Ana Kuzusu 8.Hafta

Tarih :13.01.2017

36. Bölüm
Yarışmacılardan Seda Kübra ve annesi Sultan Kızıltoprak, geçen hafta sonu yapılan finalde elendiler ve Ana Kuzusu’na veda ettiler. Elenen Seda Kübra’nın yerine Merve Vural ve annesi Fatma Zengin, Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacısı oldular.
Ana Kuzusu’nun 9 Ocak Pazartesi günü yayınlanacak 36. bölümünde yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.  Kızlar, yapacakları görevlerle, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacaklar.  
Yarışmada ikinci haftasına giren Özbek asıllı Bahar Mustafaeva, bal ve arı ürünleri alışverişine çıkacak.  İlk haftadan bu yana yarışmada olan ve elenmeden 8. Haftaya gelmeyi başaran Seda Şan, doğal temizlik ürünleri kullanarak kazaktan fondöten lekesini çıkarmaya çalışacak.
Yine elenmeden 8. haftaya kadar gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı olan Elif Gülcanoğlu, mutfak görevinde kandil simidi yapacak. Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacısı Merve Vural ise ilk görevinde evdeki çiçekleri temizleyecek.
Gün sonunda kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneler,  onları altınla ödüllendirecek.  Bakalım hangi, yarışmacı kız, hangi anneden kaç altın alacak?
37. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu’nda heyecan devam ediyor. Kızlar bugün yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
Ana Kuzusu’nun 10 Ocak Salı günü yayınlanacak bölümünde, 4 yarışmacı kız yerine, 3 yarışmacı kız görevleri yapacak. Hafta başında eve giriş yapan, Merve Vural, annesi Fatma Zengin’in rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyecek.
Yarışmacılardan Seda Şan, deprem çantası alışverişine çıkacak. Seda Şan’ın deprem çantası alışverişinden dönüşünde ise Ana Kuzusu’nun bir konuğu olacak. Acil Yardım Uzmanı Tarık Balcı, deprem çantasının içinde bulunması gerekenleri ve deprem anında ne yapılması gerektiğini anlatacak.
Yarışmacılardan Elif Gülcanoğlu, vantilatör temizliği görevini yaparken, Bahar Mustafaeva, mutfakta karalahana sarması pişirecek. Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek?  
 
38. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu’nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu’nun 11 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak bölümünde, yeni bir yarışmacı annesiyle birlikte eve giriş yapıyor.  Bir önceki gün annesi Fatma Zengin’in rahatsızlığı nedeniyle yarışmadan ayrılan Merve Vural’ın yerine İlayda Arat ve annesi Serpil Salkaya, Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacıları oluyor.
Yeni yarışmacı İlayda Arat, ilk görevinde kuru erzak alışverişine çıkacak. Sekiz haftadır yarışmada bulunan Seda Şan, mutfak görevinde içli köfte yaparken, yine sekiz haftadır yarışmada bulunan Elif Gülcanoğlu ise doğal temizlik ürünleri kullanarak, deri çantadan mürekkep lekesini çıkarmaya çalışacak. Yarışmada ikinci haftasına giren Bahar Mustafaeva ise temizlik görevinde bebek çamaşırı yıkayacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
39. bölüm
Ana Kuzusu’nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor. Ana Kuzusu’nun 12 Ocak Perşembe günü yayınlanacak 39. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.
İlk günden bu yana yarışmada bulunan ve elenmeden 8. Haftaya gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu, bu bölümde annelere kıyafet alışverişine çıkacak. Elif’in kıyafet alışverişi dönüşünde ise modacı Canan Sarıkaya, Ana Kuzusu’na konuk olacak. Modacı Canan Sarıkaya, hem Elif’in aldığı kıyafetleri değerlendirecek, hem de kıyafet ve boya göre giyinme konusunda bilgiler verecek.
Elif Gülcanoğlu gibi ilk günden bu yana yarışmada bulunan ve 8. Haftaya kadar gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı Seda Şan, bu bölümde doğal temizlik maddeleri ile masa ve sandalye temizliği yapacak.  Ana Kuzusu evinde ikinci haftasına giren Bahar Mustafaeva, çeyiz sandığı yerleştirme görevini yerine getirirken, yeni yarışmacı İlayda Arat, mutfakta kalburabastı tatlısı yapacak.
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4’er altını hangi kızlara takacak?
 
40. Bölüm
Ana Kuzusu’nun bu bölümünde 8.haftanın eleme heyecanı yaşanacak. 13 Ocak Cuma günü yayınlanacak 40. bölümde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte yarışmaya veda edecek. Elenecek yarışmacının kim olacağı ise 3 özel oyundan sonra belli olacak.
16 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, dengeleri tamamen değiştiriyor. Haftaya boyunca en az altını alan bir yarışmacı, özel oyunlarda topladığı altınlarla elenmekten kurtulabiliyor.  Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu Özlem Balcı yapıyor.  
8. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, torba taşıma olacak. Yarışmacılar, dakikalık süre içinde en çok torbayı taşımaya çalışacak. Eleme finalinin diğer bir özel oyunu ise çamaşır ayırma olacak. Gözleri bağlanan yarışmacılar, annelerinin yönlendirmesiyle çamaşırları renklerine göre ayırmaya çalışacak. Özel oyunlarda son oyun ise gömlek ütüleme olacak. Yarışmacılar, 10 dakika içinde en çok gömleği ütüleme mücadelesi verecek.
Özel oyunlar sonunda dağıtılacak 16 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplaya yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu’ndan elenecek.  Elenecek yarışmacının yerine ise hafta başında, yeni bir yarışmacı annesiyle birlikte Ana Kuzusu evine giriş yapacak.