Ana Kuzusu 7.Hafta

Tarih :10.01.2017

Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği  ‘Ana Kuzusu’nda heyecan devam ediyor.
TRT1 ekranlarında hafta içi her gün 14.30’da yayınlanan ‘Ana Kuzusu’nda, 4 kız ve 4 anne, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışıyor.
Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.  Kızların görevlerini yapmaları sırasında anneleri onlara yardım edemiyor. Anneler, kızlarına sadece yol ve yöntem gösteriyor.
Gün sonunda ise son sözü anneler söylüyor. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak veriyor.  Ancak, hiçbir anne kendi kızına altın ödülü veremiyor.
Haftanın son günü ise ‘Ana Kuzusu’nda özel oyunlarla birlikte eleme yapılıyor. Hafta boyunca yapılan görevlerde ve özel oyunlarda en az altını kazanan yarışmacı annesiyle birlikte ‘Ana Kuzusu’na veda ediyor. Elenen yarışmacının yerine, hafta başında yeni bir yarışmacı ve annesi Ana Kuzusu’na katılıyor.
TRT1’de yayınlanan “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı’nın sunduğu ‘ Ana Kuzusu’nda 4 kız birbirleriyle mücadele ederken aynı zamanda anne-kız ilişkileri üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlanıyor.
 
7. HAFTA NELER OLACAK?
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu’nda, hafta sonu finalinde bir yarışmacı eleniyor ve yerine yeni bir yarışmacı geliyor.  7. Haftasına giren yarışmada, iki yarışmacı Seda ve Elif, başarılarıyla dikkat çekiyor. İlk haftadan itibaren yarışmada olan Seda ve Elif,  elenmeden 7. Haftaya kadar gelmeyi başardı. 
6. haftada yarışma giren Seda Kübra Kızıltoprak ve annesi Sultan Kızıltoprak, Ana Kuzusu’nda 7. Haftaya da devam etme hakkı kazandı.
Yarışmaya 5. Hafta giren Cansu Demirci ve annesi Emine Demirci ise, 6. hafta finalinde elendi ve Ana Kuzusu’na veda etti.
Elenen Cansu ve Emine Demirci’nin yerine Özbek asıllı Bahar ve annesi Dila Hanım, Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacıları oldu.
31. Bölüm
Ana Kuzusu’nun 2 Ocak Pazartesi günü yayınlanacak 31. bölümünde yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.  Kızlar, yapacakları görevlerle, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak
İlk haftadan bu yana yarışmada olan ve elenmeden 7. Haftaya gelmeyi başaran Seda Şan, mutfak görevinde tas kebabı yapacak.
Yine elenmeden 7. haftaya kadar gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı olan Elif Gülcanoğlu ise tamirat çantası alışverişine çıkacak.   
Yarışmada 2. haftasına giren Seda Kübra Kızıltoprak, yemek masasını hazırlayacak. Seda Kübra’nın görevini bitirmesi sırasında zarafet uzmanı Gökhan Dumanlı, Ana Kuzusu evine konuk olacak. Gökhan Dumanlı, yemek masası hazırlama ve yemek kuralları konusunda bilgiler verecek.
 Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacısı Bahar ise ilk görevinde evin camındaki yağlı boyaları çıkaracak.   
Gün sonunda kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneler,  onları altınla ödüllendirecek.  Bakalım hangi, yarışmacı kız, hangi anneden kaç altın alacak?
32. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu’nda heyecan devam ediyor. Kızlar bugün yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
Ana Kuzusu’nun 3 Ocak Salı günü yayınlanacak bölümünde Seda Kübra, mutfakta katmer tatlısı yapacak. Bahar, 10 çeşit yeşil renkli sebze ve meyve alışverişine çıkacak. Seda Şan, bahçede çiçek saksılarını değiştirirken, Elif’in görevi kitaplığı yeniden düzenlemek olacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek?  
33. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu’nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu’nun 4 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak bölümünde, Elif Gülcanoğlu doğal malzemeler kullanarak hasır sepet temizliği yapacak.
Seda Şan, evde yıkanan çamaşırları asma görevini yerine getirecek. Mutfakta maharetini gösterecek olan Bahar, Hasanpaşa köftesi yapacak. Seda Kübra Kızıltoprak ise kefir yapmak için taze süt alışverişine çıkacak.  
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
34. bölüm
Ana Kuzusu’nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Ana Kuzusu’nun 5 Ocak Perşembe günü yayınlanacak 34. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.
Seda Kübra Kızıltoprak, şapka temizliği görevini yerine getirecek. Elif Gülcanoğlu,  bugün mutfak görevinde tavuklu kış güveci yapacak. Bahar, elbise dolabı yerleştirme görevini yaparken, Seda Şan, nikah şekeri alışverişine çıkacak.
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4’er altını hangi kızlara takacak?
 
35. Bölüm
Ana Kuzusu’nda bugün 7.haftanın eleme heyecanı yaşanacak. 6 Ocak Cuma günü yayınlanacak 35. bölümde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte Ana Kuzusu’na veda edecek.
7.haftada elenecek yarışmacının kim olacağı ise yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak. 16 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, dengeleri tamamen değiştiriyor. Haftaya boyunca en az altını alan bir yarışmacı, özel oyunlarda topladığı altınlarla elenmekten kurtulabiliyor.  Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu Özlem Balcı yapıyor.  
7. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, tesbih dizme olacak. Yarışmacılar, 15 dakika süre içinde en güzel tesbihi dizmeye çalışacak.
Ana Kuzusu’nda eleme finalinde diğer bir özel oyun baklava hamuru açmak olacak. 4 yarışmacı kız, verilen süre içinde en ince baklava hamurunu açmak için mücadele verecek.
Özel oyunların son oyunu ise çöp toplama olacak. Yarışmacı kızlar, ormanda çöp toplayarak hem yarışacak hem de doğayı korumaya katkıda bulunacak. Verilen süre içinde en çok çöp toplayan yarışmacı kız, 6 altın kazanacak.
Özel oyunlar sonunda dağıtılacak 16 altınla birlikte eleme finalinde, en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu’ndan elenecek.  Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak. 
Ana Kuzusu’nda 7. hafta sonunda elenen kim olacak? İlk haftadan bu yana yarışmada bulunan Seda Şan ve Elif Gülcanoğlu, yollarına devam edecek mi?  Yarışmaya 6. hafta giren Seda Kübra mı elenecek? Yoksa bu hafta yarışmaya giren Bahar, ilk haftasında Ana Kuzusu’na veda mı edecek?