Ana Kuzusu 3.Hafta

Tarih :13.12.2016

ANA KUZUSU-  ÜÇÜNCÜ HAFTA GÖREV DAĞILIMI
Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği  ‘Ana Kuzusu’nda heyecan devam ediyor.
TRT1 ekranlarında hafta içi her gün 14.45’de yayınlanan ‘Ana Kuzusu’nda, 4 kız ve 4 anne, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışıyor.
Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.  Kızların görevlerini yapmaları sırasında anneleri onlara yardım edemiyor. Anneler, kızlarına sadece yol ve yöntem gösteriyor.
Gün sonunda ise son sözü anneler söylüyor. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak veriyor.  Ancak, hiçbir anne kendi kızına altın ödülü veremiyor.
Haftanın son günü ise ‘Ana Kuzusu’nda özel oyunlarla birlikte eleme yapılıyor. Hafta boyunca yapılan görevlerde ve özel oyunlarda en az altını kazanan yarışmacı annesiyle birlikte ‘Ana Kuzusu’na veda ediyor.
TRT1’de yayınlanan “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı’nın sunduğu ‘ Ana Kuzusu’nda 4 kız birbirleriyle mücadele ederken aynı zamanda anne-kız ilişkileri üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlanıyor.
 
İKİNCİ HAFTA KİMLER YARIŞTI, ELENEN KİM OLDU?
Ana Kuzusu’naı ikinci haftasında Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, Simge Yılmaz ile annesi Semra Korkmaz ve Eslem Kurnaz ile annesi Selma Kurmaz, yarışmacı olarak ekrana geldi.
Haftanın son günü yapılan özel oyunlar ve hafta içi görevlerinden en az altını toplayan Eslem Kurnaz ve annesi Selma Kurnaz, yarışmaya girdikleri ilk haftanın sonunda Ana Kuzusu’ndan elendi.
 
ÜÇÜNCÜ HAFTA NELER OLACAK?
İlk haftadan itibaren yarışmada olan, Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan ve Simge Yılmaz annesi Semra Korkmaz,  Ana Kuzusu’nda elenmeden üçüncü haftaya girdi.
İkinci hafta sonunda elenen Eslem Kurnaz ve annesi Selma Kurnaz’ın yerine ise Hülya Tosun ve annesi Miyase Tosun, Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacıları oldu.
11. Bölüm
Ana Kuzusu’nun 5 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak 11 . Bölümünde kızları yine zorlu görevler bekliyor. Simge Yılmaz, doğal temizlik ürünleri kullanarak banyo fayanslarını temizleyecek. Mutfakta maharetini sergileyecek olan Seda Şan,  revani tatlısı yapacak. Elif Gülcanoğlu ise tükenmez içeceği için gerekli malzeme alışverişine çıkacak. Ana Kuzusu’nun yeni yarışmacısı Hülya Tosun ise ilk görevinde doğal temizlik ürünleri ile gömlek yakası temizleyecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
12. bölüm
Ana Kuzusu’nda heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Kızlar, kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yaparak rakiplerinin annelerinden altın almaya çalışacak.
Dün yapılan görevler sonunda Simge Yılmaz, annelerden 3 altın aldı. Seda Şan’ın 4 altını bulunuyor. Hülya Tosun ilk görevinde annelerden 4 altın aldı. Elif Gülcenoğlu ise günü 5 altın alarak tamamladı.
6 Aralık Salı günü yayınlanacak bölümünde, Elif Gülcanoğlu, kıymalı borani yemeği yapacak. Hülya Tosun,  doğal malzeme kullanarak ahşap sandalye temizleyecek. Seda Şan’ın görevi ise doğal malzemeler kullanarak fırın temizliği yapmak olacak. Alışveriş görevine çıkacak olan Simge Yılmaz, kendisine verilen bütçe ile faydalı bitkiler almaya çalışacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek.  
13. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu’nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Geride kalan iki gün sonunda Seda Şan’ın 10 altını var. Elif Gülcanoğlu, 8 altına sahip. Simge ve Hülya’nın 7’şer altını bulunuyor.
7 Aralık Çarşamba günü yayınlanacak bölümde, Seda Şan çarşaf ütülüme görevini yapacak. Elif Gülcanoğlu, doğal malzeme kullanarak kıyafetten yağ lekesi çıkarmaya çalışacak. Simge Yılmaz, mutfak görevinde paçanga böreği yaparken, Hülye Tosun terlik ve çorap alışverişine çıkacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
14. bölüm
Ana Kuzusu’nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Geride kalan 3 gün sonunda Seda Şan’ın 13 altını var. Elif Gülcanoğlu ve Hülya Tosun, 12’şer altına sahip. Simge Yılmaz’ın ise 11 altını var.
Ana Kuzusu’nun 8 Aralık Perşembe günü yayınlanacak 14. Bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.  Elif Gülcanoğlu, mutfak dolabını düzenleme görevini yapacak. Hülya Tosun, mutfak görevinde patates dolması pişirecek. Simge Yılmaz, püf noktası görevinde bakır eşyaları parlatırken, Seda Şan etli çiğ köfte için malzeme alışverişine çıkacak
Gün sonunda yapılan görevleri değerlendiren anneler, beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4’er altını hangi kızlara verecek?
15. Bölüm
Ana Kuzusu’nda ikinci haftanın son gününde eleme finali heyecanı var. 9 Aralık Cuma günü yayınlanacak 15. bölümde bir yarışmacı annesiyle birlikte Ana Kuzusu’nda elenecek. Ana Kuzusu’ndan hangi kızın annesiyle birlikte eleneceği ise yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak
Kızlar, eleme finali öncesinde 3 özel oyunda 6 altını kazanmak için mücadele edecek. Zamana karşı yapılacak 3 özel oyun sonunda değerlendirmeyi sunucu Özlem Balcı yapacak.
 Özel oyunlar öncesinde Seda Şan’ın 18 altını bulunuyor. Elif Gülcanoğlu ve Hülya Tosun’un 16’şar altını var.  Simge Yılmaz’ın ise 15 altını bulunuyor.
Ancak, 6 altının sahibini bulacağı 3 özel oyunlar dengeleri tamamen değiştirebilir. Özel oyunlar sonunda Ana Kuzusu’nda elenen acaba kim olacak?
 
İlk özel oyun, portakal sıkma olacak. 4 yarışmacı kız, ayrı ayrı olarak 4 dakikalık sürede en çok portakalı sıkmaya çalışacak.
Diğer özel bir oyun ise ceviz kırma olacak.  Yarışmacılar, 10 dakikalık süre içinde en çok cevizi kırmaya çalışacak.
Özel oyunların son oyunu ise saksı boyama olacak. Yarışmacı kızlar, 15 dakikada en çok saksıyı boyamaya çalışacak.
Özel oyunlarda dağıtılacak 6 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu’ndan elenecek.  Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.