Ana Kuzusu 10.Hafta

Tarih :2/3/2017

46. Bölüm
Kızların görevlerin yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor. 10. Haftasına giren yarışmada kızları yine zorlu görevler bekliyor. Kızlar, yapacakları görevlerde rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacaklar.
Ana Kuzusu'nun 23 Ocak Pazartesi günü yayınlanacak 46. Bölümünde Elif Gülcanoğlu, mutfak görevinde tavuklu talaş böreği yapacak. Seda Şan, bahçe musluğunu değiştirirken, yeni yarışmacı Nur önal, ilk görevinde bahçe temizliği yapacak.
Diğer bir yarışmacı Bahar Mustafaeva ise eski ojeler ile bardak süsleyecek. Bahar Mustafaeva'nın görevi sırasında Ana Kuzusu evine, Psikolog Tuğba Yağan konuk olacak. Psikolog Tuğba Yağan, anne-kız ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatacak.
Gün sonunda kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneler, onları altınla ödüllendirecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım yarışmacı kızlarımız annelerden kaç altın alacak?
47. bölüm
1000 altın ödüllü Ana Kuzusu hafta içi her gün TRT1'de ekrana geliyor. özlem Balcı'nın sunduğu yarışmada, kızlar görevleri yapıyor, anneler onları altınla ödüllendiriyor.
Yarışmanın 24 Ocak Salı günü yayınlanacak 47. bölümünde kızlar, yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
İlk haftasından bu yana yarışmada olan ve elenmeden 10. haftaya kadar gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu, bu bölümde çamaşır katlama görevini yapacak. Elif gibi ilk haftasından bu yana yarışmada olan Seda Şan'ın bu bölümdeki görevi ise eski çoraplardan lavanta kesesi yapmak olacak.
Yarışmada 3. Haftasına giren Bahar Mustafaeva, halıdan saç boyası lekesini çıkarma görevini yerine getirecek. Yeni yarışmacı Nur önal'ın görevi ise ıspanak köftesi yapmak olacak.
47. bölümde ayrıca Ana Kuzusu evine beslenme uzmanı Funda özkan, misafir olacak. Beslenme uzmanı Funda özkan, çocuklara meyve yeme alışkanlığının nasıl kazandırılacağını anlatacak.
Kızların yaptıkları görevler, gün sonunda anneler tarafından değerlendirilecek. Anneler, kendilerine verilen 4 altını başarılı buldukları kızlara ödül olarak verecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım gün sonunda hangi kızımız hangi anneden kaç altın alacak?
48. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu'nun 25 Ocak çarşamba günü yayınlanacak 48. bölümünde yeni yarışmacı Nur önal, kaşe kaban temizliği yapacak. Yarışmada 4. haftasına giren Bahar Mustafaeva, erkek pantolonu ütüleyecek. On haftadır yarışmada bulunan Seda Şan, mutfak görevinde diyet kurabiye yapacak. On haftadır yarışmada bulunan olan diğer bir isim olan Elif Gülcanoğlu ise ayakkabı süsleyecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
Ana Kuzusu'nun bu bölümünde ayrıca, konusunda uzman bir misafiri olacak. Güzellik uzmanı Pervin Bulgak, sivilceler için nasıl doğal maske yapılacağını anlatacak.

49. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, anneleri onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu, hafta içi her gün TRT1'de ekrana geliyor. özlem Balcı'nın sunduğu yarışmada, büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Ana Kuzusu'nun 26 Ocak Perşembe günü yayınlanacak 49. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.
İlk günden bu yana yarışmada bulunan ve elenmeden 10. haftaya gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu, sebze ve meyve soyma görevini yapacak. 10. haftaya gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı olan Seda Şan ise mutfak dolabını düzenleyecek. Ana Kuzusu'nda 4. haftasına giren Bahar Mustafaeva ise mutfak görevinde vişneli ekmek tatlısı yapacak. Yeni yarışmacı Nur önal'ın görevi ise ahşap sandalyeyi boyamak olacak.
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara takacak?
Bu bölümde ayrıca, Psikiyatr Tanju Sürmeli, Ana Kuzusu evine misafir olacak. Anne-kız ilişkilerini yorumlayacak olan Psikiyatr Tanju Sürmeli, ergenlik dönemindeki sıkıntıların nasıl atlatılacağını anlatacak.

50. Bölüm
TRT1'de hafta içi her gün ekrana gelen ve özlem Balcı'nın sunduğu 1000 altın ödüllü Ana Kuzusu'nda eleme finali heyecanı yaşanacak.
Ana Kuzusu'nun 27 Ocak Cuma günü yayınlanacak 50. bölümünde özel oyunlar yer alacak. 16 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, eleme finaline büyük etki edecek. Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu özlem Balcı yapacak.
10. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, kahve taşıma olacak. Yarışmacılar, kahve fincanı bulunan tepsiyi, dökmeden en kısa sürede taşımaya çalışacak.
Eleme finalinin diğer bir özel oyunu ise manken giydirme olacak. Yarışmacı kızlar, kendilerine verilecek giysiler ile manken üstünde en güzel kombini oluşturmaya çalışacak. Değerlendirmeyi ise Zarafet ve İletişim Uzmanı Gökhan Dumanlı yapacak.
Eleme finalinin son özel oyunu ise yorgan kılıfı geçirme olacak. Yarışmacılar, yorgan kılıflarını en kısa sürede geçirmeye çalışacak.
Eleme finalinde dağıtılacak 16 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan eleniyordu. Ancak, 10. Hafta elemesinde bir sürpriz yaşanacak.
Bakalım, 10. Haftanın eleme finalinde hangi sürpriz yaşanacak? 10. Haftanın birincisi kim olacak?