Ana Kuzusu 6.Hafta

Tarih :1/10/2017

ANA KUZUSU- 6. HAFTA GöREV DAĞILIMI ( 26-30 BöLüM)
Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği 'Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor.
TRT1 ekranlarında hafta içi her gün 14.30'da yayınlanan 'Ana Kuzusu'nda, 4 kız ve 4 anne, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışıyor.
Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor. Kızların görevlerini yapmaları sırasında anneleri onlara yardım edemiyor. Anneler, kızlarına sadece yol ve yöntem gösteriyor.
Gün sonunda ise son sözü anneler söylüyor. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak veriyor. Ancak, hiçbir anne kendi kızına altın ödülü veremiyor.
Haftanın son günü ise 'Ana Kuzusu'nda özel oyunlarla birlikte eleme yapılıyor. Hafta boyunca yapılan görevlerde ve özel oyunlarda en az altını kazanan yarışmacı annesiyle birlikte 'Ana Kuzusu'na veda ediyor. Elenen yarışmacının yerine, hafta başında yeni bir yarışmacı ve annesi Ana Kuzusu'na katılıyor.
TRT1'de yayınlanan “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran özlem Balcı'nın sunduğu ' Ana Kuzusu'nda 4 kız birbirleriyle mücadele ederken aynı zamanda anne-kız ilişkileri üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlanıyor.

6. HAFTA NELER OLACAK?
4 kızın yarıştığı ve her hafta bir yarışmacının elendiği Ana Kuzusu'nda 2 yarışmacı başarılarıyla dikkat çekiyor. İlk haftadan itibaren yarışmada olan Seda ve Elif, elenmeden 6. Haftayı kadar gelmeyi başardı. Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu ve Seda Şan ile annesi Sevil Şan, elenmeden 5 haftayı geride bıraktı.
Yarışmaya 5. Hafta giren Cansu Demirci, ilk haftasında başaralı bir grafik çizerek elenmeden 6. Haftaya devam etmeye hak kazandı.
Yarışmaya 3. hafta giren Hülya Tosun ve annesi Miyase Tosun ise da 5. hafta finalinde elendi ve Ana Kuzusu'na veda etti. Elenen Hülya Tosun ve annesinin yerine Seda Kübra Kızıltoprak ve annesi Sultan Kızıltoprak, Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacıları oldu.
26. Bölüm
Ana Kuzusu'nun 26 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak 26. bölümünde yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor. Kızlar, yapacakları görevlerle, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak
İlk haftadan bu yana yarışmada olan ve elenmeden 6. Haftaya gelmeyi başaran Seda Şan, kendisine verilen bütçe ile haftalık pazar alışverişini yapacak
Yine elenmeden 6. Haftaya kadar gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu'nun bugünkü görevi ise duvar kağıdı yapıştırmak olacak.
Yarışmada 2. haftasına giren Cansu Demirci, cam şişe temizliği yapacak. Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacısı, Seda Kübra Kızıltoprak ise ilk görevinde kazandibi tatlısı yapacak.
Gün sonunda kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneler, onları altınla ödüllendirecek. Bakalım hangi, yarışmacı kız, hangi anneden kaç altın alacak?
27. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor. Kızlar bugün yapacakları görevlerde yine rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.
Ana Kuzusu'nun 27 Aralık Salı günü yayınlanacak bölümünde Cansu Demirci, aşure malzemesi alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu, kendisine verilen sürede erkek ceketini temizleye çalışacak. Seda Şan, beşamel soslu karnabahar yapacak. Seda Kübra Kızıltoprak ise doğal temizlik malzemeleri kullanarak elde bulaşık yıkayacak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek?
28. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu'nun 28 Aralık çarşamba günü yayınlanacak bölümde, Elif Gülcanoğlu ekmek çeşitleri alışverişine çıkacak. Seda Şan, doğal temizlik malzemeleri kullanarak tost makinası ve fırın tepsisi temizleyecek. Cansu Demirci, mercimek köftesi yaparken, Seda Kübra Kızıltoprak, erzakları kavanoza yerleştirecek.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
29. bölüm
Ana Kuzusu'nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Ana Kuzusu'nun 29 Aralık Perşembe günü yayınlanacak 29. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.
Seda Kübra Kızıltoprak, kırmızı et alışverişine çıkacak. Seda Kübra'nın alışveriş dönüşünde ise Ana Kuzusu'nun sürpriz bir misafiri olacak. Programa konuk olan Ayvaz Şef, kırmızı etin pişirilmesi hakkında önemli bilgiler verecek.
Diğer yarışmacılardan Elif Gülcanoğlu, bugün mutfak görevinde çikolatalı fındık kreması tatlısı yapacak. Seda Şan, kırışan deri ceketi düzeltmeye çalışacak. Diğer yarışmacı Cansu Demirci ise doğal temizlik malzemeleri kullanarak tül perdeleri yıkayacak.
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara verecek?

30. Bölüm
Ana Kuzusu'nda bugün 6.haftanın eleme heyecanı yaşanacak. 30 Aralık Cuma günü yayınlanacak 30. bölümde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'na veda edecek.
6.haftada elenecek yarışmacının kim olacağı ise yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak. 12 altının sahibini bulacağı özel oyunlar, dengeleri tamamen değiştirebiliyor. Haftaya boyunca en az altını alan bir yarışmacı, özel oyunlarda topladığı altınlarla elenmekten kurtulabiliyor. Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi ise sunucu özlem Balcı yapıyor.
6. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, kaşıkla yumurta sarısını taşımak olacak. Yarışmacılar, kırdıkları yumurtaların sarısını kaşıkla bir yerden bir yere taşımaya çalışacak.
Ana Kuzusu'nda eleme finalinde diğer bir özel oyun kahve öğütme olacak. 4 yarışmacı kız, kendilerine verilen süre içinde kahve değirmeninde en çok kahveyi öğütmek için mücadele edecek
özel oyunların son oyunu nar ayıklama olacak. Yarışmacı kızlar, kendilerine verilen süre içinde en çok narı ayıklamaya çalışacak.
özel oyunlar sonunda dağıtılacak 12 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan elenecek. Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.
Ana Kuzusu'nda 6. hafta sonunda elenen kim olacak? İlk haftadan bu yana yarışmada bulunan Seda Şan ve Elif Gülcanoğlu, yollarına devam edecek mi? Yarışmaya 5. hafta giren Cansu Demirci elenecek mi? Yoksa bu hafta yarışmaya giren Seda Kübra, ilk haftasında Ana Kuzusu'na veda mı edecek?