Ana Kuzusu 13.Hafta

Tarih :2/17/2017

61. Bölüm
Kızların görevlerin yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda, artık birinci sezonun final haftasına girildi. 1000 altın ödüllü yarışmada, haftanın son günü yapılacak, “büyük final” ile altınlar sahibini bulacak. Yarışmanın ilk sezonunun son haftasında kızların toplayacağı altınlar, birincinin belirleneceği “büyük final” gününe büyük etki edecek.
Ana Kuzusu'nun 13 Şubat Pazartesi günü yayınlanacak 61. bölümünde yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor. Kızlar, yapacakları görevlerde rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacaklar.
İlk haftadan bu yana yarışmada bulunan Seda Şan, kısır yapacak. Yine ilk haftadan bu yana yarışmada bulunan diğer bir yarışmacı olan Elif Gülcanoğlu, yatak odasını temizleyecek. üç haftadır yarışmada bulunan Nur önal, eski bir kutuyu dekoratif bir şekilde süslemeye çalışacak. Yarışmada 7. Haftasına giren özbek asıllı Bahar Mustafaeva ise mutfak görevinde patlıcanlı köfte yapacak.
Gün sonunda kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneler, onları altınla ödüllendirecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım yarışmacı kızlarımız büyük final öncesinde annelerden kaç altın alacak?
62. bölüm
1000 altın ödüllü Ana Kuzusu'nda birinci sezonun final haftasına girildi. TRT1'de hafta içi her gün ekrana gelen ve özlem Balcı'nın sunduğu yarışmada, haftanın son günü yapılacak, “büyük final” ile altınlar sahibini bulacak. Yarışmanın ilk sezonunun son haftasında kızların toplayacağı altınlar, birincinin belirleneceği “büyük final” gününe büyük etki edecek.
Yarışmanın 14 Şubat Salı günü yayınlanacak 62. bölümünde kızlar, yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
İlk haftasından bu yana yarışmada olan Elif Gülcanoğlu, mutfak görevinde mıhlama yapacak. Elenmeden son final haftasına kadar gelmeyi başaran diğer bir yarışmacı olan Seda Şan ise yaptığı ev künefesini annelerin beğenisine sunacak.
Ana Kuzusu'nun özbek asıllı yarışmacısı Bahar Mustafaeva, eski kavanozları süsleyerek kullanılır hale getirmeye çalışacak. Diğer yarışmacı Nur önal ise doğal malzemeler kullanarak çocuk odasını temizleyecek.
Kızların yaptıkları görevler, gün sonunda anneler tarafından değerlendirilecek. Anneler, kendilerine verilen 4 altını başarılı buldukları kızlara ödül olarak verecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım gün sonunda hangi kızımız hangi anneden kaç altın alacak?
63. Bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu'nun 15 Şubat çarşamba günü yayınlanacak 63. bölümünde Bahar Mustafaeva, mutfak görevinde mücver yapacak. Elif Gülcanoğlu, eski kazaktan eldiven ve atkının nasıl yapılacağını gösterecek. Seda Şan, doğal temizlik ürünleri kullanarak, banyoyu temizleyecek. Diğer yarışmacı Nur önal ise pişmeyen pasta yapacak.
Kızların yaptıkları görevler, gün sonunda anneler tarafından değerlendirilecek. Anneler, kendilerine verilen 4 altını başarılı buldukları kızlara ödül olarak verecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek. Bakalım gün sonunda hangi kızımız hangi anneden kaç altın alacak?

64. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, anneleri onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda heyecanın dozu artıyor. 1000 altın ödüllü yarışmanın birincisinin belli olmasına sadece bir gün kaldı.
TRT1'de hafta içi her gün ekrana gelen ve özlem Balcı'nın sunduğu yarışmada, “büyük final” öncesinde kızlar, son kez annelerden altın almaya çalışacak. Toplanan altınlar, yarışmanın birincisini belirlemede etkili olacak.
Ana Kuzusu'nun 16 Şubat Perşembe günü yayınlanacak 64. bölümünde yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor. Bahar Mustafaeva, doğal temizlik malzemeleriyle antreyi temizleyecek. Nur önal ise gavurdağı salatası yapacak.
İlk günden bu yana yarışmada bulunan Elif Gülcanoğlu, mutfak görevinde tavuk dolması yapacak. Elif gibi ilk günden bu yana yarışmada olan Seda Şan ise meyve sepeti hazırlayacak.
Gün sonunda kızların yaptıkları görevler, anneleri tarafından değerlendirilerek altınla ödüllendirilecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara ödül olarak verecek?

65. Bölüm
Ana Kuzusu'nda birinci kim olacak? Bu sorunun cevabı bugün ortaya çıkıyor. TRT1'de hafta içi her gün ekrana gelen ve özlem Balcı'nın sunduğu 1000 altın ödüllü Ana Kuzusu'nda bugün “Büyük Final” günü. Yarışmanın 13 hafta süren birinci sezonunda, altınlar sahibini bulacak. Birincilik ipini göğüsleyecek yarışmacı ise yapılacak özel oyunlar sonunda belli olacak.
Ana Kuzusu'nun 17 Şubat Ocak Cuma günü yayınlanacak 65. bölümünde özel oyunlar yer alacak. 16 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, 13 hafta süren maratonun birincisini belirlemede büyük rol oynayacak. Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu özlem Balcı yapacak.
“Büyük Final”in ilk özel oyunu çamaşır toplama olacak. Yarışmacılar, bahçede asılı çamaşırları en kısa sürede toplayarak düzgün bir şekilde katlamaya çalışacak.
“Büyük Final”in diğer bir özel oyunu ise portakal sıkma olacak. Yarışmacılar, kendilerine verilen süre içinde en çok portakalı sıkmak için mücadele verecek.
“Büyük Final”in son özel oyunu tepside bardak taşıma olacak. Yarışmacılar, içi su dolu bardakları tepsiyle hazırlanan parkurun bir noktasına taşımaya çalışacak.
özel oyunlarda dağıtılacak 16 altınla birlikte hafta boyunca en çok altını toplayan yarışmacı, hem haftanın birincisi hem de 13.hafta süren maratonun galibi olacak.
1000 altının sahibi bulacağı “Büyük Final” de kim birinci olacak? İlk günden bu yana yarışmada bulunan Elif Gülcanoğlu mu yarışmayı birinci bitirecek? Altınların sahibi, yine ilk günden bu yana yarışmada bulunan Seda Şan mı olacak? 7.haftada yarışmaya giren özbek asıllı Bahar Mustafaeva mı birincilik ipini göğüsleyecek? Yoksa yarışmaya 10. Haftasında katılan Nur önal mı birinci olacak?
1000 altının sahibini bulacağı ilk sezonun ardından Ana Kuzusu, ikinci sezonunda yeni yarışmacılarla yine TRT1 ekranlarında olmaya devam edecek.