eve gider. Ayşe bitkin görünmektedir. Ölümden bahseder, sonunda da tek bir isteği olduğunu söyler, Ömer’in Zehra’yla evlenmesi. Ayşe, kendisine bir şey olursa Asya’yı Ömer ve Zehra’ya emanet edecektir. Ömer ne yapacağını bilemez, çaresizlikten Nihat’la konuşur. Nihat, gerçeği söylemesi için çok geç olduğunu, Ayşe’nin Zehra’yı çok sevdiğini söyleyerek Ömer’e bir fikir verir, anlaşmalı evlilik yapabileceğini söyler. Ömer, Nihat’ın bu kadar ileri gitmesine sinirlenmiştir. Ama aklının bir köşesinde dolanmaya başlar bu fikir.
Ömer’in Zehra’yla ilişkisinin altında başka bir şey olduğuna inanan Alev harekete geçmiştir. O akşam Ömer’le baş başa yemek için randevu almıştır. Eve erken gelip hazırlanır. Tam çıkacakken Ömer’le karşılaşır ama Ömer, küçük bir işi olduğunu söyleyince Alev önden gider.
Zehra iş görüşmesinden döndüğünde evde Sevim’in terörüyle karşılanır. Sevim hem işsiz, hem parasız kaldıklarını, bunun çaresinin üç beş kuruşa başkasının kahrını çekmek değil, zengin bir koca bulup evlenmek olduğunu söyler. Yener, o akşam tekrar kız istemeye gelecektir ve bu kez baba-kız ikisi de bu evliliğe onay verecektir. Zehra köşeye sıkışmıştır, tek umudu babasıdır. Salim’e yalvarır, onu Yener’e vermemesi için. Salim, kız kardeşinin emaneti olan, yıllardır bakıp büyüttüğü Zehra’yı öz çocuğu gibi sevmektedir. Kızının üzülmesine dayanamayan Salim kararını vermiştir.
Akşam kapı çalınca mutfakta hazırlık yapan Sevim, Zehra’ya açtırır kapıyı. Herkes Yener’i beklemektedir, Zehra da sinirle, geldiyse bile kovarım diyerek gitmiştir kapıya. Ama dışarıda hiç beklenmedik biri vardır; Ömer. Zehra ilk şaşkınlığını atlattıktan sonra niye geldiğini sorduğunda Ömer, Zehra’ya evlilik teklif eder.

diğer bölümler :