Ana Kuzusu 9.Hafta

Tarih :1/20/2017

41. Bölüm
1000 altın ödüllü Ana Kuzusu'nda heyecan artarak sürüyor. 9. Haftasına giren yarışmada kızları yine zorlu görevler bekliyor. Kızlar, yapacakları görevlerde rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacaklar.
16 Ocak Pazartesi günü yayınlanacak 41. bölümde, elenmeden 9. Haftaya kadar gelmeyi başaran Seda Şan, biblo temizliği yapacak. Yarışmada elenmeden 9. Haftaya kadar gelmeyi başaran diğer bir isim Elif Gülcanoğlu'nun görevi ise mısır ekmeği yapmak olacak.
Yarışmada 3. haftasına giren özbek asıllı Bahar Mustafaeva, gelin çiçeği hazırlayacak. Yeni yarışmacı İlayda Arat ise doğal temizlik ürünleri kullanarak ayakkabılardaki çamur lekelerini çıkarmaya çalışacak.
Kızların yaptıkları görevler, gün sonunda anneler tarafından altınla ödüllendirilecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım yarışmacı kızlarımız annelerden kaç altın alacak?
42. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor. Kızlar, yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
Ana Kuzusu'nun 17 Ocak Salı günü yayınlanacak 42. bölümünde, Elif Gülcanoğlu sebze ve meyve temizliği görevini yerine getirecek. Seda Şan, eskimiş kazaklardan kırlent yaparken, mutfakta maharetini gösterecek olan İlayda Arat, muhallebili kadayıf yapacak. Diğer bir yarışmacı Bahar Mustafaeva ise çalışma masasını temizleyecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek?43. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu'nun 18 Ocak çarşamba günü yayınlanacak 43. bölümünde yeni yarışmacı İlayda Arat, eski mumlardan yeni renkli mumlar yapacak. Ana Kuzusu'nda 3. haftasına giren Bahar Mustafaeva, abiye elbiseye bulaşan lekeyi çıkarmaya çalışacak. 9 haftadır yarışmada bulunan Seda Şan, mutfak görevinde muzlu rulo pasta yapacak. Yarışmada, 9. haftasına giren diğer bir isim olan Elif Gülcanoğlu ise saten sabahlığı ütüleyecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
Ana Kuzusu'nun bu bölümünde ayrıca, konusunda uzman bir misafiri olacak. Diyetisyen ve akupunktur uzmanı Doktor Murat Topoğlu, sağlıklı beslenme ve kilo vermenin yollarını anlatacak.
44. bölüm
Ana Kuzusu'nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Ana Kuzusu'nun 19 Ocak Perşembe günü yayınlanacak 44. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor. İlk günden bu yana yarışmada bulunan ve elenmeden 9. haftaya gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu, eski kravattan telefon kılıfı yapacak.
Elif Gülcanoğlu gibi 9. haftaya kadar gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı olan Seda Şan ise doğal temizlik maddeleri kullanarak pas lekesini çıkarmaya çalışacak.
Ana Kuzusu evinde 3. haftasına giren Bahar Mustafaeva, mutfak görevinde bir mantı türü olan hingel yapacak. İlayda Arat ise bulaşıkları makineye yerleştirme görevini yerine getirecek.
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara takacak?
Ana Kuzusu'nun 44. Bölümünde ayrıca bir misafiri olacak. Müzisyenliğinin yanı sıra geri dönüşüm uzmanlığı ile tanınan Zeliha Sunal, ambalaj malzemelerinin nasıl değerlendirileceğini örnekleriyle anlatacak.

45. Bölüm
Ana Kuzusu'nun 20 Ocak Cuma günü yayınlanacak 45. bölümünde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte yarışmaya veda edecek. Elenecek yarışmacının kim olacağı ise 3 özel oyundan sonra belli olacak.
16 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, dengeleri tamamen değiştiriyor. Haftaya boyunca en az altını alan bir yarışmacı, özel oyunlarda topladığı altınlarla elenmekten kurtulabiliyor. Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu özlem Balcı yapacak.
9. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, kurutulmuş kırmızıbiberleri ezme olacak. Yarışmacılar, 10 dakika süre içinde en çok kırmızıbiberi ezmeye çalışacak.
Eleme finalinin diğer bir özel oyunu, erkeklerin bile yapmakta zorlandığı lastik değiştirme olacak. Yarışmacı kızlar, en kısa sürede araç lastiğini değiştirmek için mücadele edecek. Eleme finalinin son özel oyunu ise renkli topları ayırmak olacak. Gözleri bağlanan yarışmacılar, annelerinin yönlendirmesiyle renkli topları ayırmaya çalışacak.
özel oyunlar sonunda dağıtılacak 16 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplaya yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan elenecek. Elenecek yarışmacının yerine ise hafta başında, yeni bir yarışmacı annesiyle birlikte Ana Kuzusu evine giriş yapacak.