Ana Kuzusu 4.Hafta

Tarih :12/20/2016

İlk haftadan itibaren yarışmada olan, Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, elenmeden 4. Haftaya kadar gelmeyi başardı. Yarışmaya 3. hafta giren Hülya Tosun ve annesi Miyase Tosun da 4. haftaya devam etmeye hak kazandılar.
3. hafta sonunda elenen Simge Yılmaz ve annesi Semra Korkmaz'ın yerine ise Emire Ertuğral ve annesi Nursen Ertuğral, Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacıları oldu.
16. Bölüm
Ana Kuzusu'nun 12 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak 16. Bölümünde kızları yine zorlu görevler bekliyor.
İlk haftadan bu yana yarışmada olan ve elenmeden 4. Haftaya gelmeyi başaran Seda Şan, mutfakta maharetini göstermek için perde pilavı yapacak. Yine elenmeden 4. Haftaya kadar gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu ise doğal temizlik ürünleri kullanarak verandayı temizleyecek.
Yarışmada ikinci haftasına giren Hülya Tosun, tarhana çorbası malzemesi alışverişine çıkacak. Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacısı, Emire Ertuğral'ın ilk görevi ise koltuktan mum lekesi çıkarmak olacak.
Kızların yaptıkları görevleri, anneleri tarafından değerlendirilecek. Anneler, başarılı buldukları kızları, altınla ödüllendirecek. Ancak, anneler kendi kızlarına ödül veremeyecek. Bakalım gün sonunda kızlar, hangi annelerden kaç altın alacak?
17. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor. Kızlar, kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yaparak rakiplerinin annelerinden altın almaya çalışacak.
Haftanın ilk günü yapılan görevler sonunda Seda Şan, annelerden 7 altın aldı. Elif Gülcanoğlu, 5 altınla günü tamamladı. Hülya Tosun annelerden 4 altın aldı. Yeni yarışmacı, Emire Ertuğral ise ilk gününde annelerden hiç altın alamadı.
13 Aralık Salı günü yayınlanacak bölümünde, Elif Gülcanoğlu, elma kurabiyesi pişirecek. Hülya Tosun, doğal temizlik malzemeleri kullanarak avize temizliği yaparken, Emire Ertuğral, mevsimlik çiçek alışverişine çıkacak. Seda Şan'ın görevi ise doğal malzemeler kullanarak kedi evini temizlemek olacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek.


18. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Geride kalan iki gün sonunda Seda Şan'ın 10 altını var. Elif Gülcanoğlu, 9 altına sahip. Hülya'nın 8 altını bulunurken, Emire'nin 5 altını oldu.
14 Aralık çarşamba günü yayınlanacak bölümde, Seda Şan 15 çeşit baharat alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu, doğal temizlik malzemeleri kullanarak kıyafetten mürekkep lekesi çıkarmaya çalışacak. Mutfakta maharetini gösterecek olan Hülya Tosun, yufka kebabı yapacak. Emire Ertuğral ise dağıtılmış salona toplayacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
19. bölüm
Ana Kuzusu'nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Geride kalan 3 gün sonunda Seda Şan'ın 15 altını var. Hülya Tosun, annelerden 14 altın aldı. Emire Ertuğral'ın 10 altını bulunuyor. Elif Gülcanoğlu ise 9 altında kaldı.
Ana Kuzusu'nun 15 Aralık Perşembe günü yayınlanacak 19. Bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor. Elif Gülcanoğlu, boza yapımında kullanılacak malzeme alışverişine çıkacak. Hülya Tosun, doğal temizlik malzemeleri kullanarak buzdolabını temizleyecek. Seda Şan ise yine doğal temizlik malzemeleri kullanarak halıdan kahve lekesini çıkarmaya çalışacak. Mutfak görevi yapacak olan Emire Ertuğral ise dökme lokma tatlısı yaparak, maharetini gösterecek.
Gün sonunda yapılan görevleri değerlendiren anneler, beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara verecek?


20. Bölüm
Ana Kuzusu'nda 4. Haftanın eleme heyecanı yaşanacak. 16 Aralık Cuma günü yayınlanacak 20. bölümde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'na veda edecek. Kimin eleneceği ise bugün yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak.
özel oyunlar öncesinde Seda Şan'ın 19 altını bulunuyor. Hülya Tosun'un 18 altını var. Emire Ertuğral, 15 altına sahip. Elif Gülcanoğlu'nun ise 12 altını var.
Ancak, 3 özel oyun, dengeleri tamamen değiştirebiliyor. çünkü özel oyunlar sonunda toplam 9 altın sahibini bulacak. Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi sunucu özlem Balcı yapacak.
4.haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, yastık doldurma olacak. Yarışmacılar, kendilerine verilen süre içinde en çok yastığı doldurmaya çalışacak.
Ana Kuzusu'nda eleme finalinde diğer bir özel oyun ise soğan ve patates doğrama olacak. 4 yarışmacı kız, kendilerine verilen süre içinde en çok soğan ve patatesi doğramak için mücadele edecek.
özel oyunların son oyunu ise bebek giydirmek olacak. Yarışmacı kızlar, en kısa sürede oyuncak bebekleri giydirmeye çalışacak.
özel oyunlar sonunda dağıtılacak 9 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan elenecek. Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.
Ana Kuzusu'nda 4. Hafta elenen kim olacak? İlk haftadan bu yana yarışmada bulunan Seda Şan ve Elif Gülcanoğlu, yollarına devam mı edecek? Yarışmaya 3. Hafta giren Hülya Tosun elenecek mi? Yoksa 4.hafta başında yarışmaya giren Emire Ertuğral, ilk haftasında Ana Kuzusu'na veda mı edecek?