Ana Kuzusu 2.Hafta

Tarih :07.12.2016

Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği  ‘Ana Kuzusu’nda heyecan devam ediyor.
TRT1 ekranlarında hafta içi her gün 14.45’de yayınlanan ‘Ana Kuzusu’nda, 4 kız ve 4 anne, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışıyor.
Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.  Kızların görevlerini yapmaları sırasında anneleri onlara yardım edemiyor. Anneler, kızlarına sadece yol ve yöntem gösteriyor.
Gün sonunda ise son sözü anneler söylüyor. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak veriyor.  Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremiyor.
Haftanın son günü ise ‘Ana Kuzusu’nda özel oyunlarla birlikte eleme yapılıyor. Hafta boyunca yapılan görevlerde ve özel oyunlarda en az altını kazanan yarışmacı annesiyle birlikte ‘Ana Kuzusu’na veda ediyor.
‘Ana Kuzusu’nu, TRT1’de yayınlanan ve bir televizyon efsanesi haline gelen “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı, sunuyor. 
Ana Kuzusu’nda 4 kız birbirleriyle mücadele ederken aynı zamanda anne-kız ilişkileri üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlanıyor.
‘Ana Kuzusu’nun ilk haftasında Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, Simge Yılmaz ile annesi Semra Korkmaz ve Kübra Göven ile annesi Arzu Göven, büyük ödül 1000 altına giden yolda yeteneklerini göstermeye çalışmıştı.
Hafta sonu yapılan özel oyunlar ve hafta içi görevlerde en az altını alan yarışmacılardan Kübra Göven ve annesi Arzu Göven, ‘Ana Kuzusu’nun ilk haftasında elendi.
Elenen Kübra Göven ve annesi Arzu Göven’in yerine, ikinci haftada yarışmacı olarak Eslem Kurnaz ve annesi Selma Kurnaz, ‘ Ana Kuzusu’na katıldı.
İKİNCİ HAFTA NELER OLACAK?
Ana Kuzusu’nda ikinci haftasında Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, Simge Yılmaz ile annesi Semra Korkmaz ve Eslem Kurnaz ile annesi Selma Kurmaz, yarışmacı olarak ekrana gelecek.
6. Bölüm
Ana Kuzusu’nun 28 Kasım Pazartesi günü yayınlanacak 6. Bölümünde kızları yine zorlu görevler bekliyor. Simge Yılmaz mevsim balığı alışverişine çıkacak. Seda Şan doğal malzeme kullanarak bulaşık yıkayacak. Eslem Kurnaz, unutulmaya yüz tutmuş dantel kolalama yapacak. Elif Gülcanoğlu ise tirit yemeğinde maharetini gösterecek. Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
7. bölüm
Ana Kuzusu’nda heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Kızlar, kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yaparak rakiplerinin annelerinden altın almaya çalışacak.
Dün yapılan görevler sonunda Simge Yılmaz, annelerden 5 altın aldı. Elif Gülcenoğlu ve Seda Şan’ın 4’er altını bulunuyor. Eslem Kurnaz ise ilk gün annelerden 3 altın aldı. 
29 Kasım Salı günü yayınlanacak bölümünde, Elif Gülcanoğlu, kahvaltılık alışverişine çıkacak. Eslem Kurnaz, doğal malzeme kullanarak koltuktaki lekeyi çıkarmaya çalışacak. Seda Şan, ayakkabı temizliği yapacak. Simge Yılmaz ise biber dolması pişirecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, beğendikleri kızı altınla ödüllendirecek.  
8. bölüm
Hepsi birer ana kuzusu. Hepsi birbirinden iddialı. Kim daha maharetli, kim daha azimli?  4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu’nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Geride kalan iki gün sonunda Simge Yılmaz’ın 9 altını var. Elif Gülcanoğlu ve Eslem Kurnaz 8’er altına sahip. Seda Şan’ın ise 7 altını var. 
30 Kasım Çarşamba günü yayınlanacak bölümde, Seda Şan mevsim fidesi alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu, doğal malzeme kullanarak kireçlenmiş çaydanlığı temizleyecek. Simge Yılmaz, yine doğal malzeme kullanarak elde çamaşır yıkayacak. Eslem Kurnaz ise son günlerin moda tatlısı trileçe yapacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
9. bölüm
Ana Kuzusu’nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Geride kalan 3 gün sonunda Seda Şan ve Elif Gülcanoğlu’nun 11 altını var. Eslem Kurnaz’ın 12 altını bulunuyor. Simge Yılmaz’ın ise 14 altını var
Ana Kuzusu’nun 1 Aralık Perşembe günü yayınlanacak 9. Bölümünde 4 kız, yine zorlu görevler yapacak.  Eslem Kurnaz, reçel yapımı için malzeme alışverişine çıkacak. Seda Şan tavuklu çökertme kebabı yapacak. Simge Yılmaz, dibi tutmuş tencereyi doğal malzemeler kullanarak temizlemeye çalışacak. Elif Gülcanoğlu ise yatak odasını toplayıp, çarşafları ve nevresimleri değiştirecek.
Gün sonunda yapılan görevleri değerlendiren anneler, beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4’er altını hangi kızlara verecek?
10. Bölüm
Ana Kuzusu’nda ikinci haftanın son gününde eleme finali heyecanı var. 2 Aralık Cuma günü yayınlanacak bölümde bir yarışmacı annesiyle birlikte Ana Kuzusu’nda elenecek. Ana Kuzusu’ndan hangi kızın annesiyle birlikte eleneceği ise yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak
Kızlar, eleme finali öncesinde 3 özel oyunda 6 altını kazanmak için mücadele edecek. Zamana karşı yapılacak 3 özel oyun sonunda değerlendirmeyi sunucu Özlem Balcı yapacak.
 Özel oyunlar öncesinde Elif Gülcanoğlu’nun 13 altını var. Eslem Kurnaz, 14 altına sahip. Seda Şan’ın 18 altını bulunuyor. Simge Yılmaz’ın ise 19 altını bulunuyor.
Ancak, 6 altının sahibini bulacağı 3 özel oyunlar dengeleri tamamen değiştirebilir. Özel oyunlar sonunda Ana Kuzusu’nda elenen acaba kim olacak?
 
İlk özel oyun, ayakkabı bağcığındaki kördüğümü çözme olacak. 4 yarışmacı kız, ayrı ayrı olarak 5 dakikalık sürede ayakkabı bağcığındaki kördüğümü çözmeye çalışacak.
Diğer özel bir oyun ise havuç rendeleme olacak.  Yarışmacılar, yine ayrı ayrı olarak 5 dakikalık süre içinde en çok havucu rendelemeye çalışacak.
Özel oyunların son oyunu ise çorap katlama olacak. Yarışmacı kızlar, kendilerine tanınan süre içinde çorapların tekini bularak katlama mücadelesi verecek.
Özel oyunlarda dağıtılacak 6 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu’ndan elenecek.  Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.